KOH KOOD ADASI GEZİLECEK YERLER

Tayland gezi rotamızda Koh Samet ve Koh Chang adasından sonra sırada Koh Kood adası var. Tayland’ın en güzel, en bakir, denizi en güzel adası Koh Kood bizleri en çok etkileyen yer oldu. Koh Kood adasında konaklama, Koh Kood adasında yeme-içme, Koh Kood adasında gezilecek yerler, Koh Kood adasına ulaşım hakkında tüm detaylı bilgileri tek tek yazdık.

Koh Kood adası Koh Chang takımadaları içinde 2.büyük olanı aynı zamanda Tayland’ın da 4.büyük adasıdır. Trat şehrinden 80 km uzaklıkta yer alan ada anakaraya en uzak noktada olan adadır. Ada dağlık ve %70’i yağmur ormanları ile örtülü olduğundan coğrafi yapı olarak aynı Koh Chang adası gibidir. Adanın en yüksek tepesi 315 metre yüksekliği ile adasının güneybatısındaki Khao Phaentee tepesidir.

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Ada büyüleyici güzelliği, kristal berraklıktaki denizi, el değmemiş plajları, müthiş şelaleleri ile kusursuz güzellikleri bir arada barındırmaktadır. Tam bir balayı adası olarak nitelendirdiğimiz ada kesinlikle çoluk çocuksuz gelinip çiftlerin keyif süreceği bir adadır.

Koh Kood Adasında Neler Yapılır?

Koh Kood Adasında açıkçası listelerce yapılacak aktiviteler yoktur. Ada içinde yapmanızı tavsiye ettiğimiz mutlaka şelalesine ziyaret etmenizdir. Hem bu sayede bozulmamış, el değmemiş orman içinde trekking yapmış olursunuz. Ardından yorgunluğun üzerine şelalenin havuzunda serinleyebilirsiniz. 

Ao Salat (Salad) Gpyse Village

Ao Salat isimli küçük deniz kabile köyü Koh Kood adasının doğu kıyısında bulunmaktadır. Bu köy, hem Taylandlı hem de Kamboçyalı yerleşimcilerin karışımına ev sahipliği yapmaktadır. Ao Salat köyünü ziyaret etmek Tayland’ın geleneksel Deniz Kabile yaşam tarzına gerçek bir bakış sunuyor.

Ao Salat, okyanus üzerindeki yükseltilmiş ahşap yollar ve deniz üstündeki direk evler şeklinde inşa edilmiştir. Köydeki dost canlısı yerel halkla tanışabileceğiniz kolay bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Snorkel Yapın

Ada’da snorkel turlarına katılabileceğiniz gibi kendi maskeleriniz varsa bunun için herhangi ücret ödemeden ücretsiz de yapabilirsiniz. Snorkel için tavsiye ettiğimiz kumsal Khlong Hin plajıdır. Daha projesyone bir snorkel deneyimi sayesinde daha çok sualtı canlısı görmek istiyorsanız bu takdirde Koh Rang Ulusal Parkına dalış turu satın alabilirsiniz.

Klong Chao Şelalesi

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Adanın görülmesi gereken en güzel yeri Klong Chao Şelalesidir. Koh Kood adasında konaklamıyorsanız Koh Chang ve Koh Mak’tan da tur firmaları ile şaleleyi ziyaret edebilirsiniz. Şelale her ne kadar yüksekten akmasa da oluşturduğu doğal havuz ve yemyeşil bitki örtüsü ile etrafının sarılı olması burada keyifli vakit geçirmeniz için çok çarpıcı bir yer. Park noktasından sonra şelalaye ulaşmak için 800 metre patika yolda yürümek gerekiyor. Giriş ücreti alınmamaktadır!

Klong Yai Kee Şelalesi

Thai adı ile Nam Tok Khlong Yai Ki olarak bilinen şelale Klong Chao Şelalesinden daha ufaktır. Denizden kendinizi kısa bir süre de olsa alıkoyup burada yüzüp, doğanın içinde rahatlamanın keyfini sürmelisiniz. Ağustos ile Ocak arası ziyaret edilmesi gereken en iyi dönemdir. Kuru sezonda giderseniz akan su bulamazsınız.

