Koh Samui Adası Plajları

Tayland’ın balayı adası olarak bilinin Koh Samui adası plajları ile seyahatiniz boyunca denize girebileceğiniz plajların listesini çıkardık. Yumuşak beyaz kumlu plajları ve turkuaz mavisi denizi ile tropik adanın tüm hazzına varacağınız Koh Samui adasında birbirinden güzel koylar, plajlar ziyaretçilerine çeşit çeşit aktivite imkanı sunmaktadır.

Kuzey Kumsalları

Choeng Mon Kumsalı : Chaweng ve Fisherman’s Village arasında bulunan ufacık ve rüzgarı fazla hissetmeyeceğiniz bir koydur.

Bang Por Kumsalı : Adanın kuzeybatısında Nathon ve Maenam arasında bulunan 4 km uzunluğua sahip kumsaldır. Palmiye ağaçları sahile bir set örmüştür adeta. Çok fazla gelişmediğinden, mağaza ve cafeler olmadığından turist ziyareti oldukça az sayıdadır.

Mae Nam Kumsalı : 2,5 km uzunluğunda ki koya sahip kumsalda yüzebileceğiniz gibi yelken sporuna karşı ilginiz varsa ada da yelken yapabileceğiniz en uygun plajdır.

Bophut Kumsalı : Adanın en eski yerleşim yeri olan küçük balıkçı köyündeki sahil şeridi yalnız 2 km uzunluğundadır. Beyaz kum ile turkuaz renkli denizin buluştuğu kumsalda keyifli bir gün geçirip gün batımı ile sıcacık bir tatil gününüzü daha geride bırakabilirsiniz.

Big Buddha/Bangrak Kumsalı : Chaweng kumsalına yalnız 15 dakika uzaklıkta huzur veren kumsalında palmiye agaçlarının altında tropik adanın tadına varabilirsiniz.

Plai Leam Kumsalı

Doğu Kumsalları

Chaweng Kumsalı : Adanın doğusunda 7 km uzunluğunda ince kuma sahip bir kumsaldır. En kalabalık ve en gözde kumsal olmasıyla turistlerin ilgisini çeker. Kumsal boyunca resort ve otellerin yanı sıra cafeler ve su sporu merkezleri yer alır. Plajın arkasındaki yol ise adanın en işlek caddesidir. Cadde üzerinde bulunan cafeler, restaurantlar, barlar, mağazalar, masaj salonları ne ararsanız bulabileceğiniz cadde adaya apayrı bir renk katmış adeta.

Chaweng Noi Kumsalı

Coral Cove Koyu : Ufacık kumsalı olan sanki gizli minik bir koy gibi olan kumsalda yalnız bir kaç tane tesis bulunmaktadır. Deniz kabuklu kuma sahip olan plajda durgun ve berrak suya girmek kalabalık kumsallardan sonra oldukça keyifli bir gün geçirebilmek için ideal olacak.

Lamai Kumsalı : Hin Ta – Hin Yai olarak bilinen büyükanne ve büyükbaba kayalarının bulunduğu kumsal hindistan cevizi ağaçları ve muz bahçeleri ile çevrelenmiş çok güzel ve doğal bir kumsaldır. Daha sessiz ve sakin olması aynı zamanda lüks otelleri ile balayı çiftlerine uygun bir konumdur. Ancak kumsaldaki sessizlik gece hayatında geçerli değildir. Oldukça eğlenceli bir gece hayatı sunan kumsalda alışveriş yapabileceğiniz bir çok mağaza da hizmet vermektedir.

Thong Tanote Kumsalı
Hua Thanon Kumsalı

Güney Kumsalları

Bang Kao Kumsalı : Adanın güneyinde 2 km uzunluğa sahiptir.

Laem Set Kumsalı

Batı Kumsalları

Taling Ngam Kumsalı
Lipa Noi Kumsalı
Nathon Kumsalı

More from the blog

KHAO SOK MİLLİ PARKI GEZİLECEK YERLER

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok nerededir, nasıl gidilir, Khao Sok Milli Parkında gezilecek yerler hakkındaki tüm bildiklerimizi sizinle paylaşma zamanı....

RAİLAY KUMSALI – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es geçiliyor. Tayland'ın göz bebeği yerlerden biri Railay Kumsalı. Ya da gidilmiş olsa bile Railay kumsalı...

KOH PHANGAN ADASI – 2024 Full Gezilecek Yerler

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon Party ve Koh Phangan'ın müthiş huzurlu kumsalları hakkında daha önce yazı yazmadığımız için şimdiden affınıza...

Chiang Mai’de Fil Dışkısı Parkı

Tayland gezilecek yerler listemize Chiang Mai'yi çok geç aldığımızı itiraf etmeliyiz.  Özellikle Chiang Mai fil dışkısı parkı diye bir yer olduğundan haberimiz dahi yoktu....