SEARCH

Filipinler Vizesi Nasıl Alınır

Filipinler Vizesi Nasıl Alınır

Pasifik okyanusunun batısındaki coğrafyada yer alan Filipinler Türk vatandaşları için vizesiz gidilebilen bir ada ülkesidir. Filipinler vizesiFilipinler vizesi nasıl alınırFilipinler vize ücreti hakkında tüm detayları sırasıyla kaleme aldığımız makalemizde uzun süreli Filipinler’de bulunmayı düşünen ve planlayanlar için açıklayıcı bir kaynak niteliğindedir.

İsterseniz önce Youtube kanalımızdan Filipinler Vizesi
videomuzu izleyin ve tabi kanalımıza abone olmayı da unutmayın 😉

Ülkeye Girişte Filipinler Vizesi

Öncelikle başta da söylediğimiz gibi Filipinler Türk vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin vize istememektedir. Şöyle ki, Türk vatandaşı olarak Filipinler’e ayak bastığınız anda havalimanında 30 günlük vize ücrete ve prosedüre bağlı olmadan otomatik verilmektedir. Bu sayede ülkede 30 gün boyunca kalabilme hakkında sahip olabiliyorsunuz.

30 Günden Sonra Filipinler Vizesi

Filipinler vizesini girişte herhangi bir işlem yapmaksızın aldıktan sonra eğer ülkede bu süreden (30 günden ) fazla kalıp gezmek niyetindeyseniz işte o zaman Filipinler vizesi almak için belli başlı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;

İlk başta Filipinler’in neresindeyseniz bulunduğunuz yerde göçmenlik bürosu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Angeles City,Bacolod City,Batangas City,Bislig City,Boracay, Cagayan De Oro, Cebu, Clark, Davao, Dumaguete, Iloilo City, Puerto Prinsesa City, Surigao City, Bohol’de bulunan Immigration Office’lerden vizesinizi uzatabilirsiniz. Daha fazla şehir ve İmmigration Office adresleri için aşağıdaki linki tıklayınız.

Filipinler Göçmelik Büroları

Biz vize işlemlerini Cebu şehrindeki J Mall içindeki göçmenlik bürosunda hallettik. Vizenizi ülkeye giriş yaptıktan sonra istediğiniz zaman uzatabilirsiniz. Mesala biz Filipinler’e girdikten 15 gün sonra uzatmaya karar verdik. Uzatılacak olan vize sizin vizenizin süresinin bittiği tarihten itibaren uzatılıyor. Örneğin 1 Nisan’da ülkeye giriş yaptınız ve 15 Nisan’da vizenizi uzattınız. Immigration Office 30 Nisan’dan itibaren olmak üzere vize sürenizi 1 ay uzatıyor.

Filipinler Vizesi

Yanınızda “2×2” boyutlarında son 6 içinde çekilmiş renkli fotoğrafınız olmalı. Yanınıza resim almadıysanız dert etmenize gerek yok. Immigration Office yakınında muhakkak fotoğrafçı bulunuyor. Biz yanımıza alıp da otelde unuttuğumuz için orada resim çektirdik. Yaklaşık 15-20 dakika zamanımıza mal oldu o kadar.

Pasaport aslınız yanınızda olmalı. Ayrıca pasaport fotokopisine gerek yok.

Resim ve pasaport aslı ile birlikte Immigration Office’e giriyorsunuz. Kapıdaki görevliye vizenizi uzatacağınızı söylediğinizde size Visa Extend Formunu veriyor ve sizden istediği resimleri bu forma zımbalıyor. Ardından formu doldurduğumuz gibi gişedeki yetkiliye pasaport aslıyla birlikte teslim ediyoruz. Ardından bekleyiş süresi başlıyor. İçerde vize işlemleri tamamlanıp makbuz kesildikten sonra tek tek başvuru yapanların adını sesleniyorlar. Sıramız geldiğinde bize verilen makbuzu alıp yan taraftaki gişe için sıraya giriyoruz. Makbuz ve parayı verdikten sonra tekrar adımızın anons edilmesini bekliyoruz. Neyse ki bekleyiş çok uzun sürmüyor ve yaklaşık 2 saat içinde tüm işlemleri bu kadar kolay halletmiş olup vizemizi 30 gün daha uzatmış oluyoruz.

Filipinler Vizesi

Verdiğimiz bilgiler 2016 tarihinde bizzat tarafımızdan uygulanarak elde edilmiştir. Güncel olduğu için yukarıda belirttiğimiz bilgiler ve detaylar haricinde ayrıca uçak bileti, referans gösterilmesine gerek olmadan çok kısa ve pratik şekilde Filipinler vizenizi alabilirsiniz.

Filipinler vizenizi 30 gün uzatabileceğiniz gibi 59 gün de uzatabilirsiniz. Hatta 59. günden sonra tekrar uzatma şansınız olduğunuzu belirtmek isteriz.

Filipinler Vize Ücretleri

30 gün için : 3130 Peso

59 gün için : 7590 Peso

 

Summary
Article Name
Filipinler Vizesi Nasıl Alınır
Description
Pasifik okyanusunun batısındaki coğrafyada yer alan Filipinler Türk vatandaşları için vizesiz gidilebilen bir ada ülkesidir. Filipinler vizesi, Filipinler vizesi nasıl alınır, Filipinler vize ücreti hakkında tüm detayları sırasıyla kaleme aldığımız makalemizde uzun süreli Filipinler'de bulunmayı düşünen ve planlayanlar için açıklayıcı bir kaynak niteliğindedir.

