Tayland Romantik Balayı Adaları

Seyahat RehberiTayland Romantik Balayı Adaları

Uzakdoğu’nun en revaşta olan ülkesi Tayland balayı çiftlerine romantik balayı tatili yapmaları için birbirinden güzel, el değmemiş, tropik adalar sunmaktadır.

Balayı tatili bir çift için en özel ve en değerli tatildir. Dolayısıyla balayı çiftleri de bunun muhteşem olmasını istemekte haklılar. Ama baştan söyleyelim listemizde Phuket, Krabi gibi balayına yakışmayan adalar olmayacak  Çünkü buralar balayı adası sıfatından çıkalı çooook uzun zaman oldu.

O halde bakalım Tayland romantik balayı tatili için sizlere nasıl yerler sunuyor.

KOH KOOD ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

Koh Kood adası Koh Chang takımadaları içinde 2.büyük olanı aynı zamanda Tayland’ın da 4.büyük adasıdır. Trat şehrinden 80 km uzaklıkta yer alan ada anakaraya en uzak noktada olan adadır. Ada dağlık ve bir %70’i yağmur ormanları ile örtülü olduğundan coğrafi yapı olarak aynı Koh Chang adası gibidir. Adanın en yüksek tepesi 315 metre yüksekliği ile adasının güneybatısındaki Khao Phaentee tepesidir.

Ada büyüleyici güzelliği, kristal berraklıktaki denizi, el değmemiş kumsalları, müthiş şelalaleri ile kusursuz güzellikleri bir arada barındırmaktadır. Tam bir balayı adası olarak nitelendirdiğimiz ada kesinlikle çoluk çocuksuz gelinip çiftlerin keyif süreceği bir adadır.

KOK MAK ADASI

Koh Kood için bakir bir ada demiştik ama Koh Mak ondan da bakirdir. 10.000 palmiye ağacı ile süslü ada sizlere ıssız kumsallar, 12 otel, 3 dalış merkezi ve birkaç işletme sunmasıyla balayı çiftleri için balayı tatilinin tanımını ve deneyimini yaşatacak ender adalardan bir tanesidir.

PHI PHI ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

Tayland’ın en ünlü adaları artık yerini daha bakir, el değmemiş yerlere kaptırıyor.

Her ne kadar Phi Phi adası denilince yalnız bir tek ada olduğunu düşünsekte aslında Phi Phi adaları Tayland’ın güneyinde Krabi’ye bağlı 6 adadan oluşan bir takımada grubudur. Koh Phi Phi Don ve Koh Phi Phi Leh takımada grubunun en bilinenleridir. Koh Phi Phi Don büyük olan (28 km² – 8 km uzunluk, 3,5 km genişlik) ve yerleşimin olduğu adayken Koh Phi Phi Leh ufak olanı sadece günlük turların yapılmakta olduğu adadıdır. Takımadalar içinde Koh Phi Phi Don’dan sonra ikinci büyük ada ise 2000 yılında Leonarda DiCaprio’nun başrolünü oynadığı The Beach filminin çekilmiş olduğu Koh Phi Phi Leh adasıdır.

Güneydoğu Asya’nın en çarpıcı adalarından olan Phi Phi adaları son yıllarda günlük ada turlarına katılanlardan ziyade gün geçtikçe kendine ziyaretçi çeker hale gelmiştir.

KOH TAO ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

21 km²’den biraz daha büyük olan ada Suratthani ve Chumphon arasında buraların kıyı şeridinin 70 km doğusunda yer alan Koh Tao gezginler tarafından keşfedilip sırt çantalıların uğrak yeri olmuş ve hızlıca gelişerek popüler bir ada haline gelmiştir.

Doğal güzellikleri, sualtı çeşitliliği ve mercan kayalıkları ve sayısız plajları ile ada Tayland’ın en iyi adalarından biri olmuştur.

KOH SAMET ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

T şeklindeki ada kuzeyden güneye 7 km uzunluğa, batıdan doğuya 4 km genişliğe sahiptir. Ada’da 14 kumsal bulunuyor olması ziyaretçilere fazla seçenekle sunup memnun etmektedir. Adanın en büyük aktivitesi ise ne dalış ne trekking ne de başka bir şeydir. Sadece rahatlamadır

KOH LIPE ADASI

Malezya sınırına en yakın Koh Lipe adası için Tayland’ın e güzel adası olduğunu belirtmezsek haksızlık etmiş oluruz. Balayı tatili için adeta biçilmiş bir kaftandır. Kristal berraklığa sahip kumsalları ile Tarutao marine Ulusal parkı sınırları içerisinde Tayland’da balayı denilince ilk akla gelen adadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Khao Sok Milli Parkı Gezilecek Yerler

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok...

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Railay Kumsalı – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es...

Koh Phangan Adası – Güncel 2023

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon...