Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla TatilÇocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri şeyler için fırsat vermeyi unutmayın. Çocuğunuzla yapacağınız en iyi tatil destinasyonu muhakkak egzotik yerlerdir. Bu nedenle ilk önce tatile gideceğiniz yer için aşı yapılıp yapılmaması gerektiğini önceden araştırıp öğrenmelisiniz. Çocukla tatili kolay hale getirme hakkında aşağıdaki bilgilerin işinizi kolaylaştıracağını ümit ediyoruz.

  • Çocuğunuzla çıkacağınız tatilin en önemli ve sancılı geçen evresi uçak yolculuğudur. Uçağın iniş ve kalkış zamanı çocuğunuz huysuzlanıp mızmızlanmasını önlemek ve onların rahat bir yolculuk yapabilmesi için iniş ve kalkış esnasında çocuğunuzu emzirmeli, biberonundan ya da şişeden sıvı tüketimini sağlamalı yada sakız çiğnetmelisiniz ki bu süre. daha basit hale gelebilsin.
  • Tatil boyunca çocuğunuz sıkılmaması için çocuğunuz oyalanacağı oyuncak, resim defteri vs.. gibi eğlenceli ihtiyaçlarını yanınıza almayı unutmayın.Yine tatil önce valizini hazırlarken çocuğunuz için fazla giysi, battaniye (havalimanları ve klimalı yerler için gerekli), çocuk bezi,ateş düşürücü, emzik, biberon, bandaj, yara bandı vs.. gibi ihtiyaçları çantanıza koymayı unutmayın.
  • Biz Türkler genelde tatillerimizi yaz mevsiminde ya da kış döneminde olsak dahi sıcak tatilleri sevdiğimiz için tatil planlarımızı ona göre şekillendiririz. Dolayısıyla deniz, kum ve güneş üçleminden korunabilmek adına çocuklarınız ve kendiniz için göz damlası, şapka, güneş gözlüğü ve özellikle yüksek faktörlü güneş kremlerini yanınıza almayı unutmayın.
  • Gideceğiniz yerde katılmak istediğiniz turlar çocuklar için uygunsa mutlaka bu turlara beraber katılıp tatili çocuğunuz için ilginç bir hale getireceğiniz unutmayın.
  • Gittiğiniz yerde ya da yakınında eğlence parkı veya tema parkı varsa 1 gün kendi gezmenizden fedakarlık edip o günü çocuğunuzla eğlenerek geçirin.
  • Tatiliniz boyunca baharatlı, yağlı ve kızarmış yiyeceklerden kaçının. Bunun yerine sebze, meyve ve bol su tüketimine özen gösterin.
  • Tatil boyunca kendi ülkenizdekinin aksine farklı yemekler ve tatlar deneyeceğiniz için midenize dokunması çok normaldir. Olası ishale karşı yanınızda ilaç bulundurmayı ihmal etmeyin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Hamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz. Hamile olup da yerinde duramayanlardan...

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları,...

Çocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele...

Çocuklar İçin Malezya

Uzakdoğu tatili denilince insan bir kere düşünüyorsa çocuk sahibi...