Koh Kood Adası Plajları

Koh Kood adası bize göre tam bir balayı adasıdır. Ada’da yapılacak çok fazla aktivite olmadığından en güzel seçenek onlarca plajlarında denize girmek ve tropik tatilin tadını çıkarmaktır. İnanın denize girmek isteyeceğiniz o kadar çok plaj var ki. Hangisini seçeceğinizde zorlanacaksınız.

Klong Chao Plajı

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Khlong Chao Plajı, Koh Kood’un batı kıyısının tam ortasında yer alıyor. Burası Koh Kood adasının en popüler ve en dolu plajıdır. Lüks, butik ve orta bütçeli otel konaklama seçenekleri de sunar. Plajın hem deniz kenarında hem de Khlong Chao Şelalesi’ne bağlanan iç su kanalı boyunca oteller bulunmaktadır. Ada turizminin yoğun olduğu bir bölge olmasına rağmen, Khlong Chao aynı zamanda Koh Kood’un en güzel plajlarından biridir. Plaj, beyaz pudra gibi ince kumlu uzun bir sahil ve koydaki sığ mavi sularla ünlüdür. Khlong Chao Plajı’nın kuzey ucunda ise birkaç sakin restoran ve kafe bulabilirsiniz.

Kumsal 4 tane lüks resort’e ev sahipliği yapıyor. Bunlar; Wendy The Pool Resort, TinkerBell Privacy Resort, High Season Pool Villa ve Peter Pan Resort’tur. Koh Kood adasının merkezi olan Ban Klong Chao bölgesine kumsaldan 5 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Burada ucuza yemek yiyebileceğiniz gibi uyguna konaklama imkanı da bulabilirsiniz.

Bang Bao Plajı

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Adanın güneybatısında 400 metre uzunluğunda bembeyaz kumu olan yüzmek için ideal bir plajdır. Plajın çevresindeki tepelikleler kumsala adeta savunma duvarı ördüğü için Koh Kood adasında diğer kumsallara nazaran daha rüzgarsız, suyu sıcak ve dalgasızdır. Adanın en bilinen bölgesidir. Siam Beach Resort önünden denize girebilirsiniz. Snorkel için en iyi bölge olduğu gibi kayalıkta olmadığından çocuklar için de tercih edilmesi gereken bir kumsaldır.

Takian Beach/Haad Takean

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Adanın güneybatısında 1200 metreden fazla uzunluğa sahip kumsalın batı tarafı kayalık merkeze doğru uzanan tarafı ise 750 metre uzunluğu ile Koh Kood adasında girdiğimiz en güzel denizdi.

Ao Tapao Beach

Koh Kood adasının batısında yer alan adanın en uzun ve en iyi kumsallarından biridir. 1 km’den fazla uzunluğa sahip bembeyaz kumsalı ve masmavi denizi olan bölge Sapan Namleuk iskelesi ile aynı yerdedir. Bu plaj, doğrudan batıya bakıyor ve bu nedenle Tayland Körfezi üzerinde muhteşem günbatılarına sahiptir. Plaj boyunca Koh Kood Cabana Resort, Medee Resort ve See Far Resort gibi hoş rustik bungalovlar gibi bazı güzel mekanlar bulunmaktadır.  

Ao Ngam Kho

Ngamkho koyu adanın batı kıyı şeridinde yer olan ve kesinlikle gidip görülmesi hatta denize girilmesi gereken bir koydur.

Ao Khlong Hin

Adanın son yıllardaki en meşhur kumsalıdır. Denizin içinden uzayan palmiye ağaçları arasından denize girmek eşsiz deneyim sunuyor. Denizin rengi ne turkuaz ne de yeşildir. İki renk arasında bugüne kadar göreceğiniz en güzel renk olduğunun garantisini veriyoruz.

Khlong Hin Plajı, Koh Kood’un güneybatısında, Ao Phrao Plajından bir sonraki plajdır. Nispeten küçük bir plajdır. Bu küçük koyda sadece birkaç rustik bungalov tarzı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bu konaklama dışında, burada başka herhangi bir restoran bulamayacaksınız. Gelgit döneminde deniz suyu geri çekildiğinde oldukça uzaklaştığını unutmamanız önemlidir, bu nedenle ziyaret saatini deniz seviyesine göre ayarlanamızı öneriyoruz.

