Full Moon Party

AsyaTaylandFull Moon Party

Koh Samui’de yapabileceğiniz aktivite eğer dönemine denk geldiyseniz Koh Phangan adasındaki Full Moon Party gitmektir. Biz Samui’ye ilk geldiğimiz sene(2009) hemen tur acentasının birine girerek akşam saat 10’da Koh Phangan’a gidiş gece 3’te dönüş için biletlerimizi aldık. Tur yetkilileri minibüsle gelerek otelden aldı bizi. Koh Phangan’a gideceğimiz iskeleye götürdüler. İskele dediğimiz kumsal Bu arada tekne gelmeden önce kumsalın hemen arkasındaki dükkanda yavru köpekler, daha 2 aylıklar çok tatlılardı.

Kumsala bir girdik ki herkes masalara oturmuş elinde içecekler muhabbet ediyorlar. Neyse o ara tekne geldi. Biz de ağırdan alıyoruz nede olsa saat 10’a aldık ya biletleri. Ama nerdeee o oturan millet birden teknenin dibinde bitti bir izdiham ki sormayın kaç tekne geldi gitti, biz gece saat 1’de karşı adaya ancak geçebildik. Tekneye binmek için belimize kadar denize girmek zorunda kalıyoruz binebiliyor muyuz hayır tabiki. Denize girdiğimizle kalıyoruz. Akıllılık etmişiz de bikini ve şortlarımızı giymişiz. Sonunda Koh Phangandayız. Biz party’e gittiğimizde herkes sarhoş olmuştu bile. Kumsal boydan boya barlar’la dolu. Her barda değişik değişik müzikler çalıyor. Herkes kendinden geçmiş bir halde denize işeyenler, kusanlar, kumlarda kendinden geçmiş halde yatanlar……..

Dönüş biletlerimizi 3’e aldığımız için iskeleye doğru başladık yürümeye yine şoklardayız. Ben diyim 500 siz diyin 1000 kişi kuyruklar halinde tekne bekliyorlar. Herkesin boynunda biletlerini hangi acenteden almışlarsa acentenin isminin yazılı olduğu kolyeler var. Herkes almış olduğu biletin acentasına ait teknenin önünde kuyrukta. Bizim acentenin kuyruk sırası da diğerleri gibi çok kalabalık olunca başka teknelere binelim diye uyanıklık etmeye çalıştık ama yerler mi Adamlar hadi kardeşim kendi teknenin sırasına diyor. Çaremiz yok bizim teknenin sırasına giricez. Sabaha karşı o izdihamı yararak tekneye attık kendimizi ben ve kardeşim bindik ama orkun iskelede kaldı Zaten yolcu kapasitesinin üstünde insan alınıyor teknelere Orkun başladı My Wife – My Wife demeye adam onu da almak zorunda kaldı. Şükür dedik bunu da ucuz atlattık. Tam tekneyi kaldırmak için kaptan gazı verdi teknenin burnu suyun içine girdi ve koca bir dalga herkesi sırılsıklam etti. Benim elimdeki fotoğraf makinası, kamera sular içinde bütün resimler makinanın içinde şimdi yandık işte. O arada hemen bir kaç kişi tekneden inmek zorunda kaldı. Yoksa o kadar ağırlıktan tekne karşıya varamazdı. Gece nedense dalgalar daha bir büyük oluyor. Karşıya geçene kadar tekneye vuran her dalga içeri girdi. Neyse ki Samui’ye vardık. Hemen minibüslere bindik sırayla otelimize bırakacaklar bizi. Herkes sırılsıklam tir tir titriyor bizim de şansımıza en son bizi bırakacaklar. Otele varız varmaz hemen sıcak duşa girip ısındık. Bir daha da Full Moon Party’e giden ne olsun!! Bu arada fotoğraf makinasına hiçbir şey olmamış.

Full Moon Party’nin dönemlerine ilişkin bilgiyi buradan ulaşabilirsiniz. Eğer bizim gibi perişanlık yaşamak istemiyorsanız. Samui ‘den 1 gün öncesi için Koh Phangan’a biletinizi alın ve Bu adada konaklayın. Ada ufacık her yerine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Denizi de güzel hem 1 gününüzü burada geçirirsiniz hemde Full Moon Party’e gitmek için bizim yaşadığımız rezilliği yaşamamış olursunuz. Artık Türkiye’den bile Full Moon Party için turlar mevcut. Dünyanın her bir yerinden bu party için akın akın insan her ay ( 7.000 ila 10.0000 arası) Koh Phangan’a gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Khao Sok Milli Parkı Gezilecek Yerler

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok...

Railay Kumsalı – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es...

Koh Phangan Adası – Güncel 2023

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon...

Chiang Mai’de Fil Dışkısı Parkı

Tayland gezilecek yerler listemize Chiang Mai'yi çok geç aldığımızı...