Koh Samet Adasına Ulaşım Rehberi

AsyaTaylandKoh Samet Adasına Ulaşım Rehberi

Tayland’ın alışılagelmiş popüler adalarından farklı bir ada keşfetmek isteyenler buna Koh Samet adası ile başlayabilirler. Koh Samet adasına ulaşım sanıldığı kadar kolay olmadığı için biz size Koh Samet adasına ulaşımı adım adım anlatarak zorluk çekmeden Koh Samet adasına nasıl ulaşılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Youtube kanalımızdan Koh Samet Adasına Ulaşım hakkında detaylı çekilmiş videomuzu izleyip ardından kanalımıza buradan abone olmayı unutmayın.

Adım Adım Koh Samet Adasına Ulaşım

İstanbul’dan Bangkok’a yaklaşık 9 saat süren uzunca bir uçak yolculuğu sonrası havalimanında pasaport kontrolünü kolaylıkla geçip valizlerimizi aldığımız gibi çıkıyoruz. Valizleri alıp varış terminaline vardıktan sonra sola dönüp bir alt kata indik. Alt kattaki 8 numaralı kapının hemen önündeki Pattaya otobüs bileti satılan gişeden biletlerimizi almak üzere sıraya girdik. Her yarım saatte bir Bangkok Pattaya arası otobüs bulunuyor. Kişi başı 130 THB ödeyerek saat 11:30 otobüsüne bindik. Otobüse bindikten sonra görevli elinde ufak bir haritayla tüm yolcuları gezip Pattaya’da hangi durakta inmelerini öğreniyor. Biz Pattaya’da hiç oyalanmadan Rayong şehrine gideceğimiz için Sukhumvit caddesinde ineceğimizi söyledik.

13:35’de Pattaya Sukhumvit caddesine vardık. İndiğimiz durakta minibüs görevlilerine Rayong’a gideceğimizi söylememizle onlar daha bize açıklama yapmadan Rayong’a giden beyaz minibüs durağa yanaşmıştı bile. Kişi başı 100 THB ödeyerek minibüse bindik ve 1 saat sonra Rayong otobüs terminaline ulaştık.

Rayong otobüs terminaline ayak bastığımız gibi hemen bizi taksiye yönlendirmek istediler. Biz binme niyetinde olmasakta binecekler için taksi ücretinin ne kadar olduğunu öğrendik. Rayong’dan Ban Phe iskelesine 20 km’lik yol için 250 THB taksi ücreti tutuyor. Biz terminalin içinden kalkan lacivert dolmuşu tercih ederek 20 km için kişi başı 40 THB ödedik.

Terminalde Ban Phe’ye giden dolmuşları sorduğunuz takdirde herkes gösterecektir.

Dolmuş şöförü bizi Ban Phe iskelesinde indirdi. İskeleden Koh Samet adasına (Nadan iskelesi) kalkacak olan tekneyi öğrenip hemen tekneye bindik. Bilet alınıp alınmadığını öğrenmeden daldık teknenin içine 🙂 Tekne kalktıktan sonra kişi başı 50 THB ödeyerek 1 saat sonra Koh Samet adasına vardık. Aslında yolculuk bu kadar uzun sürmüyor fakat yolda bozulmuş mu benzini mi bitmiş bilmediğimiz bir başka teknenin yolculularını alıp adaya öyle devam ettik. Yoksa yol daha kısa sürüyor.

Koh Samet adasına ayak basar basmaz giriş ücreti için kişi başı 20 THB ücret ödedik. Bu ücret Koh Samet Ulusal Park statüsünde olduğundan her ziyaretçiden mutlaka alınan bir ücrettir.

Koh Samet Adasına Ulaşım Süremiz : 11:30’da başladığımız yolculuk akşam üzere 17:15’de adaya varmamızla 5 saat 45 dakika sürdü.

Koh Samet Adasına Ulaşım Ücreti : 320 THB.

Ve Nihayet Koh Samet Adasındayız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Khao Sok Milli Parkı Gezilecek Yerler

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok...

Railay Kumsalı – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es...

Koh Phangan Adası – Güncel 2023

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon...

Chiang Mai’de Fil Dışkısı Parkı

Tayland gezilecek yerler listemize Chiang Mai'yi çok geç aldığımızı...