Ao Yark/Ao Jak

Adanın güneybatısındaki plaj 500 metre uzunluğunda ve plaj boyunca sadece 1 tane Resort bulunmaktadır.

Sai Daeng Beach/Haad Sai Deng

Çocuk sahibi ailelerin tercih edebileceği en ideal kumsallardan biridir. 160 metre uzun kumsal boyunca taş ve kayalık yerine mükemmel bir kum ve deniz vardır.

Ao Phrao Beach or Haad Ao Phrao

Ao Phrao Plajı, Koh Kood’un batı kıyısının en güneyinde bulunur; bu noktadan sonra ada büyük ölçüde ulaşılamaz ormanlar ve kayalık sahillerle kaplıdır. Yaklaşık 1 km uzunluğu ile adanın en uzun ve en güzel kumsalı olan Ao Prao 5 tane otel’e ev sahipliği yapmaktadır. Plajın kuzey ucunda, kanal boyunca küçük bir balıkçı köyü bulunur ve burada bazı restoranlar bulabilirsiniz.

Ao Kluay

Gün doğumunu izleyebileceğiniz muazzam güzellikte bir yerdir.

Haad Ta Tin

Adanın kuzeydoğusunda Koh Kood Sai Kao Resort’un bulunduğu yerde coconut ağaçları gölgesinde un gibi kuma sahip mükemmel bir kumsaldır.

Ao Klong Yai Ki

Captain Hook Resort’un bulunduğu bölgedir. Geniş ve bembeyaz kumsalı olan bölgede denize girmenizi tavsiye ediyoruz.

Koh Kood Adası Tayland Gezi

Koh Kood Adasına Ne Zaman Gidilir?

Koh Kood adasında yıl boyunca sıcaklık değişmemektedir. Sadece yağışlı dönemde nem oranı daha fazladır. Koh Kood için 2 ana dönem vardır. Biri düşük sezon olan yağışlı dönem, diğeri yüksek sezon olan kuru dönem. Yüksek sezon boyunca en sıcak aylar Mart, Nisan ve Mayıs’tır.

Yüksek Sezon: Kasım – Mayıs

Düşük Sezon: Haziran – Ekim

Koh Kood adasının en nemsiz dönemi Aralık ayı, en nemli dönemi ise Eylül ayıdır. Bu da Aralık ayının çoğunluklu yağışsız, Eylül ayının ise yağışlı olması anlamına gelir.

Haziran ve Ekim ayları yağışlı sezonun görüldüğü Koh Kood adası yine de hangi dönemi olursa olsun yılın her ayı gidilmesi gereken bir adadır. Yağışlı sezon demek ne de olsa her gün yağmur yağıyor anlamına gelmiyor. Ama şunun şurasında tatile çıktım yağış görmek istemiyorum derseniz bu aylar dışında gitmeniz tavsiye olunur.

Ayrıca eğer düşük sezon’da (Haziran-Ekim) Koh Kood’a ziyaret edeceklerin feribot seferlerinin yüksek sezondaki gibi fazla olmayacağını da unutmaması gerekiyor.

Koh Kood Adasında Yeme-İçme

Ada birbirinden güzel koylar ve koylara konumlandırılmış mutheşem Resort’ler ile çevrelenmiştir. Dolayısıyla Phuket, Koh Samui ve diğer bilinen adalardaki gibi çarşısı, pazarı, kalabalık sokakları bulunmamaktadır. Genelde yemeğinizi konaklama yaptığınız otelde veya çevre otellerde ya da bazı kumsallarda bulabileceğiniz restaurantlarda yiyebilirsiniz. Yine de oteliniz haricinde yemek yiyecek yerler yok değildir.

Kruua Mae Tuk

Soneva Kiri otelinin bünyesindeki Tay restaurantında yemekler Koh Chang adasında yetiştirilen ürünlerden ve yerel balıkçılar tarafından yakalanan günlük taze balıklar ile yapılmaktadır. Restaurant Çarşamba ve Pazar günleri hariç açıktır.

