Hong Kong Jumbo Kingdom

Hong Kong gezilecek yerler, Hong Kong görülecek yerler listesinde sıralayabileceğimiz Jumbo Kingdom Restaurant ayrıca sizlere Hong Kong’da nerede yemek yenirHong Kong restaurant tavsiyesi, Hong Kong yeme içme olarak da tavsiye edebileceğimiz farklı deneyim yaşamanızı sağlayacak, mimarisi ve leziz yemekleri ile sizleri hayran bırakacak bir yerdir.

Her özelliği ile bizi kendine aşık eden Hong Kong ülkesinin sahip olduğu bir diğer güzel şey ise Hong Kong Jumbo Restauranttır. Aberdeen Limanında bulunan restaurant 1952 yılında kurulmuştur.

1971 yılında çıkan yangın sonucu yapı zarar gördüğü gibi 34 işçi de bu yangından dolayı hayatını kaybetmiştir. Aradan geçen 5 yıl sonra 1976 yılında restaurant Jumbo Restaurant sahibi Dr. Stanley Ho tarafından tasarlanıp dizayn edilmiş ve maliyeti 30 milyon Hong Kong Dolarından fazlasına mal olmuştur.

Hong Kong Jumbo Restaurant1

Kapılarını ziyaretçilerine açan Jumbo Kingdom Restaurant adeta bir Çin sarayı gibi dizayn edilmiş olup 4 katlı ve 2.300 kişi kapasitelidir.

Hong Kong çevresindeki adalara gidebileceğiniz, tema parklarında eğlenebileceğiniz, neon ışıklı sokaklarında gezebileceğiniz, pazarlarında ve lüks alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabileceğiniz gibi geleneksel çin yemeği yemek için Jumbo Restaurant’ta gidebilirsiniz. Yalnız gelensek çin yemekleri sınırlı olmayan restaurant modern yemekleri ve çay bahçeleri ile ziyaretçileri değişik atmosfer içine sokmaktadır. 30 milyon üzerinde ziyaretçinin talep ettiği restaurant özellikle Kraliçe Elizabeth II, Tom Cruise, John Wayne ve Chow Yun Fat’ı ağırlamasıyla bilinmektedir.

Ulaşım : Mtr Central Station A çıkışından çıkılıp Exchange Square’den 70 numaralı otobüs ile Aberdeen iskelesine ulaşıp bu noktadan Jumbo restaurant’ın sunmuş olduğu shuttle boat’lar ile ücretsiz restaurant’a gidebilirsiniz.

 

More from the blog

HONG KONG’DA GEZİLECEK YERLER – FULL LİSTE

Hong Kong gezilecek yerler listemize nereden başlasak bilemedik. Çünkü Hong Kong'da gezilip görülecek o kaar çok nokta var ki biz en iyisi Hong Kong...

HONG KONG GEZİ REHBERİ

Hong Kong gezi rehberi ile Hong Kong'un hem gezilecek yerlerini hem fotoğraf çekilecek noktalarını, Hong Kong ulaşımını, Hong Kong'da nerede kalınacağını, Hong Kong'da ücretsiz...

HONG KONG NEREDE – NASIL GİDİLİR?

Hong Kong nerede ve Hong Kong'a nasıl gidilir. Belki de çoğumuzun önüne harita koysalar Hong Kong'un yerini bulmakta zorlanırız. Hong Kong o kadar küçük ki...

HONG KONG’DA ALIŞVERİŞ

Alışveriş muhakkak her bayanın vazgeçilmezidir. Sırt çantalısı, sırt çantasızı, gezgini, gezgin olmayanı bunların hiçbiri önemli değildir. Bayan olmak yeterli  Şuna eminim nereye gidersek gidelim gittiğimiz...