Coron Adası Maquinit Kaplıcası

AsyaFilipinlerCoron Adası Maquinit Kaplıcası

Filipinler Palawan eyaletinin kuzeyinde yer alan Manila’nın güneybatısında 310 km deniz mili uzaklığında yer alan Coron adasındayız. Adanın en önemli özelliği II.Dünya Savaşındaki Japon gemisi batıkları ve bu batıklara yapılan dalışları ile ünlüdür.

Adada katılacağımız turların hepsini programladık. Turların haricinde gidilecek yerlerin başına Maquinit Kaplıcasını koymadan geri kalmıyoruz. Coron kasabasından tricycle ile engebeli ve sarp yollarda yeşillikler içinde yoğun bir sallantı eşliğinde yarım saatte kaplıcaya varıyoruz.

Ziyaret için en ideal vakit güneş battıktan sonra yoksa güneşin altında 40 derece sıcaklığa sahip havuza girmek güzel bir fikir olmasa gerek Girişte solda yer alan tuvalet ve duş kabinleri havuza girdikten sonra üstümüzü değiştirmemiz için işimizi gördü.

Maquinit Kaplıcası dünyanın 3 tuzlu kaplıcasından biri olma özelliğini taşımaktadır. 500-600 metrekare alan içerisinde toplam 3 tane havuz bulunuyor. Sıcaklık 40 derece. Mangrov ormanları ile çevrili sıcacık suda Sulu Denizine nazır rahatlamanın doruğuna ulaşıyoruz. Gerçi 40 derecenin içinde pek rahatlama sayılmasa da gevşiyoruz işte 🙂

Tricycle : Gidiş-dönüş 350Php

Giriş : 150 Php

Ziyaret Saatleri : 06:00 – 22:00

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Coron Adası Gezilecek Yerler

Coron adası, Filipinler'in Busuanga adası olarak bilinen bir dalış...

Filipinlere Gitmek İçin 5 Neden

Asya kıtasının son yıllarda git gide popüleritesi artan ülke...

Filipinler Turu Satın Alırken Dikkat Edin

Filipinler Turları son yıllarda gittikçe popüler olmaya başladı. Hatta...

En Ucuz Yılbaşı Filipinler Turu

Her yıl gelenek haline getirdiğimiz Yılbaşı Filipinler Turu için...