FİLİPİNLERİN EN GÜZEL GÖLÜ:KAYANGAN LAKE

Kayangan Lake için Filipinlerin en güzel gölü demek az kalır. Gördüğümüz manzara karşısında buranın dünyanın en güzel gölü olduğuna karar verdik. Eminiz siz de bizimle aynı fikirdesinizdir.

Kuzey Palawan’da Coron kasabasından tekneyle ulaştığımız akla hayale sığmayacak güzellikteki bir göle (Kayangan Gölü) doğru yolculuğumuz başlıyor. Tekneden indikten sonra merdivene ulaşmak için kısa bir yürüyüş gerçekleştirdik. 170 basamağı tırmanmamız gerekiyor. Aslında basamaktan çok koca koca kayaları tırmandık desek daha uygun olur 🙂

Tırmanışımız bittikten sonra sola döndüğümüzde yeşil ağaların ve diğer bitki örtüsünün içinde kaybolmuş kireç taşları ile çevrili Mavi Lagün’ü (Blue Lagoon) hayranlıkla izliyor, resimlerini çekiyor ve yorgunluğumuzu unutuyoruz. Bölgenin en güzel manzarası tek bir açıdan çekilebildiği için sırada bekleyenleri düşünüp hızlıca fotoğraflarımızı çekip bu sefer aksi yöne doğru merdivenleri inişe geçiyoruz.

Ülkemizde yıllardır modadır ” Saklıgöl, Saklı Cennet, Saklı Bahçe vs ” eğer gerçek bir saklı göl varsa bugüne kadar gördüğümüz tam anlamıyla bu ismi taşıyabilecek en güzel yer Kayangan Gölüdür.

Merdivenleri inerken gölü gördüğümüz anda ikimizinde adımları hızlanmaya başladı. Aşağı iner inmez snorkelleri taktığımız gibi soluğu gölde aldık. Huzur verici ambians eşliğinde suyun metrelerce altını çıplak gözle görmek, balıklarla beraber yüzmek, kaya formasyonlarında oturup dinlenmek anlatılmaz bir duyguydu.

Bu güzelim mekandan ayrılmadan önce tek yaptığımız “Leave Nothing but Footprints, Take Nothing but Memories” oldu.

Filipinlerin bir diğer güzel gölü hakkında yazmış olduğumuz makale için buraya tıklayınız.

Summary
Article Name
Kayangan Lake
Description
Kayangan Lake için Filipinlerin en güzel gölü demek az kalır. Gördüğümüz manzara karşısında buranın dünyanın en güzel gölü olduğuna karar verdik. Eminiz siz de bizimle aynı fikirdesinizdir. Kuzey Palawan'da Coron kasabasından tekneyle ulaştığımız akla hayale sığmayacak güzellikteki bir göle (Kayangan Gölü) doğru yolculuğumuz başlıyor. Tekneden indikten sonra merdivene ulaşmak için kısa bir yürüyüş gerçekleştirdik. 170 basamağı tırmanmamız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here