Bali Adası Instagram Yerleri

AsyaEndonezyaBali Adası Instagram Yerleri

Bali adası, doğasıyla kültürüyle ve instagram fotoğraf noktalarıyla son yılların en gözde Uzakdoğu adalarından bir tanesi haline gelmeyi başardı. Muhakkak her instagram fenomeni olanın profilinde bir Bali adası fotoğrafı görmek mümkün. Renkli Bali cafeleri, birbirinden güzel tapınakları, orman içinde gizli şelaleleri ve manzara noktalarıyla benim de mutlaka burada fotoğraf çekilmem diyeceğiniz yerlerden.

Hatta bahsettiğimiz olay öyle bir duruma gelmiş ki artık Bali adası Instagram Turları düzenlenir olmuş. Günümüzde sosyal medya’dan uzak kalmak mümkün değil. Özellikle dünyanın en güzel adasına kadar zahmet edip gidilmişse, insan çekildiği fotoğrafları bir hevesle sosyal medya hesaplarında paylaşmak için heyecanlanıyor.

Aslında pek çok bakıma çok güzel bir şey bu yapılan. Gittiğiniz yerlere sizden sonra gidecek olanlara bir nevi yol göstermiş oluyorsunuz. İnsanların seyahat/tatil öncesi gideceği yerle ilgili liste yapmasına yardımcı olmak da diyebiliriz.

Çarpıcı instagram karelerini yakalamak, güzel manzara fotoğrafları çekmek için bakalım listemizde nereler var.

Salıncakta Sallanın

Zen Hideaway mekanının yapmış olduğu bu salıncakta sallanmak için girişte bir ücret ödeme zorunluluğunuz var.

Konum : Ubud merkezden 13 km uzaklıktadır.

Bali Kapılarının Önünde Yürüyormuş Gibi Yapın 

Handara Gate denilen Handara Kapısı, arkasında sisli orman manzarasıyla birleşince adeta masalımsı karelerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Konum : Pura Ulun Danu tapınağından 4 km uzaklıkta.

Pirinç Tarlaları Arasında Yürüyün

Bali adasında en meşhur pirinç tarlası Ubud bölgesindeki Tegalalang pirinç tarlasıdır. Fakat son zamanlarda Changgu bölgesindeki pirinç tarlaları oldukça revaç görür oldu.

Konum : Ubud merkezden 10 km

Şelalelerinde Aşağıdan Çekilmiş Şuh Pozlar Verin 

Aşağıda listelediğimiz şelalelerin hepsi birbirinden güzel olup, rotanızda neresi varsa yakın konumdaki şelaleye gidebilirsiniz.

Banyumala Twin Şelalesi, Sekumpul Şelalesi, Nungnung Şelalesi, Secret Garden of Sambangan, Kuning Şelalesi, Dedari Şelalesi, Git-git Şelalesi, Tibumana Şelalesi, Leke-leke Şelalesi, Kanto Lampo Şelalesi, Peguyangan Şelalesi, Aling Aling Şelalesi

Balangan Kumsalını Tepeden Görün

Bali Tapınakları Olmazsa Olmaz

Aslında Bali’de o kadar tapınak var ki, her köşe başında var desek yalan söylemiş olmayız. Ama bazıları var ki özellikle gidilip, görülmesi gereken. Bunların başında Pura Ulun Danu Tapınağı geliyor. Diğerleri ise Tanah Lot, Lempuyang, Tirta Gangga, Tirta Empul

Ya Maymunlar

Ubud merkezinin tam göbeğindeki maymun ormanı eğlence arayanlar için biçilmiş kaftan. Binlerce maymunun özgürce yaşadığı, bol bol hırsızlık yaptığı ve üzerine atladığı bir yer. Maymun heykelli merdivenlerin orada fotoğraf çekilmeden dönmeyin. Çok erken saatte giderseniz fazla kalabalık olmaz ve böyle bir kare yakalayabilirsiniz.

Konum : Ubud merkezden 2 km uzaklıkta

Penida Adası

2017 yılında keşfettiğimiz Penida adası hala aklımızdan çıkmaz. Her köşesi ayrı güzel Penida adası, Bali adasının hemen karşısında Nusa adalarından en büyük olanıdır. Günübirlik gitmek yerine adada bir kaç gün kalmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle adanın her noktasına gitme imkanınız olur.

Instagram    Youtube    Facebook

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Komodo Adası Gezilecek Yerler – Komodo Ejderi

Komodo Adası turu uzun zamandır gitmek istediğimiz yerlerden biriydi....

Sasak Köyü Sasaklar Kimlerdir

Endonezya'nın Lombok adasına gidene kadar Sasaklar kimlerdir, Sasak köyü...

Bali’nin En İyi Beach Clubları

Bali'nin en iyi beach clubları hangileri başlıklı yazımız ile...

Nusa Lembongan’da Nerede Kalınır

Nusa Lembongan'da nerede kalınır, hangi oteller balayı çiftleri içindir...