Çocuklar İçin Malezya

Uzakdoğu tatili denilince insan bir kere düşünüyorsa çocuk sahibi aileler iki kere düşünür. Çünkü biz Türkler nedense çocukla tatil olmaz anlayışını benimsemişizdir. Hem ebevenylerin hemde çocukların eğlenerek tatil yapabileceği yerlerden biri de Malezyadır.

Çocukların bir günlerini en eğlenceli geçirebilecekleri aktivitelerin başında tema parkları gelir. Tema parkıdenilince de dünyanın en zengin ülkesi Malezya’dır. Bu yüzden Malezya’ya seyahat etmek istiyor fakat çocukla zor olur diye düşünüyorsanız artık ön yargınızı silebilirsiniz. Malezya’da kendiniz için yapacağınız aktivitelerindışında çocuğunuzla da tema parkalarına gidebilir, eğlenebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz.

LEGO PARKI

Asya’nın ilk Lego Parkı 15 Eylül 2012 tarihinde Danimarkalı oyuncak firmasının 6. Parkı olarak kapısını ziyaretçilere açmıştır. Oldukça büyük kompleks içine kurulmuş parkta 40 dan fazla şov ve atraksiyon vardır. Çocukların gözdesi olan Parkın 2013 yılında Lego temalı su parkı ve 2014 yılında Lego temalı otelin ilk yarısının açılması planlanıyor.

Giriş Ücreti :Yetişkinler için 140 MYR3-11 arası yaş için 110 MYR

HELLO KITTY TOWN

İçeride teknelere binip oyuncak dünyasının içine dalmak; bunun için gerçekten çocuk olmak gerekmiyor Hello Kitty’nin pembe evini ziyaret edebilirsiniz. Tabi bu ziyaret oyunlar ve eğlence eşliğinde geçmektedir. Küçük lunapark da eğlenebilirsiniz.

SUNWAY LAGOON

Water Park : Havuzdan doğal kumsala kadar aklınıza gelebilecek tüm güzellikler bir arada. Dileyen sörf de yapabilir.

Extreme Park : İçerisinde 206 metre yüksekten bungy jump yapmak, Go Kart, ATV, G Force X, Paintball kadar bir çok aktivide var.

Scream ParkWild Life – Vahşi Yaşam Parkı : Çeşitli hayvanı görmenin yanısıra onlara dokunma şansına erişebilir ve yaptıkları şovlar eşliğinde çocuklarınıza unutlmayacak anlar yaşatabilirsiniz. Toplam 150 çeşit egzotik ve özel hayvan bulunmaktadır.

Amusement Park : Kendinizi Büyük Kanyon’da ya da Kızılderililerin içinde bulmak istiyorsanız trende yerinizi alın. Özel eşyaların konulması için her yerde dolaplar mevcut, parka girmeden önce eşyaları dolaba koyduktan sonra kilitleyip anahtarı alıp eğlenceye başlayabilirsiniz.

Giriş Ücreti :Yetişkin :120 MYRÇocuk : 90 MYRAile Paketi ( 2 Yetişkin&2 Çocuk) : 275 MYR

Ulaşım : KTM Komuter ile KL Sentral dan Subang Jaya’ya 24 dakikada ulaşım mümkündür. LRT ile KL Sentral’ den Kelana Jaya son durağa varılır. Yukarıdaki her iki durakta indikten sonra Sunway Pyramid’e otobüs ile varılıyor. Otobüsler hemen istasyonun kapısının önünde beklemektedir. Eğer bir gün eğlenmek için yeterli gelmezse ve Kuala Lumpur’a git gel yapmak istemiyorsanız parkın hemen yanında yer alan Sunway Lagoon Resort da konaklayabilirsiniz.

GENTING HIGHLANDS

Dünyanın ilk kapalı tema parkıdır. Ailelerin çocukları ile beraber yapabileceği eğlenceli aktivitenin başında gelir. İster kapalı ister açık alanda bulunan parkta dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. İçeride Fransanın Eyfel Kulesi, İngilterenin Big Ben’i, Venedik’in goldolları, New York’un özgürlük anıtı ve aklımıza daha gelmeyen bir çok şey…

Giriş Ücreti :Yetişkin 70 MYR, çocuk 49 MYR

Ulaşım :Putra Terminalinden 07:30’da KL Sentral’dan 09:00’da otobüs ile direk ulaşım mümkündür.

Diğer eğlence parkları ise aşağıdadır ;

• THE MINES WONDERLAND RESORT CITY

• LOST WORLD OF TAMBUN

• COSMO’S WORLD

• DESA WATER PARK

• BUKIT MERAH

• BUKIT GAMBANG WATER PARK

• A’FAMOSA WATER WORLD

• WET WORLD BATU PAHAT

• ANGRY BIRDS PARK

More from the blog

Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri şeyler için fırsat vermeyi unutmayın. Çocuğunuzla yapacağınız en iyi tatil destinasyonu muhakkak egzotik yerlerdir. Bu...

Hamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz. Hamile olup da yerinde duramayanlardan mısınız? Öyleyse bu yazımız tam size göre. Bu yazımız hamileyken tatile nereye gideceğim sorusunu soranlara gelsin....

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları, hayvanat bahçeleri ve oyun merkezleri dışında İtalya’nın ünlü su parkları ile çılgınla eğlenceler sunacaktır. Her biri birbirinden...

Çocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele bir de Paris’e gidiyorsanız büyük bir eğlence sizleri bekliyor. Disneyland’ın ana vatanı olan Paris, çocukla yurtdışına çıkmak konu...