Şangay Yu Bahçesi

ÇinŞangay Yu Bahçesi

Şangay’ın devasa yükseklikteki betonarme binalarının yanı başında sizi tarihe götürecek bir köşe burası. Bir kaç saat için bile olsa şehir karmaşasından uzakta güzel vakit geçirilecek bir yer.

Şangay Yu Bahçesi 1559 yılında Ming hanedanlığından döneminde yapımına başlanıp 1577 yılında tamamlanan 20.000 metrekare alan üzerine inşa edilmiş özel bir bahçedir. Çin’in klasik mimarisi hemen dikkati çekmektedir. 400 yıllık tarihe sahip yapı, Ming hanedanını valisi Pan Yunduan tarafından yapılmıştır. 1956 yılında 5 yıllık restorasyon süreci içerisinde olan yapının kapıları 1961 yılında ziyaretçilere açılmıştır. Bahçenin bir bölümü okul olarak kullanıma başlanmış diğer taraftan ise bir bölümü şehirdeki zenginler tarafından satın alınmıştır.

Bahçe içinde görülmeye değer 6 yer vardır : Sansui konağı, Wanhua salonu, Dianchun konağı, Yuhua konağı, Huijing konağı ve iç bahçe. Sansui Salonu misafirlerin karşılandığı salon 1760 yılında yapılmıştır. Bahçe içindeki en geniş yapıdır. Yule pavillion ve Wanhua salonu çevresinde gezerken derelerin, diğer pavillionların ve koridorların resimlerini çekmemezlik etmeyin.

Bahçedeki 3,3 metre yüksekliğinde üzerinde 72 doğal delik bulunan Jade kayasını mutlaka görün

Lantern festivalinin olduğu dönem en güzel sahnelere ev sahipliği yaptığı gibi doyumsuz anları yaşatan inanılmaz güzelliklere bürünür.

Giriş Ücreti :

1.Nisan – 30 Haziran / 1.Eylül – 30.Kasım arası 40 Yuan

1.Temmuz – 31.Ağustos / 1.Aralık – 31.Mart arası 30 Yuan

Ziyaret Saatleri :

08:30 – 17:30 arası Tavsiye edilen gezme süre 2-3 saattir.

Ulaşım :

Eski Şangay’ın kuzey kısmında City God Temple’a 200 metre uzaklıktadır.

Metro ile Line 10’a (10.hattan) binip Yuyuan istasyonunda inilip Exit 1’den çıkılmalıdır.

Otobüs ile 11, 26 , 64, 304, 736, 801, 920, 926, 930 numaralı otobüslerden birine binip Xinbeimen istasyonunda inmek gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Gubei Su Şehri

Pekin'in Miyun bölgesinde yer alan Gubeikou / Gubei Su Şehri 7.000 km'den...

Pekin

Pekin maceramız katılacağımız Fuar sayesinde başladı. Yine booking'den 7 gece...

Kamış Flütü Mağarası

Çin'in kuzeybatısındaki Guilin şehrinin merkezinden 6 km uzaklıkta yer...

Zhangye Danxia

Çin'de görülecek yerler say say bitmez. Bu yerlerden biri de...