Çocuklar İçin Paris

Çocukla TatilÇocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele bir de Paris’e gidiyorsanız büyük bir eğlence sizleri bekliyor. Disneyland’ın ana vatanı olan Paris, çocukla yurtdışına çıkmak konu olunca dünyadaki en önemli şehirlerden biridir. Müzeler, doğal parklar, oyun parkları ve Disneyland Paris’te çocukla tatil yapmak ve eğlenceli vakitler geçirmek için başlıca seçeneklerdir.

Çocuklar İçin Müzeler

Grevin Wax Müzesi : Sihirli oyunların oynandığı ve biçimsiz aynaların sizi şekilden şekile komik bir hale soktuğu çok eğlenceli bir müze.

Paris Teknoloji Müzesi

Doğal Tarih Müzesi : Bir çok hayvan iskeleti, bitki örtüsü ve canlı hayvanın sergilendiği güzel ve bilgi sahibi olabileceğiniz bir müze.

Outdoor Aktiviteleri

Eyfel Kulesi : 324 metre uzunluğunda ki kulenin açılışı törenle 31 Mart 1889 yılında açılışı yapılmıştır. Kulenin mimarı Gustave Eiffel’in balmumu heykeli kulenin tepesinde görülmeye değerdir.

La Grande Roue : Tuileries Bahçesi’nin sonunda ise La Grande Roue 1900’lerin başında inşa edilmiştir. 1980 yılına kadar dünyanın en yüksek dönme dolabı ünvanına sahipmiş.

Thoiry Safari Park : Arabalarla gidilen park alanında hayvanlar yollarda dolaşmakta isterseniz yemek bile verebilirsiniz. 3 bölümden oluşan arazı içinde toplam 1.000 adet hayvan bulunmaktadır. Cam tünelin içinden geçerken etrafı kaplanları gözlemlemek de çok heyecan verici.

Ücret : 9 saat süren tur 49 €, m ünferit gidecekseniz yetişkin 28.50 €, çocuk 22 € (3-14 yaş)

Asterix Park İster Roma İmparatorluğuna ister Viking dönemine ister Mısır Krallığına ziyaret edebilirsiniz. Tüm gün eğlenmenize yetmeyeceği için park içinde ki otelde konaklayabilirsiniz.

Aquaboulevard

Eğer tatiliniz yaz mevsimine denk geliyorsa serinlemek ve eğlenmek için en iyi aktivitelerden biri.

İletişim Bilgileri : 4 Rue Louis Armand 75015 Paris,  Tel: 33 (0)1 40 60 10 00

Ücret : Yetişkin için 22 €, çocuklar için 15 € (3-11 yaş)

Disneyland

Disneyland’ı ziyaret etmek için büyük yada küçük olmak fark etmiyor.İnternet sitesini ziyaret ederseniz size sunulan seçeneklerden dilediğinizi inceleyip satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri...

Hamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz. Hamile olup da yerinde duramayanlardan...

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları,...

Çocuklar İçin Malezya

Uzakdoğu tatili denilince insan bir kere düşünüyorsa çocuk sahibi...