Çocuklar İçin Hong Kong

Çocukla TatilÇocuklar İçin Hong Kong

Disneyland’a gitmek her çocuğun hayalidir. Hele bir de bu Disneyland Hong Kong’da olunca büyük küçük demeden herkesin hayalini süsler. Yurt dışına çocuğunuz ile beraber seyahat edecekseniz planlarınızı da çocuklarınıza uygun aktiviteleri eklemelisiniz. Hong Kong yurtdışında çocukla tatil için mükemmel bir ülkedir. Gün içinde Hong Kong ve çevresini gezip, alışverişin verdiği yorgunluğu çocuklarınız ile beraber tema ve oyun parklarında atabilirsiniz. Böylelikle hem çocuğunuzun tatilden keyif almasını sağlamış olacak hem de çocuğunuzla beraber güzel anılar biriktirmiş olacaksınız.

Ma Wan Park da kurulu Noah’s Ark (Nuh’un Gemisi)

Park Rambler kanalı ile Tsing Ma köprüsü manzarası eşlinde turistlerin olduğu kadar yerel ziyaretçilerinde ilgi odağıdır. Geminin içerisinde sergi alanı, restaurant ve otel bulunmaktadır. Noah’s Ark’ın amacı aile değerlerini desteklemek ve sevgiyi öğretmek bunun yanı sıra sosyal uyumluluğu sağlayıp dış etkenlerden korumaktır. Noah’s Ark’ı yeniden inşa eden milyarder Kwok kardeşlerdir.

Ulaşım: Central Ferry 2 numaralı iskeleden Park adasına yetişkin 22 HK$, çocuk 11 HK$ ödeyerek 25 dakikada ulaşım sağlanabilir.

Ziyaret Saatleri : Sabah 10:00 – Akşam 18:00 arasıdır.Giriş Ücreti: Yetişkinler için 155 HK$, çocuklar için 125 HK$.

Ocean Park – Okyanus Parkı

870.000 metrekare alana kurulu park 1977 yılında kapısını ziyaretçilere açmıştır.Parkın elde ettiği gelirin bir kısmı hayvanları koruma projesi desteklemek için harcanmaktadır. Bu eğlence parkında çocukşar için yok yok. Su parkları, çeşit çeşit hayvanlar hatta soyları tükenmekte olan hayvanları da görme şansınız var, yağmur ormanları ve dahası….Park da dünyanın en uzun ikinci teleferiğine binerek kendinizi manzaradan mahrum bırakmayın.

Ulaşım : Admiralty metro durağı yada Star Ferry’den 629 numaralı otobüs ile yetişkin için 10.6 HK$, çocuklar için 5.3 HK$’ ı ödeyerek ulaşımı sağlamak mümkündür.

Giriş Ücreti: Yetişkin 280 HK$, çocuk 140 HK$.

Disneyland Eğlence Parkı

34.000 kişilik kapasiteye sahip devasa büyüklükteki alan içerisinde toplam 6 değişik tema park alanı ile Lantau adasına kurulmuştur. Bu tema parkları Grizzly Gulch, Toy Story Land, Fantasyland, Tomorrowland, Adventureland, Main Street U.S.A’dır.
Ulaşım : Disneyland Resort metro durağında inmek gerekiyor.

Giriş Ücreti : Giriş için bilet seçenekleri mevcut olup ziyaretçiler ister günlük, ister 2 günlük olarak tercihte bulunabilirler.Günlük standart bilet yetişkinler için 450 HK$, çocuklar için 320 HK$.

A Symphony Of Lights – Işıkların Senfonisi

Guiness rekorlar kitabına dünyanın en büyük ses ve ışık gösterisi olarak yerini almıştır. Işıkların, lazerlerin müzikle uyum içerisindeki dansı her gün saat 20:00 başlayıp 12 dakika sürmektedir. Eğer resim çekecekseniz biraz erken gidip önlerde oturmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri...

Hamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz. Hamile olup da yerinde duramayanlardan...

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları,...

Çocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele...