Nusa Lembongan’da Nerede Kalınır

Nusa Lembongan’da nerede kalınır, hangi oteller balayı çiftleri içindir gibi sorulara geçmeden önce Nusa adaları hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

Nusa Lembongan, Bali’ye ait üç tane Nusa adasından orta büyüklükte olanıdır. Bali’ye ait toplam üç tane ada var. Bunlar Nusa Penida (en büyüğü), Nusa Lembongan (orta büyüklükteki) ve Nusa Ceningan (en küçüğü)’dır. Nusa adalarına nasıl gidilir yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Bali’de balayı yapacak çiftler ya da Bali’nin altını üstüne getireceklerin seyahatten önce Bali Adası Tüm Bilgiler (Rota ve Bütçe) yazımızı mutlaka okusun ve buna göre plan yapsınlar.

Nusa Lembongan’da Nerede Kalınır

Gelelim kilit sorunun cevabına. Ada o kadar küçük kü dolayısıyla yüzlerce otel seçeneği yok. Ama emin olun her bütçeye ve tarza hitap eden oteller var. Biz Nusa adaları seyahatini yıllar önce planlarken her üç adada da kalmayı kafamıza koymuştuk. Çünkü her birinde o kadar güzel gezilecek noktalar vardı ki. Yollarda vakit harcamak yerine her birinde kalarak doya sıya gezdiğimiz müthiş bir Nusa adaları seyahati gerçekleştirmiştik.

LE PIRATE BEACH CLUB

 

Biz de sizin gibi Nusa Lembongan’da nerede kalınır diye araştırırken Le Pirate isimli otele denk gelmiştik. Oteli görür görmez ne yapıp ne edip bu otelde kalmalıyız diye kafaya koyduk. Otelin tasarımı, dizaynı, renkleri ve konumu bizi bizden almıştı. Gel gör ki booking, agoda ve buna benzer sitelerde olmadığı için tek seçeneğimiz otelin kendi sayfasından online oda almaktı. Otel genel olarak her daim full. Nasıl denk geldik bilmiyoruz ama bir şekilde yer bulduk. Ve burada konaklayabildik. Nusa Lembongan adasının en güzel konumunda bulunan otel gerçekten konakladığımız süre boyunca bize çok keyif verdi. Le Pirate Gili Trawangan adasına da açılmış. İlerleyen dönemde Bali adasına açılacağı hakkında bir duyum aldık. Eğer gideceğiniz ada’da Le Pirate varsa aman başka şecenek aramaya çok da gerek yok aslında.

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

THE TAMARIND RESORT

 

Mushroom Bay’e 1.4, Sandy Bay Beach Club’a ise 2 km mesafedeki otel yeşillikler için açık yüzme havuzu imkanı sunan oldukça huzurlu bir mekandır. Oda başı gecelik fiyatlar 200 USD’den başlamaktadır.

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

THE ACALA SHRI SEDANA

 

13 tane villası olan otel sonsuzluk havuzu ve manzaralı odaları ile unutulmaz bir tatil vaadi veriyor. Mushroom Bay’e yalnızca 2 km uzaklıkta olup ayrıca adanın en önemli noktaları olan Mushroom Bay, Sarı Köprü ve Jungut Batu kumsalına shuttle hizmeti olması da güzel bir detay. 

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

LEMBONGAN BEACH CLUB RESORT

 

Beyaz kumsalı Jungut Batu Plajı manzaralı otel özellikle havuzlu villaları için tercih etmek için başlıca neden. Denize nazır havuzu, yemyeşil bahçesi ve restuarantındaki lezzetleri yemekleri ile balayı çiftlerine tavsiye edeceğimiz otellerden biridir. 

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

TIGERLILLYS

Konforsa konfor, tasarımsa tasarım, ucuzluksa ucuzluk. Saydığımız tüm özelliklere sahip bir otelden bahsediyoruz. Geceliği 80 USD’den başlayan otel yemyeşil bitki örtüsü arasında gizli kalmış ufacık ama bir o kadar da şirin içinden çıkmak istemeyeceğiniz tarzda bir otel. Eğer orta bütçeli bir konaklama istiyorsanız Tigerlillys’i değerlendirebilirsiniz.

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

BAY SHORE HUTS

 

Açık banyosu-tuvaleti olan otellerin hastasıyız. Neredeyse oda büyüklüğünde banyosu olan, ferah dekore edilmiş ve bütçenizi çok zorlamayacak otellerden biridir. Vereceğiniz paranın karşılığını kat kat alabilirsiniz. Deniz kenarında havuzu ve restaurantı olması sayesinde otelden çıkma ihtiyacı duymacaksınız. 

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

AQUA NUSA – BOUTIQUE LEMBONGAN VİLLAS

 

Lembongan’da nerede kalınır listemizin kapanışını özel yapalım istedik. Tatilinizin anlamını daha da arttıracak manzarasıyla göz boyayan bir villadan bahsetmek istiyoruz. 110 m2 alana sahip özel havuzlu villa konaklaması ile ister balayınızı geçirebilir ister arkadaşlarınızla toplu (maksimum 6 kişi) birlikte bu doyumsuz villada kalabilirsiniz. Geceliği 250 usd olan villa için eğer 6 kişilik olanda kalacaksanız 300 usd’e denk geldiğini belirtmek isteriz. Dolayısıyla 2 kişiden fazla konaklama için oldukça hesaplı bir konaklama seçeneği olduğu da çok açık. 

Otel fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

More from the blog

KOMODO ADASI GEZİLECEK YERLER – KOMODO EJDERİ

Komodo Adası turu uzun zamandır gitmek istediğimiz yerlerden biriydi. Bali'ye çok yakın olması bir avantaj olmasına rağmen yolumuzu düşürüp bir türlü gitme fırsatımız olmamıştı....

Sasak Köyü Sasaklar Kimlerdir

Endonezya'nın Lombok adasına gidene kadar Sasaklar kimlerdir, Sasak köyü nerededir hiçbir bilgimiz yoktu. 2016 yılında uzun soluklu Endonezya rotamıza  Yogyakarta'dan başlayıp Bali, Nusa Adaları,...

Bali’nin En İyi Beach Clubları

Bali'nin en iyi beach clubları hangileri başlıklı yazımız ile bu sefer size Bali'de gezilecek yerlerin aksine Bali'deki hangi beach club'larda takılınız, hangisinin ortamı ve...

KOMODO ADASI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Endonezya'nın en eksantrik adası Komodo Adası nerede, nasıl gidilir yazımızla aslında Komodo adasına ulaşımın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Endonezya eğer seyahat planlarınız arasındaysa...