Bu sefer sizlere Kaputaş plajından değil Küçük Kaputaş Plajı‘ndan bahsetmek istiyoruz. Kaputaş plajının güzelliğine diyecek lafımız yok. Ama gün geçtikçe artan popülaritesi yüzünden git gide daha da çok ziyaretçi çeker hale geldi. Böyle olunca da ne aracınızı park edecek ne de kumsalda rahatça oturacak yer bulabiliyorsunuz. Bildiğiniz insan yığını olmuş bir kumsal haline gelmiş. Ne yalan söyleyelim buna rağmen her seferinden tepeden mutlaka bir fotoğraf çekmeden dönmüyoruz.

Bu yıl seyahatimizin ilk noktası olan Kaş’ta Kaputaş’a uğramadık. Araştırınca öğrendik ki Kaputaş’ın küçüğü varmış. Adı Küçük Kaputaş Plajı olarak geçiyor. Küçük ve ulaşılması biraz zor olunca ne kadar kalabalık olur ki dedik. Ve düştük yollara. Aracı uygun bir yere park edip, elimizde, kolumuzda çantalarla kayaların arasına daldık. Ama bir türlü nasıl ineceğimizi kestiremediğimiz bir yer. İki yerden iniş mevcut. İnmesine iniliyor. Ama çıkarken yardım almadan o yüksek kayalarını tırmanmak biraz zor.

küçük kaputaş plajı

Bir şekilde aşağı kadar indik. Ve gördüğümüz manzara bizi kendine hayran bıraktı. Küçük Kaputaş Plajı diye boşa dememişler. Gerçekten Kaputaş’ın küçük hali. Küçük taşlık bir plajı ve plajın arkasında da minik bir mağarası var. Suyun rengini inanın ne biz yazarak anlatabiliriz ne de eklediğimiz fotoğraflar anlatır. Türkiye’de bugüne kadar girdiğimiz ve en keyif aldığımız plaj oldu.

küçük kaputaş plajı

Biz bir kaç saat denize gireriz ve ayrılırız diye hazırlıksız gittik. Halbuki tam gün geçirmelik bir yermiş. Yiyecek ve içeceklerinizi alırsanız, gölge olsun isterseniz plajın sağ tarafındaki kayanın da dibine oturursanız akşama kadar buradan ayrılmanıza gerek kalmaz. Hem az kişi olması hem de denizinin pırıl pırıl olması sayesinde Kaş’ta denize girilebilecek en güzel yerlerden biri.

küçük kaputaş plajı

Küçük Kaputaş Plajı Nerede?

Kaputaş Plajına gelmeden önce kayaların arasında gizli kalmış bir yer burası. Tepeden ne kadar bakarsanız bakın gözükmeyecek kadar gizli. Ancak son yıllarda her ziyaret ettiğimiz noktada umarsızca bırakılan çöpleri görünce artık böyle korunmuş ve gizli kalmış yerlerin konumunu herkesle paylaşmamaya karar verdik. Dolayısıyla buranın da açık konumunu veremeyeceğimizi baştan söyleyelim. Çevreye duyarlı insanlar gitmek istediği takdirde bizime Instagram hesabımız üzerinden DM’den yazarsa profilleri uygun olması halinde konumu paylaşabiliriz. Aksi takdirde çok üzgünüz:(

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here