Hamileyken Tatil

Çocukla TatilHamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz.

Hamile olup da yerinde duramayanlardan mısınız? Öyleyse bu yazımız tam size göre.

Bu yazımız hamileyken tatile nereye gideceğim sorusunu soranlara gelsin. Öncelikle bir bebek geleceği için tebrik ederiz. Bugüne kadar önce bekar halimizle arkadaş arkadaşa yada tek başımıza sonra evlenip eşimizle ve en nihayetinde ailemize gelen üyeler ile tatillerimiz devam eder. Ama en güzeli bebek yoldayken çıkacağınız tatildir. Çünkü bu sizin en rahat ve en huzurlu tatilinizin sonuncusudur   Şimdi bazılarınız hemen buna karşı çıkacaktır. Ama ne derseniz diyin arkadaş çocuklu ailelerin tatilde yaşadıkları ortada. Evet çocuğunuzla ailecek yapacağınız tatilde muhakkak bambaşkadır ama ne yazık ki çocuksuz tatilin yerini tutmuyor!

Asıl sorun kadınların hamileyken tatile nasıl gideceğim endişesine kapılmasıdır. Kolay değil vücutta bir ağırlık var! Tanıdığınız vücudunuz, bünyeniz bu süreç içerisinde değişmektedir. Dolayısıyla hamileyken tatilde aksi bir durum ile karşılaşır mıyım diye düşüncesi aklımızdan çıkmaz.

– Öncelikle ilk yapmanız gereken doktorunuza danışıp hamileliğin hangi döneminde tatile/seyahate çıkacaksanız bildirip bir sakıncası olup olmadığını öğrenmelisiniz.

-32.haftanıza yakın bir dönemde tatile çıkacaksanız uçacağınız havayolu firması ile irtibata geçip durumu bildirmeli, doktor raporu isteyip istemediklerine dair uçuş politikasını öğrenmelisiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra sıra geliyor tatile çıkacağınız destinasyonu belirlemeye. Doğumdan sonra uykusuz ve bunun yarattığı yorgun günler sizi beklediği için öncesinde rahatlamak, dinlenmek, doğa içinde huzurlu tatil için destinasyonunuz kültür turu yerine egzotik tatil yerleri olmalı. Hem böyle bir destinasyon seçtiğiniz takdirde denize girip ağırlaşan vücudunuzu rahatlatıp rahatlıkla spor yapmış olursunuz, masaj yaptırıp güneşin sizden aldığı enerjiyi bu sayede tekrar kazanmış olursunuz, doğa yürüyüşleri ve yoga yapabilirsiniz.

Destinasyonlar

– Türkiye içinde tatil amaçlıyorsanız ege ve akdeniz koylarında ki butik oteller

– Yurt dışına çıkmayı düşünüyorsanız Uzakdoğu adaları, Karayipler, Hawai, Bahamalar, Maldivler, Como gölü, Kıbrıs en güzel seçenekler arasındadır.

Peki tatiliniz boyunca nelere dikkat etmelisiniz?

– Tatiliniz boyunca günde 5-6 saatten fazla gezmeyin

– Bol bol su tüketin ve taze sebze meyve yemeye özen gösterin

– Gebelik sürecinde sürekli tuvaletinizin geleceğiniz unutmayın

– Rahat ayakkabı ve ince kıyafetler giyin

– Böcek ısırmalarına karşı kendinizi koruyun

– Güneşte 1’er saat aralıklarda durun ve yüksek faktörlü koruyucular sürün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri...

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları,...

Çocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele...

Çocuklar İçin Malezya

Uzakdoğu tatili denilince insan bir kere düşünüyorsa çocuk sahibi...