The View: The View Restaurant da yine Soneva Kiri otelinin bünyesindeki bir diğer restauranttır. Japon ve Peru lezzetlerinin karışımından oluşan mutfağı vardır. Her iki restaurant için Soneva Kiri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Noochy Seafood

Noochy Seafood, uzun bir süredir Koh Kood’un en ünlü ve en iyi deniz ürünleri restoranlarından biri olarak bilinir. Bu deniz ürünleri cenneti, benzersiz bir konuma sahip olan Aow Yai’deki yüzen balıkçı köyünde bulunuyor. Eğer plaj yatağınızdan sadece en muhteşem deniz ürünlerini tatmak için kalkmak istiyorsanız kesinlikle bu yeri ziyaret etmelisiniz.

Heaven Sense

Koh Kood’da bulabileceğiniz en üstün kalitede pizza ve makarna deneyimi sunan bir mekan taze malzemelerle hazırlanan ve hatta İtalya’dan ithal edilen malzemelerle lezzetlendirilen yemekleriyle ünlüdür. Fiyatlarının biraz yüksek olmasına rağmen, porsiyonların son derece cömert olduğu bir mekandır. Koh Kood’un en lüks mekanlarından biri olarak bilinir. Burada tatmak için sunulan yemekler, lezzet ve kalite konusunda kesinlikle birinci sınıftır ve bu nedenle bu mekanı ziyaret etmek, Koh Kood’da yemek deneyiminizi muhteşem bir seviyeye taşımak için harika bir fırsattır.

Tawan Eko Bar

Sadece bir bar olmasına rağmen kahve ve canlı müziğiyle mükemmel bir mekandır. Burası tüm endişelerinizi unutmanıza yardımcı olan sevimli ve rahat bir atmosfere sahip. Genellikle akşamları güzel bir kahve veya bir bira eşliğinde ve canlı müziğin tınılarıyla vakit geçirebilirsiniz. Günü rahatlatıcı bir şekilde sonlandırmak için mükemmel bir yer.

Koh Kood Adasında Nerede Kalınır?

Koh Kood Adasında her bütçeye uygun konaklama seçeneği vardır. Otellerin bir çoğu sahilde bulunuyor. 

Soneva Kiri

Koh Kood ve hatta tüm Tayland’ın tahtını sarsacak kadar lüks bir tesisi tanıtmanın zamanı geldi: Soneva Kiri! Bu olağanüstü tesi, hayranlık uyandıran özelliklere sahip villalarıyla bilinir. Özel havuzlara, özel plaja ve rüya gibi manzaralara sahip bu villalar, konuklarına kendilerini cennette gibi hissettiriyor. Ayrıca, bu kusursuz tesisin büyüleyici özelliklerinden biri konuklara kendi elektrikli golf arabalarını kullanma olanağı sunmasıdır.

Soneva Kiri’deki ayrıcalıklar sadece burada bitmiyor. Tesisin çikolata ve dondurma odalarında sınırsız atıştırmalıklarla karşılaşacaksınız. Bu oda tatlı krizlerinizi tatmin etmek için tam anlamıyla bir şeker cenneti sunar. Ayrıca bu benzersiz tesisin ünlüler ve yıldızlar tarafından da tercih edildiğini eklemek gerek. Angelina Jolie ve Brad Pitt gibi ünlü isimler, bu harika tesisin büyüsüne kapılarak birkaç gece burada konaklamışlardı. Soneva Kiri, sadece bir tatil değil aynı zamanda bir hayalin gerçekleştiği bir yerdir.

Cham’s House

21 oda ve 32 villası olan Cham’s House Tayland’ın vaha gibi güzel Koh Kood adasında konumlanmış rüya gibi bir oteldir. Otel berrak denizi ve beyaz kumlu plajı ile size hayallerinizin gerçekleşeceği bir atmosfer sunuyor. Cham’s House, sıradışı bir aydınlatma konsepti ile benzersiz bir deneyim sunar. Burası modern yaşamın karmaşasından kaçışı temsil ediyor. adeta Burada ışığın yaratıcı bir şekilde kullanılması hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlatıcı bir ortam sunmaktadır. İç ve dış mekanlar arasında dramatik ve sürpriz tasarım öğeleri ve kaliteli doğal malzemelerle oynanarak, ışık her alanı dönüştürüp şekillendiriyor. Bu, sadece bir tatil değil aynı zamanda ışığın büyüsünü keşfetmek için bir fırsat sunmaktadır.

