Çin’in kuzeybatısındaki Guilin şehrinin merkezinden 6 km uzaklıkta yer alan Kamış Flütü Mağarası (Reed Flute Cave) görenleri adeta büyülüyor.

180 milyonluk bir tarihe ve 240 metre derinliğe sahip kalker mağarasında kireçtaşı oluşumları, sarkıt ve dikitler, değişik kaya şekilleri mağaranın içinin renkli aydınlatmasıyla mağarayı büyüleyici adeta değişik bir hale sokuyor. Işıklandırma sayesinde sanki yağlı boya tablosuna özenle çizilmiş bir resim gibi karşınızda masal diyarı varmışcasına ziyaretçileri kendine hayran hayran baktırmaktadır. Ayrıca mağara içinde 77 adet taş kitabe bulunmaktadır.

1940 yılına kadar bilinmeyen mağara bu tarihten sonra 1. Dünya Savaşında Japon birliklerinden kaçan mültecilerin bu mağaraya sığınmasıyla tekrar keşfedilmiş ve günümüzde Guilin bölgesinin en fazla turist çeken yerlerinden biri haline gelmiştir.

1962 yılında halkın ziyaretine açılan Kamış Flütü Mağarası doğal sanatlar sarayı olarak da bilinmektedir.

Ulaşım

Guilin şehir merkezinden 3 numaralı otobüs ile yarım saatte ulaşım sağlamak çok kolaydır.

Summary
Article Name
Kamış Flütü Mağarası
Description
Çin'in kuzeybatısındaki Guilin şehrinin merkezinden 6 km uzaklıkta yer alan Kamış Flütü Mağarası (Reed Flute Cave) görenleri adeta büyülüyor.180 milyonluk bir tarihe ve 240 metre derinliğe sahip kalker mağarasında kireçtaşı oluşumları, sarkıt ve dikitler, değişik kaya şekilleri mağaranın içinin renkli aydınlatmasıyla mağarayı büyüleyici adeta değişik bir hale sokuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here