Eğer Türkiye’nin en güzel tatil bölgesi Kaş’ta tatil planı yapıyorsanız şüphesiz Kaş’ta denize girilecek yerler nereler, Kaş plajları içinde en güzeli hangisi, plajlara giriş ücretleri kaç para ve Kaş plajlarına ulaşım nasıl tüm bu soruların cevabını arıyorsunuz. Kaş, son yılların abartısız yükselen değeri olmaya başladı. Kime sorsak yaz tatilinde Kaş’a gidiyor. Ya da gidenler mi bize denk geliyor anlamadık 🙂

Sizlere Kaş içinde, Çukurbağ yarımadasında ve Kaş çevresindeki tüm kumsalların tek tek listesini çıkardık. Biz en çok hangisini beğeniyoruz, çocukla tüm günü geçirmek için hangi kumsal güzel hepsini açıklığa kavuşturacağız.

Kaş hakkında önerdiğimiz diğer yazılarımız;

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş’ta Villa Kiralamak

Şimdi en güzel Kaş plajları hangileri başlayalım listelemeye;

EN GÜZEL KAŞ PLAJLARI

KAPUTAŞ PLAJI

 

Kaş plajları listemize Kaş’ın en güzel plajıyla yani Kaputaş ile başlamak istiyoruz. Kaş tatil yapın yapın ya da yapmayın. Ama eğer yolunuz Kaş üzerinden geçiyorsa buraya mutlaka uğrayın. Kaputaş plajında denize girin ya da girmeyin ama manzara noktasından Kaputaş plajını bir görün!

Kaputaş plajı kanyon bitiminde bulunuyor. Bu yüzden kanyonun tam ağzında dağın yamacında göz kamaştırıcı güzelliktedir. Deniz doğal su kaynaklarıyla birleştiği için Kaputaş’ta mavinin en güzel tonlarıyla karşılaşacaksınız. Bize fikrimizi soracak olursanız Türkiye’deki en güzel kumsaldan ilk 5’e girer.

  • Kaputaş plajına ulaşmak için yaklaşık 200 basamak inmeniz gerekiyor.
  • Sahilde göreceğiniz şezlong, şemsiye, duşlar ve benzeri şeyler tamamen belediye işletmesinde. Fiyatlar çok uçuk rakamlar değildir.
  • Yüksek sezonda gidecekseniz Kaputaş’ın ciddi anlamda kalabalık olduğunu söylemeliyiz. En keyifli anını yaşamak için yaz başı veya yaz sonu gitmenizi tavsiye ederiz.

Giriş Ücreti : Kaptaş plajına giriş ücreti yoktur. Aynı şekilde aracınızı ücretsiz park edebilirsiniz de.

Konum : Kaputaş Plajı Kaş’a 20 km, Kalkan’a 10 km uzaklıktadır.

SEYREK ÇAKIL PLAJI

Kaş yönünde Kaputaş’tan hemen sonra gelen kumsaldır. Yol üstünde turkuaz rengi ve berraklığıyla size davetkar bir bakış atar adeta. Plaj’da işletme yoktur. Yoldan geçerken dur şu güzelim denizde yüzeyim diyebileceğiniz bir kumsaldır. Genelde çevre köy halkının çok talep ettiği plajdır. O yüzden haftasonları kalabalık olduğunu söylemeye lüzum yok herhalde 🙂

Giriş Ücreti : Giriş ücretsizdir.

Konum : Kaputaş plajına 7 km, Kaş merkeze 14 km, Kalkan’a 11 km uzaklıktadır. Arabası olmayanlar Kaş’tan Kalkan ve Kaputaş’a giden dolmuşları kullanabilirler.

AKÇAGERME PLAJI

Kaş’ta kumu olan plaj yoktur. Hem deniz hem de plaj çakıllıdır. Akçagerme plajı da bahsettiğimiz gibi çakıllıdır. Ama çakılları ince, denizi dalgasız ve sığ olduğu için genelde aileler için oldukça tercih edilen plajlardan bir tanesidir. Plaj bünyesinde işletme hizmetleri meslek okulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildiği için çok kalite aramamakta fayda var 😉

Plajın uzunluğu 200 metredir.

Mavi bayraklı plajdır.

Giriş Ücreti : Giriş ücretsizdir, halk plajıdır.

Konum : Kaş’a 4 km uzaklıktadır. Kaş’tan kalkan minibüslerle ulaşım sağlanabilir.

İNCEBOĞAZ PLAJI

 

Çukurbağ Yarımadasının girişinde yarımadanın en dar olduğu kısımdadır. Zaten en dar olduğu yerde olmasından dolayı adına İnceboğaz demişler. Yarımadaya girdiğiniz zaman buradan geçerken aynı anda hem sağınızda hem de solunuzdaki Halk plajını aynı anda görebilirsiniz. Yarımada yönüne doğru tarif etmek gerekirse sağ taraftaki plaj Kaş Marina’ya bakan kısımdır ve dalgasızdır. Sol taraftaki plaj ise Meis adasına bakmaktadır. Ve daha rüzgarlıdır.

Giriş Ücreti : Ücretsizdir. Eğer kumsaldaki şemsiye ve şzelongları kullanmak isterseniz ücrete tabidir.

Konum : Kaş merkeze uzaklığı 1,6 km’dir.

HİDAYET’İN KOYU

 

Kaş’taki en bilinen yerlerin başında Hidayet’in Koy’u geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi buraya plaj demek yanlış olur. Çünkü plajlık bir alandan ziyade daha çok kayalık yapıya sahiptir. Kayaların arasında masmavi sulara açılan çok minik olmasa da küçük diyebileceğimiz bir koydur. Hatta bizim en sevdiğimiz 🙂

Koy’da işletmeler bulunduğu için tüm gün hizmet alabilirsiniz.

