Eğer hayatınızda hiç Hong Kong gezisi yapmadıysanız, bu nefes kesici, kalabalık ve parlak şehre gidip hayatınızın gezisini gerçekleştirebilirsiniz.

1997 yılına kadar Britanya Krallığına bağlı bir sömürge iken sonrasında Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk yönetim bölgesi olan Hong Kong her türlü ziyaretçinin gezi anlayışına cevap verebilen şehirlerden biridir. Yemekleri, modası, yerel dükkanları ve dost canlısı halkıyla memnun kalacağınız bir yerdir.

Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp Hong Kong gezi planı yapmanız için sebepler;

1-Hong Müzeleri

Çin’in geneline baktığımızda Hong Kong en iyi müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Tarih, sanat, savaş, uzay, oyuncak gibi fazlasıyla çeşidi olan müzelere sahiptir. Bunlardan bazılarına ise Çarşamba günleri ücretsiz girilebildiğini unutmamalısınız!

2-Manzara

Hong Kong manzarası dünyanın hiçbir yerine benzemez. Kendine has albenisi olan, plazaların rengarenk ışıklarının şehri süslediği bu manzaraya aşık olabilirsiniz. Manzara Hong Kong adasıyla Kowloon bölgesinin birbiri ile olan uyumunu gözler önüne sermektedir.

Manzarasının çekiciliğinden olsa gerek Hong Kong’da teras barları çok meşhurdur.

3-Işıkların Semfonisi

Symphony of Lights Show her gün saat 20:00’de Avenue of Stars’da seyredilmektedir. Plazaların ışıklandırılması ve müzik şöleni ile yapılan bu gösteri gerçekten büyüleyicidir.

4-Tapınaklar
Hong Konga Gitmek İçin 7 Sebep

Hong Tapınakları diğer Asya ülkelerindekilerine göre daha düzenli ve dikkat çekicidir. Hepsi hemen hemen şehrin içinde olmasına rağmen çok düzenli ve tertiplidir. Bir çoğundan giriş ücreti olmamakla birlikte olanı da ciddi anlamda ucuzdur. Lantau adasındaki Po Lin Manastırı, Hong Kong’daki 10.000 Buda Manastırı başlıca görülecekler arasındadır.

5-Yemekleri

Seyahatin en önemli kısmı gideceğimiz yerde ne yiyip ne içeceğimizdir. Her ülkenin kendine özgü yeme kültürü olduğundan bunlardan yiyebildiklerimizi deneyip tatmak gerekir. Michelin yıldızlı restaurantlarında Dim Sum, yine Michelin yıldızlı restaurantlarda fırında kızartılmış kaz, yumurtalı tartlarını, noodle, balık topları, sütlü çay kesinlikle denenmesi gerekenler arasındadır.

6-Alışveriş

Lüksünden butiğine, butiğinden sokak pazarlarına kadar her türlü kaliteyi ve ürünü bulabileceğiniz ender ülkelerden biridir. Bu arada replika konusunda ise dünyanın sıralı ülkesidir. Lüks mağazaların sıra sıra dizili olduğu caddeleri, Tsim Tsai Tsui caddesinin arka sokaklarındaki butik mağazaları, Mong Kong’daki Lady’s Market (sokak pazarı) ve dahası için hiç vakit kaybetmeden Hong Kong’a gelmelisiniz.

7-Ulaşım Rahatlığı
Hong Konga Gitmek İçin 7 Sebep

Hong Kong’da çok geniş metro ağı, tramvay, otobüs ve feribot yani akla gelebilecek her türlü ulaşım yolu olduğundan ülke içinde hem kolay hem de keyifli yolculuk yapabilirsiniz. Şehir içinde en kullanışlısı metro olduğu için diğerlerini tercih etmeye gerek yoktur. Havalimanından şehre gelmek içinse express trenler olduğu gibi daha ucuza seyahat etmek isteyenler otobüsleri tercih edebilir. Otobüslere binerken para otobüs şoförünün yanındaki kutu içine atılıyor. Kağıt para attığınızda para üstü verilmediği için her zaman yanınızda bozukluk bulundurun.

Hong Kong’a gitmek için gerekli sebepleri umuyoruz ki güzelce listeledik. Her ziyaret ettiğimizde doyamadığımız bir ülke olduğundan aslında hakkında yazacak çook şey var ama listelemek için bunların yeterli olacağını düşündük. Hong Kong’da yapılacak neler var diye soruyorsanız yapılacak listesi ve ücretsiz olanları listelediğimiz bu makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

 

Summary
Article Name
Hong Konga Gitmek İçin 7 Sebep
Description
Eğer hayatınızda hiç Hong Kong gezisi yapmadıysanız, bu nefes kesici, kalabalık ve parlak şehre gidip hayatınızın gezisini gerçekleştirebilirsiniz. 1997 yılına kadar Britanya Krallığına bağlı bir sömürge iken sonrasında Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk yönetim bölgesi olan Hong Kong her türlü ziyaretçinin gezi anlayışına cevap verebilen şehirlerden biridir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here