Lantau Adasına kurulmuş olan Ngong Ping, Hong Kong’a gelipte es geçilmemesi gereken aktivitelerden biridir. Hong Kong’un şehir karmaşası ve gürültüsünden uzakta, ekolojik çevreye zarar vermeden yemyeşil alan içerisine yapılan Ngong Ping’de kendinizi bu doğa harikası yerde yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

Ngong Ping 360

Standart , Kristal ve Özel olmak üzere 3 tür kabin mevcut. Biletleri ister internetten online isterseniz teleferik terminalinden alabilirsiniz.

Gidiş – Dönüş ÜcretiYetişkinÇocuk
Standart Kabin138 $68 $
Kristal Kabin213 $146 $
Tek Yön ÜcretiYetişkinÇocuk
Standart Kabin94 $48 $
Kristal Kabin149 $103 $

5.7 kilometre uzunluğundaki teleferik yolculuğu 25 dakika sürmektedir. Bu arada klima olmadan seyahat edeceğinizi hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Kristal kabin kiralarsanız masmavi denizi, yemyeşil orman kaplı dağları kuş bakışı görme imkanınız olur. Ayrıca gideceğiniz günün sisli olmamasına dikkat etmekte resim çekme ve mazarayı izleyebilme açısından faydalı olur. Yolculuk sonrası varılan tepede Ngong Ping köyü kuruludur. Köyden aşağı doğru inmeye başlayınca devasa büyüklükteki Giant Buddha sizi kendine doğru çekiyor. Köyde bulunan yalnız Giant Buddha olmayıp, daha bir çok görülecek yer, alışveriş yapılacak mağazalar ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz parkurlar bulunmaktadır.

Ulaşım

MTR (metro) ile Tung Chung (turuncu hat) hattını kullanarak 30 dakikalık yolculuk sonrası son durak olan Tung Chung’a varabilirsiniz. B çıkışından çıkıp 2 dakika yürüme mesafesinden sonra Teleferik terminaline varılıyor.

Taksi ile gelmek isteyen şehir merkezinden gelecekler için yaklaşık 31 dakika yolculuk için 280 HKD, Tsim Sha Tsui için ise yaklaşık 27 dakika yolculuğun maliyeti 195 HKD.

Summary
Article Name
Ngong Ping 360
Description
Lantau Adasına kurulmuş olan Ngong Ping, Hong Kong'a gelipte es geçilmemesi gereken aktivitelerden biridir. Hong Kong'un şehir karmaşası ve gürültüsünden uzakta, ekolojik çevreye zarar vermeden yemyeşil alan içerisine yapılan Ngong Ping'de kendinizi bu doğa harikası yerde yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here