Yüzyıllardır sebze, meyve ve renk renk, çeşit çeşit çiçeklerin satıldığı pazara ev sahipliği yapan Campo di Fiori meydanındayız. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 07:00 ila 13:30 arası açık olan pazar İtalya’nın başkenti Roma’nın kalbinde yer almaktadır.

Oldukça ufak bir meydan olmasına rağmen renkli pazarı ve satılan taze yerel ürünleri ile fazlasıyla ziyaretçi ağırlamaktadır. Özellikle cumartesi günleri her zamankinden daha yoğun bir insan kalabalığı vardır.

Gündüz ziyaret ettiğimiz meydanın bir de gecesi nasıl oluyor diye merak edip meydan çevresindeki cafelerden birine girip şaraplarımızı tam meydanın ortasında heykeli olan zavallı devrimciye karşı keyifle yudumladık.

Belki de meydanın bu derece önemli olmasının bir diğer sebebi de 1548 yılında İtalya’nın Nola kasabasında dünyaya gelen tarikatçılık ve sapkınlık nedeniyle yakılarak öldürülen bir engizisyon kurbanı olan filozof Giordano Bruno’nun heykelidir!

 

Summary
Article Name
Campo Dei Fiori Meydanı
Description
Yüzyıllardır sebze, meyve ve renk renk, çeşit çeşit çiçeklerin satıldığı pazara ev sahipliği yapan Campo di Fiori meydanındayız. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 07:00 ila 13:30 arası açık olan pazar İtalya'nın başkenti Roma'nın kalbinde yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here