Tayland Romantik Balayı Adaları

Uzakdoğu’nun en revaşta olan ülkesi Tayland balayı çiftlerine romantik balayı tatili yapmaları için birbirinden güzel, el değmemiş, tropik adalar sunmaktadır.

Balayı tatili bir çift için en özel ve en değerli tatildir. Dolayısıyla balayı çiftleri de bunun muhteşem olmasını istemekte haklılar. Ama baştan söyleyelim listemizde Phuket, Krabi gibi balayına yakışmayan adalar olmayacak  Çünkü buralar balayı adası sıfatından çıkalı çooook uzun zaman oldu.

O halde bakalım Tayland romantik balayı tatili için sizlere nasıl yerler sunuyor.

KOH KOOD ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

Koh Kood adası Koh Chang takımadaları içinde 2.büyük olanı aynı zamanda Tayland’ın da 4.büyük adasıdır. Trat şehrinden 80 km uzaklıkta yer alan ada anakaraya en uzak noktada olan adadır. Ada dağlık ve bir %70’i yağmur ormanları ile örtülü olduğundan coğrafi yapı olarak aynı Koh Chang adası gibidir. Adanın en yüksek tepesi 315 metre yüksekliği ile adasının güneybatısındaki Khao Phaentee tepesidir.

Ada büyüleyici güzelliği, kristal berraklıktaki denizi, el değmemiş kumsalları, müthiş şelalaleri ile kusursuz güzellikleri bir arada barındırmaktadır. Tam bir balayı adası olarak nitelendirdiğimiz ada kesinlikle çoluk çocuksuz gelinip çiftlerin keyif süreceği bir adadır.

KOK MAK ADASI

Koh Kood için bakir bir ada demiştik ama Koh Mak ondan da bakirdir. 10.000 palmiye ağacı ile süslü ada sizlere ıssız kumsallar, 12 otel, 3 dalış merkezi ve birkaç işletme sunmasıyla balayı çiftleri için balayı tatilinin tanımını ve deneyimini yaşatacak ender adalardan bir tanesidir.

PHI PHI ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

Tayland’ın en ünlü adaları artık yerini daha bakir, el değmemiş yerlere kaptırıyor.

Her ne kadar Phi Phi adası denilince yalnız bir tek ada olduğunu düşünsekte aslında Phi Phi adaları Tayland’ın güneyinde Krabi’ye bağlı 6 adadan oluşan bir takımada grubudur. Koh Phi Phi Don ve Koh Phi Phi Leh takımada grubunun en bilinenleridir. Koh Phi Phi Don büyük olan (28 km² – 8 km uzunluk, 3,5 km genişlik) ve yerleşimin olduğu adayken Koh Phi Phi Leh ufak olanı sadece günlük turların yapılmakta olduğu adadıdır. Takımadalar içinde Koh Phi Phi Don’dan sonra ikinci büyük ada ise 2000 yılında Leonarda DiCaprio’nun başrolünü oynadığı The Beach filminin çekilmiş olduğu Koh Phi Phi Leh adasıdır.

Güneydoğu Asya’nın en çarpıcı adalarından olan Phi Phi adaları son yıllarda günlük ada turlarına katılanlardan ziyade gün geçtikçe kendine ziyaretçi çeker hale gelmiştir.

KOH TAO ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

21 km²’den biraz daha büyük olan ada Suratthani ve Chumphon arasında buraların kıyı şeridinin 70 km doğusunda yer alan Koh Tao gezginler tarafından keşfedilip sırt çantalıların uğrak yeri olmuş ve hızlıca gelişerek popüler bir ada haline gelmiştir.

Doğal güzellikleri, sualtı çeşitliliği ve mercan kayalıkları ve sayısız plajları ile ada Tayland’ın en iyi adalarından biri olmuştur.

KOH SAMET ADASI

Tayland Romantik Balayı Tatili

T şeklindeki ada kuzeyden güneye 7 km uzunluğa, batıdan doğuya 4 km genişliğe sahiptir. Ada’da 14 kumsal bulunuyor olması ziyaretçilere fazla seçenekle sunup memnun etmektedir. Adanın en büyük aktivitesi ise ne dalış ne trekking ne de başka bir şeydir. Sadece rahatlamadır

KOH LIPE ADASI

Malezya sınırına en yakın Koh Lipe adası için Tayland’ın e güzel adası olduğunu belirtmezsek haksızlık etmiş oluruz. Balayı tatili için adeta biçilmiş bir kaftandır. Kristal berraklığa sahip kumsalları ile Tarutao marine Ulusal parkı sınırları içerisinde Tayland’da balayı denilince ilk akla gelen adadır.

More from the blog

KHAO SOK MİLLİ PARKI GEZİLECEK YERLER

Khao Sok, evet biliyoruz adını hiç duymadınız. Khao Sok nerededir, nasıl gidilir, Khao Sok Milli Parkında gezilecek yerler hakkındaki tüm bildiklerimizi sizinle paylaşma zamanı....

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

RAİLAY KUMSALI – TAYLAND’IN GÖZBEBEĞİ

Tayland'da öyle yerler var ki bazen gezginler tarafından es geçiliyor. Tayland'ın göz bebeği yerlerden biri Railay Kumsalı. Ya da gidilmiş olsa bile Railay kumsalı...

KOH PHANGAN ADASI – 2024 Full Gezilecek Yerler

Koh Phangan adası gezilecek yerler, Koh Phangan Full Moon Party ve Koh Phangan'ın müthiş huzurlu kumsalları hakkında daha önce yazı yazmadığımız için şimdiden affınıza...