Karayiplerde bir ada ülkesi olan Küba'ya sık sık turlar düzenlenmektedir. Küba Turu

You May Also Like

21 Comments

 • Caner 7 Haziran 2017 04:08

  Merhaba, temmuz ayı içerisinde filipinlere gideceğim, manilaya kadar yol arkadaşlığı yapabilirim gidecek varsa.
  Whatsapp : 05537407462

  • YÜKSEL 21 Haziran 2017 17:24

   Temmuzda cok sicak olur 🙁 ekimde gidecek var mi.

   • çağrı 11 Ağustos 2017 14:11

    ben anca gelecek yıl ekim ayında gidebilirim

 • can 26 Aralık 2017 00:49

  Merhaba,
  Şubat ayında filipinlere bir seyahat yapacağım ve 2 ay kalmayı planlıyorum. Gidiş-dönüş biletleri hazır. Aklıma takılan şey, pasaport kontrolünde, pasaport polisinin sorması halinde; dönüş biletimin 2 ay sonrası için olduğunu ve vize uzatacağımı pasaport polisine söylesem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Sonuçta ilk başta 30 günlük vize verildiği için, mutlaka 30 gün içinde dönüş biletini görmek isteyebilir mi?

  • gezgincift 6 Şubat 2018 13:57

   Girişte dönüş bileti istenmiyor. Son 3 yıldır gidiyoruz bir kere bile istenmedi. İstenirse vizemizi uzatıcaz dersiniz 😉

  • can 8 Mart 2018 11:50

   bir ay içinde dönüş biletin yoksa içeri giremezsin, direk geldiğin uçak ile geri gönderiyorlar, şekil A benim başıma geldi. THY ye dönüş biletim olmadığı için 500 dolar ceza kestiler

   • gezgincift 19 Mart 2018 12:49

    dönüş biletimiz 3 ay sonrasına olmasına rağmen rahatlıkla girdik. Girerken dönüş bileti sorulmuyor!!!!

 • Ferhat Duran 15 Mart 2018 00:00

  Merhaba ben bu yaz filipine gitmek istiyorum 15 20 gün gibi bı sure orda kalicam pasaport veya herhangi bir şey istiyorlar mı ?

  • gezgincift 19 Mart 2018 12:50

   🙂 Pasaportsuz yurtdışına çıkamazsınız! Pasaportunuz ve uçak biletiniz varsa gidebilirsiniz

   • HAKAN 19 Ekim 2018 15:18

    GEZGİN CİFT CEVAPLARINIZI HEP OKUYORUM.LUTFEN YARDIM EDIN.PASAPORT GIDIS DONUS UCAK BILETI VE OTEL REZARVASYONUMUZU YAPTIRDIGIMIZI KABUL EDIN.BANKA DA BELLI BIR MIKTAR PARA SARTI ARANIYOR U.VE YURTDISINA CIKARKEN SIGORTA YAPTIRMA ZORUNLULUKLARI VARMI.LUTFEN YARDIMCI OLUN.SUBAT AYINDA 15 GUN ICIN GIDECEGIM

    • gezgincift 22 Ekim 2018 01:25

     Hayır hiçbir şeye gerek yok. Filipinler biletini olsun yeter

 • Mehmet 13 Nisan 2018 06:05

  Merhaba pasaport kontrolünde maddi durumu kontrol ediyorlar mı? Banka hesabı vb.?
  Pasaport,dönüş bileti ve otel rezervasyonu göstereceğim. Başka istedikleri bir belge var mı?

  • gezgincift 13 Nisan 2018 19:50

   Hayır elinizi kolunuzu sallayarak gidebilirsiniz

   • Mehmet 21 Nisan 2018 12:17

    Teşekkürler 🙂

 • Emre 24 Nisan 2018 06:52

  Merhaba dönüş bileti hiç almasak ortalama uzun dönem de kaç sene uzatabiliyoruz

  • gezgincift 30 Nisan 2018 15:44

   Immigration Office’den detaylı bilgiyi alabilirsiniz

 • Oktay 5 Mayıs 2018 03:20

  Merhaba. Filipinler de arkadaşım var . Bu yaz gitmek istiyorum. Ama pasaport işlemleri ve aktarma işlemleri sırasında İngilizce min kötü olması etkiler mi. Teşekkürler

  • gezgincift 5 Mayıs 2018 19:27

   hayır Filipinler’de sıkıntı çekmezsiniz bu konuda

 • Ali Ozer 31 Temmuz 2018 08:36

  Merhabalar filipinlerden türkiyeye arkadaşım gelicek ne yapması gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

 • AYHAN 2 Eylül 2018 16:09

  BEN DE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA BANA BİRİ KİŞACA AÇİKLAMA YAPABİLİRMİ LÜTFEN

 • AYHAN 2 Eylül 2018 16:10

  NELER GEREKLİ OLDUĞUNU BİLMEK İŞTERİM LÜTFEN YARDİMCİ OLUNUZ

Leave a Reply