Bali’nin en iyi beach clubları hangileri başlıklı yazımız ile bu sefer size Bali’de gezilecek yerlerin aksine Bali’deki hangi beach club’larda takılınız, hangisinin ortamı ve ambiansı daha iyidir ondan bahsetmek istedik. Bali’nin en popüler aktivitesi olarak bilinin beach club’lar daha çok Avustralya’lı gezginlerin-sörfçülerin günü batırmak için talep gösterdiği mekanlardır.

Bazıları dünyaca nam yapmış Bali Beach Club’ların özelliği ya denize sıfır ya da denizin üzerinde konumlanmış olmasıdır. Baktığınızda hemen hepsinin konsepti ve dizaynı farklıdır. Beach Club’ların hepsinde havuz var. Kiminde sonsuzluk havuzu kimin de ise havuz daha iç kesimde ya da deniz seviyesinden yukarıda yamaçtadır.

Bali’deki beach club’lara girmeden önce bilmeniz gerekenler;

Girişler istisna beach club’lar hariç ücretsiz olup. İçeri girdikten sonra 4 kişilik veya 6 kişilik oturma grupları ya da 10 kişilik loca kiralayabilirsiniz. Eğer tek veya iki kişi olacaksanız şezlong kiralamak da mümkün. Şezlong kirası ortalam 500-1000 IDR arası olup, loca’lar 1.000,00 IDR’den başlamaktadır. Bu fiyatların içine verdiğiniz para kadar yiyip içmek serbesttir.

Bali’nin En İyi Beach Club’ları

OMNIA DAYCLUB – ULUWATU

Balinin en iyi beach clublari

Şüphesiz Bali adasındaki en kaliteli ve en pahalı beach club’tır. Haftanın yedi günü 11:00 – 22:30 arası hizmet veren beach club’ın girişi 200K IDR’dir. Genel ziyaretçi için havuz olmasının yanısıra VIP misafirler için özel havuzları olan mekan oldukça lüks olup ayrıca içerisinde toplam üç tane de barı vardır. Deniz seviyesinden 100 metre yükseğe kurulu mekanın en önemli özelliği bolca etkinlik düzenliyor olması. Eğer etkinliğe katılmak isterseniz Omnia sayfasından biletlerinizi online alabilirsiniz. Ortalama içecek fiyatları 15-20 USD arası değişmektedir.

Konum için tıklayınız.

SUNDAYS BEACH CLUB – ULUWATU

Balinin en iyi beach clublari

Uluwatu bölgesindeki bu beach club diğerlerinin aksine kumsal üzerinde olduğu için daha egzotik bir havaya sahiptir. Kumsala ulaşım teleferik benzeri bir alet ile gerçekleşiyor. Bali’de malum denize girmelik sahil bulmak çok zordur. Sörfe uygun sahiller olduğu için deniz dalgalı ve dalganın kumu kaldırması nedeniyle bulanıktır. Ama Sundays Beach Club’ın denizi cam gibi ve masmavi olduğu için denizden oldukça keyif alabileceğiniz bir yer. Giriş ücreti hafta için 400K, haftasonu ise 450K IDR’dir. Giriş ücretinin yaklaşık yarı ücreti karşılığında yeme ve içme serbesttir. Ayrıca mekana gitmeden önce hangi günler canlı müzik olduğu öğrenip o tarihlerde gitmenizde de fayda var.

Konum için tıklayınız.

FINNS BEACH CLUB  CANGGU

Balinin en iyi beach clublari

Burası da canlı dj performansı sunan mekanlardan bir diğeridir. Dikkat ettiyseniz şu ana kadar sürekli canlı performans hizmeti veren mekanlardan yana ilerliyoruz. Listenin devamına doğru biraz daha yavaşlayacağız. 9 havuzu, 4 bar’ı ve 5 restaurant’ı olan mekanın büyüklüğünü siz düşünün artık! Giriş ücretsiz olup bir kişi için minimum 1.500,00 IDR harcama yapmak gerekiyor. Eğer grup gidecekseniz 6 kişilik yerler 3.000,00 ila 6.000,00 IDR arası sandalye, minder ve şezlong olarak değişmektedir. Oturma yerlerinin ücretlendirmesini buradan kontrol edebilirsiniz.Bu mekanın bize göre en can alıcı yanı ise gruplar için ayrı bir party platformunun kiralanabiliyor olması. Ücreti 20 kişiye kadar 12.000,00 IDR.

