Gubei Su Şehri

ÇinGubei Su Şehri

Pekin’in Miyun bölgesinde yer alan Gubeikou / Gubei Su Şehri 7.000 km’den uzun olan Çin Seddi’nin bir parçası olan Simatai Seddi’nin hemen dibinde konumlanmış tarihi bir köydür. Binlerce yıllık tarihi ile 9 km² alan içerisinde bulunan Gubei köyü köy ve Simatai seddi ile 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

Onarım ve genişletme çalışmaları nedeniyle 17 Haziran 2010 yılında kapatılan bölge 1 Ocak 2014 tarihinde tekrar ziyaretçilere açılmıştır.

Ziyaretçiler Simatai Seddi’ni gezebileceği gibi köy içinde de gezip dileyenler burada bulunan guesthouse (4 adet) ve otellerde (2 adet) konaklayıp gece ışıklar ile dekore edilen bölgeyi hayranlıkla izleyebilirler.

Gubei su şehrinin arnavut kaldırımlı sokaklarında gezip yerel yiyeceklerin tadına bakabilir, hediyelik dükkanlardan sevdiklerinize yada kendinize hatıra kalması adına hediyeler alabilir, taş köprülerden geçip, su kanallarının yanıbaşına inşa edilmiş evler arasında gezip otantik ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Giriş Ücreti : Gubei Su Şehri 80 Yuan – Simatai Seddi 40 Yuan

Ziyaret Zamanı : 1.Ocak – 30 Eylül arası saat 08:00 ila 17:00 arasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Şangay Yu Bahçesi

Şangay'ın devasa yükseklikteki betonarme binalarının yanı başında sizi tarihe götürecek...

Pekin

Pekin maceramız katılacağımız Fuar sayesinde başladı. Yine booking'den 7 gece...

Kamış Flütü Mağarası

Çin'in kuzeybatısındaki Guilin şehrinin merkezinden 6 km uzaklıkta yer...

Zhangye Danxia

Çin'de görülecek yerler say say bitmez. Bu yerlerden biri de...