SEARCH

japonya gezi rehberi

Kapsamlı kaleme aldığımız Kyoto gezi rehberi siz gezi severlere çok faydalı bir kaynak niteliğindedir. Japonya gezi planı yapıp da Kyoto gezilmeden dönülür mü? Elbette ki Hayır! Öyleyse buyrun makalenin detaylarına.

Tokyo gezimiz boyunca Tokyo’da gezilecek yerlerin hepsini gezmeye vaktimiz yetmese de bir çok yerini gezip, görme şansımız oldu. Hazır Tokyo’da gezilecek yerleri anlatmaya başlamışken dileyenler Tokyo gezi notlarımızı buradan okuyabilirler.

Hiroshima’da tam günlük gezimizi tamamladıktan sonra Kyoto’ya doğru yola koyuluyoruz tekrar. Otelin lobisine bıraktığımız bavullarımızı alıp odamıza yerleşiyoruz. 

Hiroshima gezi rehberi ile Japonya‘nın görülmeye değer en güzel 3 noktasından bir tanesine ev sahipliği yapan Miyajima adası ve Itsukushima tapınağı için buyrun makalemiz.

Japonya gezimizin ilk noktası olan Osaka şehrine varışımızı takiben Osaka’da gezilecek yerler ve Japonya’ya nasıl girdiğimize kadar tüm bilgileri içeren Osaka makalemiz sizlerle.

Japonya Tokyo‘ya vardığımız gibi ilk durağımız Akihabara Electric City oluyor. Elektroniğe ve teknolojiye dair ne ararsak hepsi burada. Metro’dan indiğimiz gibi Akihabara’nın göbeğine çıkıyoruz. Eğer elektronik meraklısıysanız burayı 1 günde gezmeniz imkansız

Bambu ağacı daha çok Amerika, Asya ve Afrika’da bulunan 1000 değişik cinsi olan bir ağaç türüdür. Zor yetişen bir tür olduğundan Çin’de büyük bir özveriyle yetiştirilmektedir. Bambu ağacının kalınlığı 80 cm yüksekliği ise 33 metreyi bulmaktadır.

Japonya’nın eski başkenti olan Kyoto şehrinin 6 km. güneyinde Inari dağının eteklerinde yer alan tapınak şehrin en ünlü tapınağıdır. Tapınak Tanrı Inari nam-ı diğer Pirinç Tanrısı için yapılmıştır.

Japonya rehberi niteliğinde olacak bu makale ile Japonya’ya ne zaman gidilir sorusuna aydınlık getireceğiz. Bir ülkeye gitmeye karar verdikten sonra ilk yaptığımız iş internetten hava durumuna bakmak oluyor. Bakmayanınız varsa binde birdir sanırız 

Japonya Asya kıtasının en güzel ülkelerinden biri olmakla beraber pahalı olması nedeniyle ne yazık ki en çok ziyaret edilen ülkeler listesinde yerini alamamaktadır.

Wi-fi’nin artık günümüzde kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu kabul etmemek olmaz. Japonya’da ücretsiz wi-fi kullanımı hakkında bilgi sahibi olduğumuz hususları sizlerle paylaşıp Japonya’da internet erişimine çok paralar vermemenizi istedik