Filipinler Bantayan Adasına Ulaşım

AsyaFilipinlerFilipinler Bantayan Adasına Ulaşım

Filipinler Visayas bölgesindeki Bantayan adasına nasıl gidilirBantayan adasına ulaşım ücreti nedir, Bantayan adası feribot saatleri, ulaşım kaç saat sürmektedir gibi detayları makalemizde en ince detayına kadar bulabilirsiniz.

Bantayan adasına gelmek için yolculuğun ilk başlayacağı nokta Cebu oluyor. Manila’dan gelmek istiyorsanız Cebu’ya uçmalısınız. Cebu’ya vardıktan sonra Cebu North Bus Terminal’e gitmelisiniz. North Bus Terminal Cebu limanından yalnızca 3 km uzaklıktadır. Hiç boşuna kendinizi habal habal bekleyeceğim, ucuza gideceğim diye zorlamayın. Binin taksiye gidin. Biz limandan taksi ile 100 php’e gittik.

Terminale vardıktan sonra Hagnaya’ya giden otobüse binilmelidir.

Terminal’in sol tarafında klimasız otobüsler sağ tarafında ise klimalılar var. Klimalı olanların ücretsiz wi-fi hizmeti de var. Biz klimalıda yer kalmadığı için klimasız otobüs ile gitmek zorunda kaldık. Otobüs ücreti : 132 PHP

Klimalıların kalkış saati olmasına rağmen klimasızlar ne zaman dolarsa kalkıyor. Hemen dolar mı acaba diye endişelenmeyin anında doluyor ?

Bir de klimasızlarda çantalar bagaja konulmuyor. Herkes çantasını yanına alıyor. Anlayacağınız otobüsün içi tam bir keşmekeş.

Otobüs yolculuğumuz dura kalka üç buçuk saat sürdü. Hagnaya feribot terminalinde iner inmez 13.30 seferi için biletlerimizi aldık. Bilet ücreti 170 PHP, liman vergisi 10 PHP.

2 saat yolculuk daha yaparak nihayet Bantayan Adası Santa Fe iskelesine yanaşıyoruz.

Feribot saatleri :

Santa Fe iskelesinden kasaba yaklaşık 500 metre uzaklıkta. Hemen hemen tüm otellerin pick-up servisi var. Ancak biz otelimizi önceden ayarlamadığımız için ve iskelede bekleyen çakallara da para kaptırma niyetimiz olmadığı için yürüyerek kasabaya ulaştık.

Sonuç itibariyle aslında Bantayan Adasına ulaşım çok basit olmasına rağmen sadece yolculuk çok uzun sürmesi bizleri baydı. Adaya vardıktan sonra iyi ki bunca yolu çekmişiz dedirten manzarayla karşılaşınca tüm yorgunluğumuz bir anda geçti.

Bantayan Adasını ilk keşfeden blogger olmaktan mutluluk duyuyoruz. Maceralarımız ve keşiflerimiz için takipte kalmaya devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Coron Adası Gezilecek Yerler

Coron adası, Filipinler'in Busuanga adası olarak bilinen bir dalış...

Filipinlere Gitmek İçin 5 Neden

Asya kıtasının son yıllarda git gide popüleritesi artan ülke...

Filipinler Turu Satın Alırken Dikkat Edin

Filipinler Turları son yıllarda gittikçe popüler olmaya başladı. Hatta...

En Ucuz Yılbaşı Filipinler Turu

Her yıl gelenek haline getirdiğimiz Yılbaşı Filipinler Turu için...