Campo Dei Fiori Meydanı

AvrupaİtalyaCampo Dei Fiori Meydanı

Yüzyıllardır sebze, meyve ve renk renk, çeşit çeşit çiçeklerin satıldığı pazara ev sahipliği yapan Campo di Fiori meydanındayız. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 07:00 ila 13:30 arası açık olan pazar İtalya’nın başkenti Roma’nın kalbinde yer almaktadır.

Oldukça ufak bir meydan olmasına rağmen renkli pazarı ve satılan taze yerel ürünleri ile fazlasıyla ziyaretçi ağırlamaktadır. Özellikle cumartesi günleri her zamankinden daha yoğun bir insan kalabalığı vardır.

Gündüz ziyaret ettiğimiz meydanın bir de gecesi nasıl oluyor diye merak edip meydan çevresindeki cafelerden birine girip şaraplarımızı tam meydanın ortasında heykeli olan zavallı devrimciye karşı keyifle yudumladık.

Belki de meydanın bu derece önemli olmasının bir diğer sebebi de 1548 yılında İtalya’nın Nola kasabasında dünyaya gelen tarikatçılık ve sapkınlık nedeniyle yakılarak öldürülen bir engizisyon kurbanı olan filozof Giordano Bruno’nun heykelidir!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Romada Gezilecek Yerler

Bahar ayına girmemizle beraber artık bir çoğumuz tatil planları...

Cinque Terre Gezi Rehberi

Cinque Terre gezi rehberimizle bu sefer İtalya'nın muhteşem beş...

Portofino Gezi Rehberi

Belki bazılarınız gitti belki hiç gitmeyenleriniz oldu ama şarkı...

Capri Adası Gezi Rehberi

Bu sefer Amalfi kıyılarında bir kasabada değil İtalya'nın meşhur Capri...