Giriş Ücreti : Ücretsizdir. Ancak şezlong kirası ücrete tabidir.

Konum : Yarımadada bulunan koy’un Kaş merkeze uzaklığı 3 km’dir.

ASMAALTI PLAJI

Plajı olmayan iskele üzerine kurulu bir yer olup Kaş limanına oldukça yakındır. Merkezde olduğu için pek çok ziyaretçinin rağbet gösterdiği yerdir. Bizim fikrimizi soracak olursanız ayağımız kuma, çakıla değmedikten sonra ne anladık o işten deriz. Pek bize uygun bir yer değil açıkçası.

Konum : Kaş limanının yanında

KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI

 

İşte geldik Kaş’ta en sevdiğimiz plaja. Küçük yerlere bayılıyoruz. İster yerleşim yeri olsun ister plaj olsun. Ne olursa olsun ama küçük olsun. Küçük çakıl plajı da Kaş’taki en küçük kumsallardan bir tanesi. Kaş merkezde bulunduğu için de ulaşması çok kolay. Aslında plaj demesek daha doğru olur. İki tarafı da kayalarla çevrili sanki kanyon ağzından giriliyormuş havası veren bir yer. Tabi plaja ulaşmak için merdivenleri inmeniz ve dönüşte de çıkmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Küçük Çakıl plajında iki işletme bulunuyor. Bunlardan biri Derya Beach. Müzik, eğlence namına her şey burada. Ayrıca küçük çakıl plajı kaynak su ile birleştiğinden deniz suyunun biraz soğuk olduğunun da altını çizmek istiyoruz.

Giriş Ücreti : Ücretsiz. İşletmelerden herhangi birine oturup bir şeyler yiyip içerseniz şezlong ücretsiz. Yine de yüksek sezonda ücret aldıkları oluyor. Bilginize!

Konum : Kaş merkezde

BÜYÜK ÇAKIL PLAJI

Dağ’ın yamacında çok küçük olmayan, korunmuş bir koy burası. Biz burayı yoldan geçerken tepeden görmüş ve aşık olmuştuk. Boşuna Kaş’ın en güzel plajları arasına girmeye hak kazanmamış.

Ayrıca plajda tek işletme tekeli olmaması da ziyaretçilerin avantajına olan bir durum. Bu sayede hem fiyatlar pahalı değil hem de tercihiniz fazla.

Bu plaja özellikle gün batırmak için gitmenizi tavsiye ederiz.

Giriş Ücreti : Ücretsiz. İşletmelerin herhangi birinde bir şeyler yer içerseniz şezlonları ücretsiz kullanım hakkınız oluyor.

Konum : Kaş merkeze 2,1 km

LİMANAĞZI

Kaynak : Nurisbeach . com

Limanağzı Koy’unda bulunan plaja ne yazık ki karadan ulaşım bulunmadığı için tek seçenek deniz yoluyla ulaşmaktır.

Dalgasız denizi olduğundan ve en önemlisi suyu diğer plajlara göre daha sıcak olduğu için çocuklu ailelere özellikle tavsiye ederiz.

Limanağzı bölgesinde topu topu üç dört tane işletme bulunuyor. Bunlar Nuri’s Beach, Bilal’in Yeri, Delos Beach ve La Moda Beach’tir. Her işletmenin belirli kapasitesi olduğundan Limanağzı bölgesinde erken saatte gitmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde yer bulamamakla karşı karşıya kalabilirsiniz bizden söylemesi.

Ayrıca konaklama için daha sakin yer arayışı içindeyseniz Limanağzı tam size göre. Buradaki otel ve bungalowlarda konaklayabilirsiniz.

Limanağzı için en güzel aktivite aslında Likya yolu üzerinden 4 km trekking yaparak enfes manzaralar eşliğinde buraya ulaşmaktır.

Giriş Ücreti : Giriş ücretsiz olup yeme-içme karşılığı şezlongları ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Konum : Kaş limandan gün içerisinde sürekli sefer yapan tekneler ile ulaşabilirsiniz. En son fiyatlar 20 TL idi. Diğer bir seçenek ise trekking yaparak doğanın içinden de gitmektir.

PATARA PLAJI

Kaş’ın çakıllı plajlarından sonra kumu olan plaja ayak basmak çok güzel gelecektir. Kilometrelerce uzunluğa yayılan altın sarısı kumların bulunduğu Patara Plajı caretta caretta’ların üreme alanı olmasıyla Türkiye’nin en değerli kumsallarından bir tanesi. 

Çocuklu aileler için oldukça idealdir.

Kalabalık bir kumsaldır.

Denizi dalgalıdır.

Ziyaret saatleri 08:00-19:00 arasıdır. Ziyaret saatleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için MüzeKart sayfasına göz atabilirsiniz.

Giriş Ücreti : Müzekart sahipleri ücretsiz giriş yapabiliyor. Müzekartı olmayanların 20 TL ödemesi gerekiyor.

Konum : Kaş merkezden 50km, Kalkan’dan 18 km uzaklıktadır. Yaz dönemi Kaş’tan Patara’ya giden dolmuşları kullanabilirsiniz.

Summary
Article Name
KAŞ PLAJLARI - KAŞ'IN TÜM PLAJ LİSTESİ
Description
Türkiye'nin en güzel tatil bölgesi Kaş'ta tatil planı yapıyorsanız şüphesiz Kaş'ta denize girilecek yerler nereler, Kaş plajları içinde en güzeli hangisi, plajlara giriş ücretleri kaç para

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here