Kaş Kiralık Villa

TürkiyeAntalyaKaş Kiralık Villa

Kaş Kiralık Villa son yılların bize göre en güzel tatil şeklinden biri. Hem bölge olarak güzel konumda olması hem de kendimizi özel hissettirdiği için artık vazgeçilmezimiz.

Türkiye’de en çok nerede olmaktan zevk alıyorsunuz diye bize soru geldiğinde genelde cevabımız Kaş ve çevresi oluyor. 2008 yılında evlendik ve hemen hemen her yıl bir şekilde buraya yolumuz düşüyor. Evet bizim çok sevdiğimiz sıcak deniz Akdeniz olmasına rağmen Kaş’ta yok ama bizi mutlu eden sayısız neden var. Bunları Kaş’ta gezilecek yerler başlıklı makalemizde okuyabilirsiniz

Bu makalemizde size Kaş’ta bir konaklama seçeneği olan, bizim son iki yıldır tercih ettiğimiz ve büyük ihtimal bundan sonrada tek tercihimiz olacak olan Kaş’ta villa kiralamak konusunda bilgi vereceğiz.

Şimdi efendim tatile geldik, otelde keyif yapmak varken ne işimiz var evde, bir de oturup evde yemek mi yapacağız, sofra mı hazırlayacağız , bulaşık-temizlikle mi uğraşacağız diyenler olabilir. Özellikle bayanlar bu konuda çok hassaslar. Bir bakıma haklı da olabilirler, tabi o hayallerindeki keyif yapılacak otel konsepti Kaş’ta pek yok. Genelde butik ve küçük oteller diye adlandırılan oteller veya pansiyonlar konaklama için seçenekler arasında. Bizimde bir zamanlar tercih ettiğimiz  bu seçeneklerden villa kiralama yöntemine geçişimizi şimdi size biraz anlatalım.

Öncelikle Kaş Çukurbağ yarımadasında bulunan bu villalar genelde oldukça lüks, lebiderya derecesinde manzaraya sahip, hemen hemen her odasında ayrı banyosu olan, havuzlu, barbekülü, bir evde ihtiyacınız olan her türlü eşyası olan yerlerdir. Kendinizi oldukça zengin hissetmenin yanında 4-6-8 kişi gibi arkadaş grubunuzla gittiğinizde oldukça da ekonomik bir konaklama seçeneğidir. Herkeste işin bir ucunda tutarsa ( mangal yakmak, sofra hazırlamak, sofra kaldırmak vs) hiçte korkulduğu gibi  tatilde iş yükü getirmez. Doldurursunuz buzdolabına yiyecekleri, içecekleri canınız ne isterse. Akşamları bahçenizdeki havuzun başında hep beraber denize karşı yapılan bir mangal keyfini tartışmaya gerek yok sanırız. Üstelik masadan kalkmak gibi durum da yok isterseniz sabahlar olmasın. 

Gündüzleri ise ayrı bir güzel. Koşa koşa beach’lerde güzel bir yer kapalım derdi olmuyor. Tercih size kalmış , isteyen havuzda vakit geçirerek güne başlayabilir isteyen kendini denize atıp serinleyebilir. Bazı evlerin denizde kendine özel alanları bile var, olmasa bile istediğiniz yerden denize girebilirsiniz. Çukurbağ yarım adasının denizi her noktadan çok güzel. Kaş’ta gününüzü geçirebileceğiniz aktiviteler zaten belli, 3 gününüzü bunlara ayırsanız bile böyle bir evde kaldığınız zaman bir hafta bie kalsanız canınız asla sıkılmaz, hatta Kaş’tan başka yere geçeseniz gelmez.

Bu arada evde bir sıkıntı olsa ne yapacağız diye düşünmeyin. Genelde evin çok yakınında oturan görevliler şıp diye damlayıveriyorlar yanınıza. Zaten her gün havuz ve bahçe temizliği için geldiklerinde bir ihtiyacınız varsa hemen hallediyorlar.

Sonuç olarak böyle bir seçeneğin de aklınızın bir ucunda durmasında fayda var. Deniz manzaralı havuzlu lüks bir villada vakit geçirmek bile ,konaklamaya çok önem biz yerli turistlerin kulağına çok hoş geldiğine eminiz. Tabi bu villalar az sayıda olduğu için rezervasyon için elinizi çabuk tutmanızın gerektiğini hatırlatıyor, şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Olimpos’ta Gezilecek Yerler

Suluada, Çıralı Yanartaş, kaya tırmanışı, Olimpos sahilinde kano deneyimi,...

Küçük Kaputaş Plajı, Kaş

Bu sefer sizlere Kaputaş plajından değil Küçük Kaputaş Plajı'ndan...

Taş Kapı, Kaş

Bu sene ani bir karar üzerine Akdeniz rotası çıkararak,...

Olympos Antik Kenti

Türkiye'nin en önemli Likya şehirlerinden birine ev sahipliği yapan...