Positano Ulaşım Detayları

AvrupaİtalyaPositano Ulaşım Detayları

Amalfi sahillerinde İtalya‘nın şirin kasabalarından biri olan Positano’ya ulaşım detayları, Positano’ya nasıl gidilirPositano ulaşım maliyeti sorularının cevabı için sizler rahat gezin diye çok güzel bir makale hazırladık.

Amalfi Kıyıları Napoli’den yalnızca 65 km uzaklıkta aslında çok yakın denecek bir mesafededir. Dolayısıyla yolu Napoli’ye düşenlerin en azından 1 gününü ayırıp dünyanın en meşhur kasabası, Amalfi’nin ise en güzel kıyı şeridine gitmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Napoli’den Positano’ya Ulaşım

Positano’ya en yakın havalimanı Napoli havalimanıdır. İster havalimanından direk isterseniz önce Napoli Central tren istasyonuna varıp buradan devam etmeniz mümkündür.

Napoli ile Positano arası ne yazık ki toplu taşıma hizmet vermiyor.

Tren/Otobüs : Napoli’den Circumvesuviana treni ile 1 saat yolculuk sonrası Sorrento’ya 4.10 euro’ya ulaşıp. Buradan da tren istasyonunun önünden kalkan SITA otobüsleri ile tek yön 3.80, 24 saatlik 7.60 euro bedelli kartlar ile yine 1 saat otobüs yolculuğu sonrası Positano’ya ulaşım oldukça kolaydır.

Yolların virajlı ve dar oluşu araç kullanmayı çok zor hale getiriyor. İki aracın yan yana geçemeyeceği yollar yüzünden Sorrento’dan 28 km uzaklıktaki Positano’ya 1 saatte ancak varılıyor.

Feribot : Nisan ve Ekim tarihleri arasında Amalfi kıyılarına en rahat ulaşımı sağlayan feribotlar tercih edilebilir. Metro Del Mare şirketinin Napoli’den Positano’ya seferleri mevcuttur. Yolculuk süresi 40 dakikadır.

Roma’dan Positano’ya Ulaşım

Roma Tiburtina istasyonundan kalkan Marozzi otobüslerine binip direk Positano’ya ulaşım mümkündür. Marozzi sayfasından otobüs sefer saatlerini öğrenip biletinizi buradan alabilirsiniz. Sitenin ingilizcesi olmadığı için şu adımları izleyebilirsiniz. Sayfaya girdikten sonra “prenota marozzi” yi tıklayın ve önünüze gelecek ekranda “ricerca orari corse” yi yıkladıktan sonra açılan sayfadan tarih ve rotanızı yazıp örneğin Roma-Soorento ya da Roma-Positano üzerine gelip “Go” deyin.

Otobüs yerine tren ile gitmek isterseniz. Roma’dan bineceğiniz tren ile Napoli Central istasyonunda inip buradan yukarıda açıkladığımız yollardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Positano gezi yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Romada Gezilecek Yerler

Bahar ayına girmemizle beraber artık bir çoğumuz tatil planları...

Cinque Terre Gezi Rehberi

Cinque Terre gezi rehberimizle bu sefer İtalya'nın muhteşem beş...

Portofino Gezi Rehberi

Belki bazılarınız gitti belki hiç gitmeyenleriniz oldu ama şarkı...

Capri Adası Gezi Rehberi

Bu sefer Amalfi kıyılarında bir kasabada değil İtalya'nın meşhur Capri...