Villafe Butik Otel

Sıcak yaz günlerini geride bıraktığımız Eylül ayının ilk haftasında sonbaharın gelmiş olmasının bize verdiği o melankolik ruh halinin içinden çıkmak için kendimizi İstanbul’un yanı başında çok az insanın bildiği Çatalca’nın Elbasan Köyünde yer alan  Villafe Butik Otel’de bulduk. Bir zamanlar tekstil işi ile uğraşan Ferhan Hanım’ın zamanında kendi kullanımı için yaptırmış olduğu Villafe’deyiz.

Şimdilerde burası insanların İstanbul’un karmaşasından, trafik stresinden,kirli havasından kaçtığı adeta kendilerine ödül verdikleri doğanın içine gizlenmiş butik bir oteldir. Sadece bununla da kalmayıp ziyaretçilerine 100 mt2 salonuyla toplantı organizasyonları ve çok geniş yeşil alanıyla kır düğünü yapma imkanı da sunmaktadır. Ferhan Hanım’ın güler yüzlülüğü ve misafirperverliği ile otelin dinlenme salonunda çok güzel ağırlandık. Hoş sohbeti ve cana yakınlığı bize Villafe’yi daha da bir sevdirdi. Dinlenme salonundaki tarihi doku bizi çok etkilediği gibi birçok obje ve mobilya Ferhan Hanım’ın olmakla birlikte bazıları dışarıdan alınıp otelin en güzel köşelerine konumlandırılmıştır.

Villafe bir King Suit odası, 2 Suit odası ve 11 adet avlu odasıyla 36 kişiyi bünyesinde ağırlamaktadır. Odaların tümünün manzarası doğayla bütünleşmiş ve oldukça otantik dekore edilmiştir. Otelin ziyaretçilerine sunduğu bir diğer imkan ise sessizliğe bürünmüş doğanın içinde havuz keyfini yaşatmaktır. Bundan da önemlisi otelin tertemiz size özel hamamında kendinizi şımartabilirsiniz.

Villafe’nin alabildiğine yeşil bahçesinde salıncaklar, hamaklar, ahşap masa grupları ile dekore edilmiş bahçesinin bir köşesinde oturup kitabınızı okuyabilir, kahvenizi yudumlayabilir ya da hiçbir şeyle meşgul olmayıp doğanın sesiyle kafanızı dinleyebilirsiniz.

Sevgililer günü, doğum günü, yılbaşı, evlilik yıl dönümü, düğün ve toplantı organizasyonları yapabileceğiniz Villafe’de unutulmaz anlar yaşayıp geriye dönüp baktığınızda güzel anılar ile hatırlayacak ve tekrar gitmek isteyeceksiniz.

VillaFe Butik Otel Ulaşım

İstanbul’dan Çatalca yoluna girdikten sonra Çatalca’ya gelmeden önceki Elbasan tabelasını gördüğünüz yerden sola sapmalısınız. Bu yolu takip edince yol sizi Elbasan köyünün içine sokuyor. Köy meydanındaki caminin solundaki yolu takip ettikten sonra karşınıza çıkan yol ayrımından aynı zamanda karşınıza çıkan Villafe tabelası doğrultusunda soldan devam ediliyor. Ve çok kısa bir süre sonra yine Villafe tabelası ile doğanın içine adımınızı atmış oluyorsunuz.Navigasyon yardımı alanlar için Villafe’nin Elbasan-Kadıköy yolu üzerinde olduğunu belirtmekte fayda var.

More from the blog

Dolunayda Boğaz Turu

İki kıta arasından geçen muhteşem su yolu düşünün ve tam üzerinde süzülen en sevdiğimiz doğa harikası dolunay. İşte tam da böyle bir anda Keyifstyle yatı ile boğazın...

Şile Gezi Rehberi

Tarihi eski çağlara kadar uzanan Karadeniz'in kıyısında ufacık bir kasaba olan Şile'deyiz. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu Şile'nin MÖ.12.000-6.000 arasında önemli bir yerleşim yeri olduğu, bölge tarihinin...

Çatalca

Villafe'de geçirdiğimiz güzel bir günün ardından havanın da şansımıza iyi olmasından faydalanıp Çatalca ve çevresinde gezilecek yerleri görelim istedik.Roma İmparatorluğu zamanında Metra diye anılan bir yer...

Balat

Haftasonumuzu bu sefer İstanbul’da turist olarak geçirmeye karar verdik. Planımız Sultanahmet bölgesini gezmek vakit kalırsa Balat semti ya da Dolmabahçe Sarayına ziyaret etmekti. Ancak malum İstanbul’daki trafik...