Ngong Ping 360

Asya Hong Kong Ngong Ping 360

Lantau Adasına kurulmuş olan Ngong Ping, Hong Kong’a gelipte es geçilmemesi gereken aktivitelerden biridir. Hong Kong’un şehir karmaşası ve gürültüsünden uzakta, ekolojik çevreye zarar vermeden yemyeşil alan içerisine yapılan Ngong Ping’de kendinizi bu doğa harikası yerde yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

Ngong Ping 360

Standart , Kristal ve Özel olmak üzere 3 tür kabin mevcut. Biletleri ister internetten online isterseniz teleferik terminalinden alabilirsiniz.

Gidiş – Dönüş Ücreti Yetişkin Çocuk
Standart Kabin 138 $ 68 $
Kristal Kabin 213 $ 146 $
Tek Yön Ücreti Yetişkin Çocuk
Standart Kabin 94 $ 48 $
Kristal Kabin 149 $ 103 $

5.7 kilometre uzunluğundaki teleferik yolculuğu 25 dakika sürmektedir. Bu arada klima olmadan seyahat edeceğinizi hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Kristal kabin kiralarsanız masmavi denizi, yemyeşil orman kaplı dağları kuş bakışı görme imkanınız olur. Ayrıca gideceğiniz günün sisli olmamasına dikkat etmekte resim çekme ve mazarayı izleyebilme açısından faydalı olur. Yolculuk sonrası varılan tepede Ngong Ping köyü kuruludur. Köyden aşağı doğru inmeye başlayınca devasa büyüklükteki Giant Buddha sizi kendine doğru çekiyor. Köyde bulunan yalnız Giant Buddha olmayıp, daha bir çok görülecek yer, alışveriş yapılacak mağazalar ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz parkurlar bulunmaktadır.

Ulaşım

MTR (metro) ile Tung Chung (turuncu hat) hattını kullanarak 30 dakikalık yolculuk sonrası son durak olan Tung Chung’a varabilirsiniz. B çıkışından çıkıp 2 dakika yürüme mesafesinden sonra Teleferik terminaline varılıyor.

Taksi ile gelmek isteyen şehir merkezinden gelecekler için yaklaşık 31 dakika yolculuk için 280 HKD, Tsim Sha Tsui için ise yaklaşık 27 dakika yolculuğun maliyeti 195 HKD.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Zanzibar’a Ne Zaman Gidilir

"Zanzibar'a ne zaman gidilir?" sorusu, kişisel tercihlerinize,...

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Kıbrıs’ta Ev Satın Almak – Gerekli Tüm Evraklar

En avantajlı yatırım fırsatları arasında yer alan döviz getirisi...

Olimpos’ta Gezilecek Yerler

Suluada, Çıralı Yanartaş, kaya tırmanışı, Olimpos sahilinde kano deneyimi,...