Tolani Resort

İnsanlar, günlük yaşamın monotonluğundan kaçmak istediklerinde, rahatça dinlenebilecekleri kayıp bir cennetin hayalini kurma eğilimindedirler. Şimdi, bu tür bir cennet arayışını hayal etmek için çok fazla çaba sarf etmeye gerek yok. Çünkü Tayland’ın Koh Kood adasında böyle bir yer bulunmaktadır. Tolani Koh Kood, huzur arayanların ihtiyaçlarına cevap veren bir tatil destinasyonudur.

Koh Kood Resort

Bang Bao kumsalının ucuna konumlanmış otel botanik bahçe içerisinde Japon tarzı bungalowlara sahiptir. Odalarında televizyon, klima ve özel banyoları vardır. Adanın en bilinen otelinden bir tanesidir. Çocuklu aileler burayı tercih edebilir.

Hideout Koh Kood

Ko Kood’daki Bang Bao Plajı’na sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan Hideout Koh Kood, açık yüzme havuzu, ücretsiz özel otopark, güzel bir bahçe ve konforlu bir bar sunarak misafirlerine mükemmel bir konaklama deneyimi vaat ediyor. Bu harika tesis ayrıca ücretsiz Wi-Fi erişimi de sunuyor. Aynı zamanda, Sai Daeng Plajı’na yaklaşık 1,9 kilometre ve Takhian Plajı’na sadece 2,1 kilometre mesafede bulunuyor.

Birimlerinden bazıları deniz manzaralı özel terasa sahiptir. Size doğanın güzellikleriyle buluşturan bir atmosfer sunuyor. Hideout Koh Kood dinlendirici ve keyifli bir tatil için ideal bir mekan olarak öne çıkıyor.

Koh Kood Adasına Nasıl Gidilir?

Koh Kood adası anakara 45 km uzaklıkta küçük bir Tayland adasıdır. Adaya ulaşmanın tek yolu deniz yoludur. Koh Kood için öncelikle Trat şehrine gitmelisiniz. Bangkok’tan uçakla veya otobüsle Trat’a varabilirsiniz. Trat şehrine vardıktan sonra şehirdeki Laem Sok iskelesine gidip buradan feribot ya da hızlı botlara binmelisiniz. Aşağıda Koh Kood’a ulaşabileceğiniz tüm yolları teker teker detaylarıyla izah ettik.

Uçakla 

Eğer Bangkok’tan Koh Kood’a gidecekseniz en hızlı ve konforlusu uçak yolculuğudur. Bangkok Airways ile 1 saat uçak yolculuğu sonunda Trat’a varılıyor. Bangkok’tan Bangkok Airways haricinde başka firma Trat’a uçuş gerçekleştirmemektedir. Uçuş saatlerini Bangkok Airways sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Trat havalimanına vardıktan sonra taksi kiralayarak 1 saatlik yolculuk sonunda Laem Sok iskelesine gimelisiniz. ile 500 THB ödeyerek Koh Kood adasına varılabilir.

Koh Kood Adasına hizmet veren bir çok feribot firması bulunuyor.

Ko Kut Express: Hızlı feribot ile 30 dakikada Laem Sok iskelesinden binerek Koh Kood’a ulaşabilirsiniz. Ücreti 500 THB’dir. Speedaboat tercih ederseniz ücreti 600 THB’dir.

Boonsiri Ferry: Günde iki seferi bulunmaktadır. Ulaşım 1 saat sürmektedir. Ücreti kişi başı 600 THB’dir. Sefer saatleri 10:45 ve 14:20’dir. Güncel feribot saatlerini Bonsiri Ferry sayfasından kontrol etmenizi öneririz.

Seudamgo: Laem Sok iskelesinden 1 saatlik yolculukla Koh Kood’a varabileceğiniz bir diğer firma da Seudamgo’dur. Sefer saatleri 12:00 ve 15:00’tir. Yine de öncesinde sayfasından sefere saatlerini kontrol ediniz. Kişi başı ücreti 600 THB’dir.

Hangi firmadan biletinizi satın alırsanız alın hepsi Koh Kood adasından önce Koh Bak adasına da uğruyor. Koh Kood yerine Koh Mak adasında konaklama yapacaklar yine bu firmalardan bilet satın alabilirler.