Biz 6 kişilik havuz başındaki minderli çardak kısmı için 3.000,000 Rupiah ödedik.

Konum için tıklayınız.

LA BRISA CANGGU

Balinin en iyi beach clublari

Mekanın sahibini gerçekten tebrik ediyoruz. Çok şık ve doğal bir mekan tasarlamış. Mekanın en büyük özelliği 500’den fazla eski balıkçı teknesinden geri dönüştürülmüş ahşap kullanılarak oluşturulmuş olması. Tek sıkıntısı ise havuzlarının küçük ve sonsuzluk adını verdiğimiz havuzu olmaması. Havuzu denize yakın dizayn etmek yerine insanların oturabileceği yerler dizayn edilmiş. Aslına bakıldığında mantıklı da denilebilir. Ama işte ne olursa olsun Bali’de insan denize giremeyince gün batımını havuzun içinden denize doğru yapmak istiyor. Biz bu mekanda 10 kişilik loca için 2.000,00 IDR ödeme yaptık. Yemekler adada çıkarılan taze ürünlerden yapıldığı için çok lezzetlidir.  Gün batımından sonra akşam yemeğinizi yiyip öyle ayrılabilirsiniz buradan.

Konum için tıklayınız.

THE LAWN – CANGGU

Balinin en iyi beach clublari

Beyaz tüylü şemsiyeleri ile mekanı daha da şirin hale getiren tasarımı ve samimi ortamı sayesinde gün batımı için gidebileceğiniz alternatif beach club’lardan biridir.

Konum için tıklayınız.

POTATO HEAD – SEMINYAK

Balinin en iyi beach clublari

Renkli kapılarla dizayn edilmiş girişini gördükten sonra nereye geldim böyle dedirtecek bir mekan. Ayrıca Bali’nin en popüler beach club’larından bir tanesi olur kendisi. İçerisinde bir çok bölümü ve restaurant olan beach club daha çok resort havasında tasarlanmış. Canlı performanslarında sergilendiği Potato Head Bali’de gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Konum için tıklayınız.

AZUL BEACH CLUB – LEGIAN

Balinin en iyi beach clublari

Çok kalabalık olmasın dingin ve lüks bir ortam olsun istiyorsanız Azul Beach Club’ı şimdiden listenize ekleyin. Bambu’dan yapılmış ahşap restaurant kısmı, havuz bölümleri ve açık alanlardaki oturma alanlarının konforu ile müthiş bir gün batımı manzarası sunan mekan bizim favori yerlerimizden bir tanesi.

Konum için tıklayınız.

ULU CLIFF HOUSE – ULUWATU

Uluwatu bölgesinde falezlerin üzerinde çok büyük olmasa da manzara ve ortamı ile içinizi ısıtmaya yetecek mekan oldukça kaliteli. Şezlong yerine rahatlık için daha çok minder ve geniş koltukların kullanıldığı mekanda misafirlerin konforu da düşünülmüş. Saat 11:00 ila 22:00 arası açık olan mekanda denizden 23 metre yğksekteki sonsuzluk havuzunda gün batımı şahane bir fikir. Burayı da listenize ekleyin 😉

Konum için tıklayın.

SINGLE FIN – ULUWATU

Bali adasında gün batımını yapmaktan en keyif aldığımız beach clublardan bir tanesi. Deniz seviyesinden yüksekte olduğu için havuz içinde gün batımı izlemek kadar keyiflisi yok. 6 kişilik masa ücreti 2 milyon, havuz başındaki minderli oturma grupları için 1 milyon ödeme yapmak gerekiyor. Mekanda bize göre gözü yoran şey havuzun alt kademisindeki oturma bölümünü aydınlatması için kullanılan ampüller. Havuzun içindeyse denizi izlerken bu ışıklar tamamen manzarayı engelliyor. Ama buna rağmen en keyifli ve en iyi müziğin çalındığı yer olduğunu düşünüyoruz.

Summary
Article Name
BALİ'NİN EN GÜZEL BEACH CLUBLARI
Description
Bali'nin en güzel beach clubları hangileri başlıklı yazımız ile bu sefer size Bali'de gezilecek yerlerinin aksine Bali'deki en iyi beach clubları tanıtalım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here