Bu sene ani bir karar üzerine Akdeniz rotası çıkararak, ilk rota olarak Antalya’nın en popüler tatil bölgesi Kaş ile başladık. Kaş’ta Gezilecek Yerler yazımızda aslında gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri yazmış olmamıza rağmen bu sefer bizim bile es geçtiğimiz müthiş bir manzara noktasından bahsetmek istiyoruz sizlere.

kaş taş kapı nerede

Taş Kapı ulaşımı için Kaş’taki Yeniköy sapağından girmeniz gerekiyor. Yeniköy yolu boyunca yol manzarası müthiş olan bir rota. Sapaktan girdikten sonra yaklaşık 2 km sonra sağınızda kısa taş bir duvar ve önünde bir araba park etmelik bir boş alan göreceksiniz. Burayı gördüğünüz gibi aracınızı park edin. Bu şekilde tarif ile bulmakta zorluk çekerseniz koordinasyon bilgileri kesin çözüm olur diye düşüyoruz.

Taş Kapı, Kaş Koordinat Bilgileri : 36.211606, 29.624544

Konum için tıklayınız.

taş kapı kaş antalya

Aracı park edip yeşilliklerin arasına girdiğiniz gibi Taş Kapı’yı ve Kaş Marina, Kaş Merkez, Limanağzı, İnce Boğaz, Çukurbağ Yarımadası, 5 Adalar ve Meis Adası manzarası ayaklarınızın altına seriliyor. Denizin turkuazına doymak için öğle saatlerinde, golden hour’ın renkleri eşliğinde güzel bir gün batımı için ise akşam üzeri ziyaret etmenizi öneriyoruz.

kaş taş kapı nasıl gidilir

Seyahatlerimizi daha yakından takip etmek için Instagram hesabımıza bekleriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here