Otobüsle

Bangkok’tan uçak yerine karayoluyla gelmek isterseniz bu durumda ister 12Go.Asia’dan ya da tur acentalarından kombine bilet (otobüs+feribot) satın alabilirsiniz. Ulaşım süresi firmasına göre 8 ila 9 saat arasında değişmektedir. Ücretler ise yine firmaya göre 1100 ila 1200 THB arasındadır. 

Eğer önceden planlayıp biletinizi alacaksanız 12Go.Asia sayfasından güvenli bir şekilde biletlerinizi alabilirsiniz. Arama kısmına Bangkok ve Koh Kood yazdıktan sonra tarih ve kişi sayısını seçip arama tuşun basınca tüm ulaşım seçenekleri listelenecektir. Bizim Asya seyahatlerimizde en fazla kullandığımız ulaşım sayfası 12Go.Asia’dır. Şimdiye kadar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadık.

Koh Chang Adasından

Eğer Koh Kood’a Koh Chang adasından gidecekseniz en hızlı ulaşım seçeceğinin deniz yoluyla olduğunu bilmelisiniz. Koh Chang – Koh Kood arası feribot biletlerinizi Boonsiri Ferry sayfasından satın alabilir, transfer saatlerini öğrenebilirsiniz.

Koh Chang Bang Sao iskelesinden Kod Kood adasına feribot 09:00’da vardır. Yolculuk 1.5 saat sürmektedir. Kişi başı ücreti 900 THB’dir.

Soneva Kiri Havalimanı (Koh Mai Si-MSI)

Koh Kood adasında her ne kadar havalimanı yok desekte maddi durumu iyi olanlar için bir çözüm var. Eğer adanın en iyi oteli olan Soneva Kiri’de konaklama yapacaksanız Soneva Kiri’nin özel uçakları ile 80 dakikalık yolculuk ile Bangkok’tan Koh Kood’a varabiliyorsunuz. Koh Mai Si havalimanına vardıktan sonra buradan sürat teknelerine transfer olup 5 dakikalık yolculuğun sonunda cennet otelinize giriş yapabilirsiniz.

Uçuş saatleri ve uçuşlar (ortak ve özel uçuşlar) için Soneva Kiri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Koh Kood Adasında Ulaşım

Motosiklet

Koh Kood’u keşfetmek için en iyi ve ekonomik yol scooter kiralamaktır. Koh Kood’da günlük olarak yaklaşık 250-300 baht karşılığında bir scooter kiralayabilirsiniz. Yollar dar olmakla birlikte genellikle sessiz ve bakımlıdır. Tüm Tayland adaları ve şehirlerinde önerdiğimiz gibi burası için de motor kiralamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü inanın Tayland’da motorsuz gezerseniz eksik gezmiş oluyorsunuz. Halbuki motorunuz altınızdaysa istediğiniz her yere taksiye ihtiyaç duymadan ve ekstra paralar ödemeden özgürce gezebiliyorsunuz.

Songthaew – Taksi

Koh Kood’da bir diğer ulaşım seçeneği ise Songthaew taksileridir. Ancak bu yöntemle adayı keşfetmek oldukça maliyetli olabilir. Ve bazı tabelalarda “ada turu 2000 baht” gibi fiyatlar görülebilir. Eğer iskeleye veya başka bir otele gitmeniz gerekiyorsa, Songthaew servisleri genellikle paylaşımlıdır. Bu da fiyatların daha uygun olmasını sağlar. 

More from the blog

KHAO SOK MİLLİ PARKI GEZİLECEK YERLER

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok nerededir, nasıl gidilir, Khao Sok Milli Parkında gezilecek yerler hakkındaki tüm bildiklerimizi sizinle paylaşma zamanı....

RAİLAY KUMSALI – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es geçiliyor. Tayland'ın göz bebeği yerlerden biri Railay Kumsalı. Ya da gidilmiş olsa bile Railay kumsalı...

KOH PHANGAN ADASI – 2024 Full Gezilecek Yerler

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon Party ve Koh Phangan'ın müthiş huzurlu kumsalları hakkında daha önce yazı yazmadığımız için şimdiden affınıza...

Chiang Mai’de Fil Dışkısı Parkı

Tayland gezilecek yerler listemize Chiang Mai'yi çok geç aldığımızı itiraf etmeliyiz.  Özellikle Chiang Mai fil dışkısı parkı diye bir yer olduğundan haberimiz dahi yoktu....