Çocuklar İçin Bangkok

Çocukla TatilÇocuklar İçin Bangkok

Kime sorsanız çocukla tatile pek de yanaşmazlar. Halbuki hem çocukların hem de ebeveynlerin tatilden zevk almanızı sağlayan dolu aktivite vardır. Bangkok’da çocuklar için oldukça fazla atraksiyon olup birbirinden eğlenceli bunca atraksiyon içerisinden birine, ikisine değil bence hepsine gitmek isteyeceksiniz. Gitmek isteyeceksiniz diyoruz çünkü çocukların dikkatini çektiği kadar aslında biz büyüklerin de dikkatini çeken bir çok eğlence sistemi mevcut.

Safari World

İki park bölümü olup üstü açık güvenli safari aracı ile hayvanların yakınından geçme imkanına sahip olacağınız bir park.

Siam Ocean World

Alışveriş merkezinin içinde devasa büyüklükteki akvaryum içinde sağınıza, solunuza bakmaktan onca balığı izlemekten vaktiniz nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Dream World Theme Park

İçeride sıra sıra butiklerin yer aldığı yem yeşil doğanın içinde eğlenmekten gününüzün nasıl geçtiğini anlayamayacağınız kendinizi hayaller içerisinde bulacağınız bir eğlence parkı.

Yüzen Pazar & Damnoen Saduak Floating Market

Bangkok’un en popüler aktivitelerinin başında yer alır. Bangkok’un 1 saat dışında bulunan bu pazar’a ister özel taksi ile isterseniz de tur satın alarak katılım sağlayabilirsiniz.

Yılan Çiftliği

Çocuklarınızın etkilenmemesine imkan olmayan, yılanlarla yapılan şov boyunca gözlerini bile kırpmadan izleyecekleri oldukça eğlenceli bu şovda ebeveynlerde bir o kadar zevk alarak bu şovu izleyebilir ayrıca şov sonunda yılanlarla resimler çekilebilirsiniz. Queen Saovabha emorial Institude’ da haftaiçi saat 11:00 ila 14:30 da. Haftasonu ise sadece 11:00 de. Giriş ücreti 200 THB.

Timsah Çiftliği

Her gün 08:00-18:00 arası açık olan Samut Prakan timsah çifliğinde yalnız timsah değil bunun yanı sıra fillerin şovuna da katılabilir. Samut Prakan Timsah çifliği sırf şovları ile değil hayvanat bahçesi ve dinazor müzesi ile siz ve çocuklarınıza kapısı açık çok eğlenceli tüm gününüzü rahatlıklı ve hiç sıkılmadan geçirebileceğiniz bir yer.

Dusit Hayvanat Bahçesi

18 Mart 1938 yılında kapılarını ziyaretçilere açılmış olan bu hayvanat bahçesinde yaklaşık 2.000 tane hayvan yaşamaktadır. Yerlilerin Khao Din dedikleri bu bahçe yerli halkın hafta sonu vakit geçirmek için en ideal yerleridir. Turist yetişkinler için giriş ücreti 100 THB olup çocuklar için ise 50 THB’dır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Çocukla Tatili Kolay Hale Getirme

Çocukla tatile çıkma fikrini kafanıza koyduysanız onlara yapmak istedikleri...

Hamileyken Tatil

Hamile misin? Öyleyse tebrik ederiz. Hamile olup da yerinde duramayanlardan...

İtalyada Çocuklarınız İçin Su Parkları

İtalya’da çocukla tatil yapmanın zevki bambaşkadır. Alışılagelmiş tema parkları,...

Çocuklar İçin Paris

Her çocuğun en büyük hayali Disneyland’agitmektir. Çocukla yurt dışına çıkıp hele...