Pekin’in Miyun bölgesinde yer alan Gubeikou / Gubei Su Şehri 7.000 km’den uzun olan Çin Seddi’nin bir parçası olan Simatai Seddi’nin hemen dibinde konumlanmış tarihi bir köydür. Binlerce yıllık tarihi ile 9 km² alan içerisinde bulunan Gubei köyü köy ve Simatai seddi ile 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

Onarım ve genişletme çalışmaları nedeniyle 17 Haziran 2010 yılında kapatılan bölge 1 Ocak 2014 tarihinde tekrar ziyaretçilere açılmıştır.

Ziyaretçiler Simatai Seddi’ni gezebileceği gibi köy içinde de gezip dileyenler burada bulunan guesthouse (4 adet) ve otellerde (2 adet) konaklayıp gece ışıklar ile dekore edilen bölgeyi hayranlıkla izleyebilirler.

Gubei su şehrinin arnavut kaldırımlı sokaklarında gezip yerel yiyeceklerin tadına bakabilir, hediyelik dükkanlardan sevdiklerinize yada kendinize hatıra kalması adına hediyeler alabilir, taş köprülerden geçip, su kanallarının yanıbaşına inşa edilmiş evler arasında gezip otantik ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Giriş Ücreti : Gubei Su Şehri 80 Yuan – Simatai Seddi 40 Yuan

Ziyaret Zamanı : 1.Ocak – 30 Eylül arası saat 08:00 ila 17:00 arasıdır.

Summary
Article Name
Gubei Su Şehri
Description
Pekin'in Miyun bölgesinde yer alan Gubeikou / Gubei Su Şehri 7.000 km'den uzun olan Çin Seddi'nin bir parçası olan Simatai Seddi'nin hemen dibinde konumlanmış tarihi bir köydür. Binlerce yıllık tarihi ile 9 km² alan içerisinde bulunan Gubei köyü köy ve Simatai seddi ile 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here