SEARCH

Tokyoda Gezilecek Yerler

Tokyoda Gezilecek Yerler

Tokyo gezimiz boyunca Tokyo’da gezilecek yerlerin hepsini gezmeye vaktimiz yetmese de bir çok yerini gezip, görme şansımız oldu. Hazır Tokyo’da gezilecek yerleri anlatmaya başlamışken dileyenler Tokyo gezi notlarımızı buradan okuyabilirler.

Tokyo yapılacak aktiviteleri, görülecek yapıları, bize göre oldukça değişik olan kültürü ile baş döndürücü mega şehirlerden bir tanesidir. Sokakların insanlarla dolup taştığı, neon ışıkların şehri süslediği Tokyo nabız atışınızın artmasına sebep olur. Davetkar restaurantları, sofistike otelleri, yüzyıllık tarihi tapınakları ve gezilecek yüzlerce yeri ile Tokyo’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tokyo’da Görülmesi Gereken Yerler
 1. Shibuya Yaya Geçidi : Shibuya kavşağını sayısız filme, televizyon şovlarına ve kliplere konu olmasıyla bilinir. Dünyanın en çılgın kavşağı olan Shibuya kesinlikle Japonya’ya gidenlerin görmesi gereken bir yerdir.
Photo by : mrphilmy
 1. Meiji Tapınağı : Tokyo’nun en çok ziyaret edilen tapınağıdır. 700.000 mt2’lik orman içinde 365 çeşit ağaç arasında yer alan tapınak görülmesi gereken bir diğer yerdir.
 1. Tokyo Skytree : Seyir terasıyla birlikte (hemen hemen yarım 500 metre) dünyanın en uzun yapılarından bir tanesidir.
 1. Odaiba : Tokyo koyunda yapılmış suni bir adadır. Monorail trenler ile ulaşma imkanınız olan ada alışveriş ve eğlence için tercih edilmektedir.
 1. Sensoji Tapınağı : Tokyo’nun en eski ve en çok ziyaret edilen tapınağıdır. Tokyo’nun en büyük fesitvali Sanja Matsuri Sensoji tapınak kompleksinde gerçekleştirilmektedir.
 1. Atago Tapınağı : Tokyo manzarasını izlemek için ideal yerlerden biridir.
 1. Ginza : Dünyanın en büyük alışveriş caddelerinden bir tanesidir.
 1. İmparatorluk Sarayı : İmparatorların kullanımı için yapılmış saray bir zamanlar Edo Kalesine ait olan geniş hendek duvarları ile çevrilidir.
 1. Tokyo Kulesi : 1958 yılında kurulmasından sonra Japonya’nın son 50 yıl boyunca en uzun yapısı ünvanına sahip olmuştur.

 1. Yoyogi Park : Tokyo’nun en kalabalık bölgeleri Shinjuku ve Shibuya arasında oldukça geniş bir park alanıdır.
 1. Rikugien Bahçesi : Tokugawa şogunları tarafından 1695 yılında yapılmıştır.Sakura döneminde bahçe geceleri de misafirlerini ağırlamaktadır.
 1. Kabukiza Tiyatrosu : Günde üç performansın sergilendiği tiyatro mutlaka deneyimlenmesi gereken bir sanat aktivitesidir.
 1. Sukiyabashi Jiro : Jiro Dreams of Sushi belgeselinin çekildiği üç Michelin yıldızlı bir sushi restaurantıdır.
 1. Kappabashi : Hani her restuarant önünde tabakların özenle süslenmiş olduğunu görürüz ya. İşte o tabakların içindeki sahte yiyeceklere Kappabashi deniyor. Mutfakta gösterişe, süse meraklıysanız hazır Tokyo’ya kadar gelmişken almanızı tavsiye ederiz.

Kappabashi

 1. Nakamise Dori : Sensoji tapınağına giden yol üzerindeki sokaktır. Tokyo’daki en iyi ve çeşidi bol hediyelik eşya mağazaları buradadır.
 1. Hakuhinkan Oyuncak Parkı : 4 katlı binası ile hizmet vermektedir.Center Gai: Shibuya bölgesinin en canlı en kalabalık sokağıdır.
 1. Chidorigafuchi Park : Sakura döneminde bot kiralayıp nehir üzerinde gezinti yapabilirsiniz.

 

Summary
Article Name
Tokyoda Gezilecek Yerler
Description
Tokyo gezimiz boyunca Tokyo'da gezilecek yerlerin hepsini gezmeye vaktimiz yetmese de bir çok yerini gezip, görme şansımız oldu. Hazır Tokyo'da gezilecek yerleri anlatmaya başlamışken dileyenler Tokyo gezi notlarımızı buradan okuyabilirler.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın