Amalfi sahillerinde İtalya‘nın şirin kasabalarından biri olan Positano’ya ulaşım detayları, Positano’ya nasıl gidilirPositano ulaşım maliyeti sorularının cevabı için sizler rahat gezin diye çok güzel bir makale hazırladık.

Amalfi Kıyıları Napoli’den yalnızca 65 km uzaklıkta aslında çok yakın denecek bir mesafededir. Dolayısıyla yolu Napoli’ye düşenlerin en azından 1 gününü ayırıp dünyanın en meşhur kasabası, Amalfi’nin ise en güzel kıyı şeridine gitmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Napoli’den Positano’ya Ulaşım

Positano’ya en yakın havalimanı Napoli havalimanıdır. İster havalimanından direk isterseniz önce Napoli Central tren istasyonuna varıp buradan devam etmeniz mümkündür.

Napoli ile Positano arası ne yazık ki toplu taşıma hizmet vermiyor.

Tren/Otobüs : Napoli’den Circumvesuviana treni ile 1 saat yolculuk sonrası Sorrento’ya 4.10 euro’ya ulaşıp. Buradan da tren istasyonunun önünden kalkan SITA otobüsleri ile tek yön 3.80, 24 saatlik 7.60 euro bedelli kartlar ile yine 1 saat otobüs yolculuğu sonrası Positano’ya ulaşım oldukça kolaydır.

Yolların virajlı ve dar oluşu araç kullanmayı çok zor hale getiriyor. İki aracın yan yana geçemeyeceği yollar yüzünden Sorrento’dan 28 km uzaklıktaki Positano’ya 1 saatte ancak varılıyor.

Feribot : Nisan ve Ekim tarihleri arasında Amalfi kıyılarına en rahat ulaşımı sağlayan feribotlar tercih edilebilir. Metro Del Mare şirketinin Napoli’den Positano’ya seferleri mevcuttur. Yolculuk süresi 40 dakikadır.

Roma’dan Positano’ya Ulaşım

Roma Tiburtina istasyonundan kalkan Marozzi otobüslerine binip direk Positano’ya ulaşım mümkündür. Marozzi sayfasından otobüs sefer saatlerini öğrenip biletinizi buradan alabilirsiniz. Sitenin ingilizcesi olmadığı için şu adımları izleyebilirsiniz. Sayfaya girdikten sonra “prenota marozzi” yi tıklayın ve önünüze gelecek ekranda “ricerca orari corse” yi yıkladıktan sonra açılan sayfadan tarih ve rotanızı yazıp örneğin Roma-Soorento ya da Roma-Positano üzerine gelip “Go” deyin.

Otobüs yerine tren ile gitmek isterseniz. Roma’dan bineceğiniz tren ile Napoli Central istasyonunda inip buradan yukarıda açıkladığımız yollardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Positano gezi yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Summary
Article Name
Positano Ulaşım Detayları
Description
Amalfi sahillerinde İtalya'nın şirin kasabalarından biri olan Positano'ya ulaşım detayları, Positano'ya nasıl gidilir, Positano ulaşım maliyeti sorularının cevabı için sizler rahat gezin diye çok güzel bir makale hazırladık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here