Hong Kong Jumbo Kingdom

AsyaHong KongHong Kong Jumbo Kingdom

Hong Kong gezilecek yerler, Hong Kong görülecek yerler listesinde sıralayabileceğimiz Jumbo Kingdom Restaurant ayrıca sizlere Hong Kong’da nerede yemek yenirHong Kong restaurant tavsiyesi, Hong Kong yeme içme olarak da tavsiye edebileceğimiz farklı deneyim yaşamanızı sağlayacak, mimarisi ve leziz yemekleri ile sizleri hayran bırakacak bir yerdir.

Her özelliği ile bizi kendine aşık eden Hong Kong ülkesinin sahip olduğu bir diğer güzel şey ise Hong Kong Jumbo Restauranttır. Aberdeen Limanında bulunan restaurant 1952 yılında kurulmuştur.

1971 yılında çıkan yangın sonucu yapı zarar gördüğü gibi 34 işçi de bu yangından dolayı hayatını kaybetmiştir. Aradan geçen 5 yıl sonra 1976 yılında restaurant Jumbo Restaurant sahibi Dr. Stanley Ho tarafından tasarlanıp dizayn edilmiş ve maliyeti 30 milyon Hong Kong Dolarından fazlasına mal olmuştur.

Hong Kong Jumbo Restaurant1

Kapılarını ziyaretçilerine açan Jumbo Kingdom Restaurant adeta bir Çin sarayı gibi dizayn edilmiş olup 4 katlı ve 2.300 kişi kapasitelidir.

Hong Kong çevresindeki adalara gidebileceğiniz, tema parklarında eğlenebileceğiniz, neon ışıklı sokaklarında gezebileceğiniz, pazarlarında ve lüks alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabileceğiniz gibi geleneksel çin yemeği yemek için Jumbo Restaurant’ta gidebilirsiniz. Yalnız gelensek çin yemekleri sınırlı olmayan restaurant modern yemekleri ve çay bahçeleri ile ziyaretçileri değişik atmosfer içine sokmaktadır. 30 milyon üzerinde ziyaretçinin talep ettiği restaurant özellikle Kraliçe Elizabeth II, Tom Cruise, John Wayne ve Chow Yun Fat’ı ağırlamasıyla bilinmektedir.

Ulaşım : Mtr Central Station A çıkışından çıkılıp Exchange Square’den 70 numaralı otobüs ile Aberdeen iskelesine ulaşıp bu noktadan Jumbo restaurant’ın sunmuş olduğu shuttle boat’lar ile ücretsiz restaurant’a gidebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

HONG KONG’DA GEZİLECEK YERLER – FULL LİSTE

Hong Kong gezilecek yerler listemize nereden başlasak bilemedik. Çünkü...

HONG KONG GEZİ REHBERİ

Hong Kong gezi rehberi ile Hong Kong'un hem gezilecek...

HONG KONG NEREDE – NASIL GİDİLİR?

Hong Kong nerede ve Hong Kong'a nasıl gidilir. Belki de...

HONG KONG’DA ALIŞVERİŞ

Alışveriş muhakkak her bayanın vazgeçilmezidir. Sırt çantalısı, sırt çantasızı,...