HONG KONG’DA ÜCRETSİZ NE YAPILIR

AsyaHong KongHONG KONG'DA ÜCRETSİZ NE YAPILIR

1842 yılında 1997 yılına kadar İngilitere’nin sömürgesi iken bu tarihten sonra Çin Halk Cumhuriyeti’nin özel bir yönetim bölgesi olan şehirden bahsedeceğiz sizlere. Ziyaretçilerine eğlence, alışveriş, doğa, teknoloji ve onlarca seçenek sunan bir yerdir Hong Kong. Tropik muson iklimi hakim olduğu için yılın her dönemi Hong Kong’a gitmek için idealdir. Öyle bir şehir ki burası gezmeye, keşfetmeye doyamıyorsunuz.

Bizim size bu yazımızda önerimiz Hong Kong’da ücretsiz yapabileceğiniz aktiviteler olacak.

Hong Kong’da Ücretsiz Ne Yapılır?

BIG BUDDHA

Feribot ile gideceğiniz Lantau adasındaki 34 metre uzunluğa ve 250 ton ağırlığa sahip Big Buddha’yı ziyaret edebilir. 268 merdiven tırmanarak Buda’nın oturmakta olduğu tepeye ulaşabilirsiniz. Yine aynı alan içerisinde bulunan Po Lin Manastırı da buraya kadar gelmişken es geçilmemesi gereken bir yerdir.

10.000 BUDA MANASTIRI

Pai Tau bölgesinde Po Fok tepesinde yer alan manastır Hong Kong geziniz boyunca mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olmalıdır. Tapınak kompleksine adım attığınız anda sıra sıra dizilmiş altın kaplama buda heykelleri sizlere tepeye varıncaya dek eşlik ediyor.

ZOOLOJİ VE BOTANİK BAHÇESİ

Victoria zirvesinin kuzeyinde 5.6 hektarlık alan içerisinde 1.000’den fazla bitki ve 500’den fazla kuş türü ve diğer çeşitli hayvan türleri ile her gün saat 19:00′ a kadar ziyaretçilere ücretsizdir.

A SYMPHONY OF LIGHTS

44 tane yapının sizlere görsel ve işitsel olarak sunduğu ışık gösterisi her akşam saat 20:00 de başlayıp 15 dakika boyunca izleyicilere doyulmaz bir görsel şölen sunmaktadır. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri gösteri ingilizce olup diğer günler çince’dir.

MÜZELER

Çarşamba günleri Hong Kong’da bulunan pek çok müzeye ücretsiz girebilirsiniz. Bunlardan bazıları 15.00 parçası ile çin tabloları, seramikler ve tarihi portreleri ile Hong Kong Sanat Müzesi (Hong Kong Museum of Art), atlara merakı olanların ayrıca Hong Kong Jokey Klübünün tarihini öğrenebileceğiniz Hong Kong Yarış Müzesi (Hong Kong Racing Museum), 7.000 m2 alan içerisinde Hong Kong’un 400 milyon yıllık tarihi geçmişine sergileyen Tarih Müzesi (Hong Kong Museum of History), Uzay Müzesi ve Dr. Sun Yat Sen Müzesi ile daha fazlası sizleri bekliyor.

KUNG FU GÖSTERİSİ

Her pazar saat 14:30 ila 16:30 arası Kowloon park’da ki kung fu gösterimini ücretsiz izleyebilirsiniz.

VICTORIA PEAK

Kişi başı 40 HKD ile tramwayı kullanabileceğiniz gibi ulaşımınızı daha ucuza sağlamak için otobüs ile de gidebilirsiniz. Ama yollar çok virajlı olduğu için biz tramwayı tercih etmenizi öneririz. Victoria Peak’e ayak bastığınız anda Hong Kong’un eşsiz manzarası sizleri bekliyor olacak. İnanın buraya çıktığınıza değecek bir manzara ile karşılaşacaksınız.

BANK OF CHINA

Hong Kong’un en bilinen gökdelenlerinden olan Çin bankası binasının 43. katı halka açık olduğundan istediğiniz zaman gidip şehri şöyle bir kuş bakışı izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

HONG KONG’DA GEZİLECEK YERLER – FULL LİSTE

Hong Kong gezilecek yerler listemize nereden başlasak bilemedik. Çünkü...

HONG KONG GEZİ REHBERİ

Hong Kong gezi rehberi ile Hong Kong'un hem gezilecek...

HONG KONG NEREDE – NASIL GİDİLİR?

Hong Kong nerede ve Hong Kong'a nasıl gidilir. Belki de...

Hong Kong Jumbo Kingdom

Hong Kong gezilecek yerler, Hong Kong görülecek yerler listesinde sıralayabileceğimiz Jumbo Kingdom...