NGONG PING 360

Lantau Adasına kurulmuş olan Ngong Ping, Hong Kong’a gelipte es geçilmemesi gereken aktivitelerden biridir. Hong Kong’un şehir karmaşası ve gürültüsünden uzakta, ekolojik çevreye zarar vermeden yemyeşil alan içerisine yapılan Ngong Ping’de kendinizi bu doğa harikası yerde yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

Ngong Ping 360

Standart , Kristal ve Özel olmak üzere 3 tür kabin mevcut. Biletleri ister internetten online isterseniz teleferik terminalinden alabilirsiniz.

Gidiş – Dönüş Ücreti Yetişkin Çocuk
Standart Kabin 270 $ 135 $
Kristal Kabin 350 $ 215 $
Tek Yön Ücreti Yetişkin Çocuk
Standart Kabin 195 $ 95 $
Kristal Kabin 235 $ 135 $

 

5.7 kilometre uzunluğundaki teleferik yolculuğu 25 dakika sürmektedir. Bu arada klima olmadan seyahat edeceğinizi hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Kristal kabin kiralarsanız masmavi denizi, yemyeşil orman kaplı dağları kuş bakışı görme imkanınız olur. Ayrıca gideceğiniz günün sisli olmamasına dikkat etmekte resim çekme ve mazarayı izleyebilme açısından faydalı olur.

Yolculuk sonrası varılan tepede Ngong Ping köyü kuruludur. Köyden aşağı doğru inmeye başlayınca devasa büyüklükteki Giant Buddha sizi kendine doğru çekiyor. Köyde bulunan yalnız Giant Buddha olmayıp, daha bir çok görülecek yer, alışveriş yapılacak mağazalar ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz parkurlar bulunmaktadır.

Ulaşım

MTR (metro) ile Tung Chung (turuncu hat) hattını kullanarak 30 dakikalık yolculuk sonrası son durak olan Tung Chung’a varabilirsiniz. B çıkışından çıkıp 2 dakika yürüme mesafesinden sonra Teleferik terminaline varılıyor.

Taksi ile gelmek isteyen şehir merkezinden gelecekler için yaklaşık 31 dakika yolculuk için 280 HKD, Tsim Sha Tsui için ise yaklaşık 27 dakika yolculuğun maliyeti 195 HKD.

More from the blog

HONG KONG’DA GEZİLECEK YERLER – FULL LİSTE

Hong Kong gezilecek yerler listemize nereden başlasak bilemedik. Çünkü Hong Kong'da gezilip görülecek o kaar çok nokta var ki biz en iyisi Hong Kong...

HONG KONG GEZİ REHBERİ

Hong Kong gezi rehberi ile Hong Kong'un hem gezilecek yerlerini hem fotoğraf çekilecek noktalarını, Hong Kong ulaşımını, Hong Kong'da nerede kalınacağını, Hong Kong'da ücretsiz...

HONG KONG NEREDE – NASIL GİDİLİR?

Hong Kong nerede ve Hong Kong'a nasıl gidilir. Belki de çoğumuzun önüne harita koysalar Hong Kong'un yerini bulmakta zorlanırız. Hong Kong o kadar küçük ki...

Hong Kong Jumbo Kingdom

Hong Kong gezilecek yerler, Hong Kong görülecek yerler listesinde sıralayabileceğimiz Jumbo Kingdom Restaurant ayrıca sizlere Hong Kong'da nerede yemek yenir, Hong Kong restaurant tavsiyesi, Hong Kong yeme içme olarak da tavsiye edebileceğimiz...