Sagano Bambu Ormanı – Japonya

AsyaJaponyaSagano Bambu Ormanı - Japonya

SAGANO BAMBU ORMANI – Arashiyama – Kyoto

Bambu ağacı daha çok Amerika, Asya ve Afrika’da bulunan 1000 değişik cinsi olan bir ağaç türüdür. Zor yetişen bir tür olduğundan Çin’de büyük bir özveriyle yetiştirilmektedir. Bambu ağacının kalınlığı 80 cm yüksekliği ise 33 metreyi bulmaktadır. 2. Dünya savaşında Japonya’ya atılan atom bombası sonucu Japonya’da ayakta kalan tek ağaç olmasıyla ne derece dayanaklı olduğu bellidir.

Japonya’nın Kyoto şehrinin 10 km batısında 16 km2 alan içerisinde bulunan Sagano Bambu ormanı görenleri büyülemekle kalmıyor adeta içine çekiyor. Zaten ormanın göz alıcı güzelliğinin içinde insanın kendini kaybetmemesi imkansız. Arashiyama asıl vişne çiçeği ağaçları ve sonbaharda doğanın değişik renklere bürünmesi ile popüler bir yer olsa da Sagano Bambu Ormanı da fazlasıyla ziyaretçi çekmektedir.

Orman Nonomiya Shrine ile Tenryu-ji Tapınağı arasındadır. Bambu ormanına ziyaret edenleri 500 metrelik yürüyüş parkuru karşılar. Geniş yürüyüş parkurunda bambuların arasından güneşin zorlukla size ulaşmaya çalıştığı yemyeşil ortamda rüzgarın bambuların arasından size ulaşırken yansıttığı sesi ile keyifli bir yürüyüş yapıp bambuların ve ormanın resimlerini çekebilirsiniz.

Sagano Bambu ormanındaki rüzgar sesi Japonlar tarafından Japonya’yı tanımlayan en karakteristik 100 ses içine alınmıştır.

Sagano Bambu Ormanına Nasıl Gidilir?

Kyoto istasyonundan JR Sain Main Line hattına binerek Saga Arashiyama durağında inilmelidir. Yolculuk süresi yaklaşık yarım saattir. Saga Arashiyama istasyonundan yürüyerek 10 dakikadır. Hankyu Railway ile gelecekseniz Arashiyama istasyonunda inecekseniz buradan yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır. Google konumu için buraya tıklayın.

DİĞER JAPONYA YAZILARIMIZ

-Kyoto Gezilecek Yerler

-Osaka Gezilecek Yerler

-Tokyo gezilecek Yerler

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Fuji Dağı Tırmanışı – Japonya

Tokyo'dan günübirlik Fuji Dağı'na gidip Fuji Dağı tırmanışı nasıl...

KYOTO GEZİLECEK YERLER – 2023 Güncel Tüm Bilgiler

Kapsamlı kaleme aldığımız Kyoto gezi rehberi siz gezi severlere çok faydalı...

Tokyo’da Gezilecek Yerler

Tokyo gezimiz boyunca Tokyo'da gezilecek yerlerin hepsini gezmeye vaktimiz yetmese...

Hiroshima Gezilecek Yerler

Hiroshima gezilecek yerler rehberi ile Japonya'nın görülmeye değer en güzel 3...