Vietnam Nerede Harita

AsyaVietnamVietnam Nerede Harita

Vietnam nerede sorusunun en güzel cevabını hem detaylar hem de Vietnam harita örnekleri eşliğinde sizlere çok açık şekilde anlatacağız. Vietnam bize göre dünyanın en güzel kıtası Asya kıtasında bulunuyor. Uzak Doğu olarak da bilinen bölgenin en popüler ülkelerinden biridir. Biz Türkler için vize istediği için zor gözükse de aslında vize alması en kolay ülkelerden biridir.

Vietnam Nerede ? Vietnam Harita

Vietnam’ın komşu ülkeleri kuzeyinde Çin batısında Laos ve  Kamboçya’dır. Vietnam, Güneydoğu Asya’da Çin yarımadasının güney ve doğu kısmında Çin denizine kıyısı olan bir ülkedir. Sınır komşuları ile olan sınır uzunlukları şöyledir; Laos 2.161 km, Çin 1.297 km, Kamboçya 1.158 km

Türkiye’den ister Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye isterseniz eski ismiyle Saigon olan Ho Chi Minh şehrine uçarak ulaşabilirsiniz.

Saat dilimi GMT +7 olup Türkiye’den 4 saat ileridir. Vietnam dünyanın 66. büyük şehridir. Vietnam’ın en büyük şehri ise Ho Chi Minh ve ikincisi Hanoi’dir. Ülkenin toplamda 58 tane ili vardır. İllerin haritadaki yerini görmek için buraya tıklayınız.

Ve Vietnam’daki gezilecek bölgelerin tam olarak nerede olduğunu bilmiyorsanız fikir olsun diye aşağıdaki haritadan hangi şehirlerine gitmeniz gerektiğine dair ekliyoruz.

Vietnam Türklere vize uygulayan bir ülkedir. Vietnam en kolay nasıl diye merak edenleriniz olursa buradan yazımızı okuyabilirler. Aynı şekilde Vietnam’a komşu her ülke yine bizlerden vize istemektedir.

Laos vizesi için Bangkok’taki Laos Konsolosluğundan yaklaşık 1 haftalık bir sürede yani uzun süren bir süre sonunda ve neredeyse schengen vizesine yakın evrak sunarak vize alınabiliyor.

Kamboçya için ise kapıda vize alabilirsiniz. Riske atmak istemiyorsanız İstanbul’daki Kamboçya Konsolosluğundan çok kolay bir şekilde de alabilirsiniz.

Çin için yine Türkiye’den vize almanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Ha Giang Loop Vietnam Motosiklet Rotası

Vietnam turunu farklı kılmak için öyle bir rota çıkardık...

Ninh Binh Nerede Nasıl Gidilir

Ninh Binh nerede sorusunu geçin Ninh Ninh hangi ülkede...

Hoi An Nerede Nasıl Gidilir

Hoi An belki de Vietnam'da çok az duyduğunuz belki...

Vietnam Ucuz North Face Ürünler

Vietnam outdoor ürünleri ucuzluğunda almış başını gitmiş. Özellikle Vietnam'da...