Filipinler Palawan eyaletinin kuzeyinde yer alan Manila’nın güneybatısında 310 km deniz mili uzaklığında yer alan Coron adasındayız. Adanın en önemli özelliği II.Dünya Savaşındaki Japon gemisi batıkları ve bu batıklara yapılan dalışları ile ünlüdür.

Adada katılacağımız turların hepsini programladık. Turların haricinde gidilecek yerlerin başına Maquinit Kaplıcasını koymadan geri kalmıyoruz. Coron kasabasından tricycle ile engebeli ve sarp yollarda yeşillikler içinde yoğun bir sallantı eşliğinde yarım saatte kaplıcaya varıyoruz.

Ziyaret için en ideal vakit güneş battıktan sonra yoksa güneşin altında 40 derece sıcaklığa sahip havuza girmek güzel bir fikir olmasa gerek Girişte solda yer alan tuvalet ve duş kabinleri havuza girdikten sonra üstümüzü değiştirmemiz için işimizi gördü.

Maquinit Kaplıcası dünyanın 3 tuzlu kaplıcasından biri olma özelliğini taşımaktadır. 500-600 metrekare alan içerisinde toplam 3 tane havuz bulunuyor. Sıcaklık 40 derece. Mangrov ormanları ile çevrili sıcacık suda Sulu Denizine nazır rahatlamanın doruğuna ulaşıyoruz. Gerçi 40 derecenin içinde pek rahatlama sayılmasa da gevşiyoruz işte 🙂

Tricycle : Gidiş-dönüş 350Php

Giriş : 150 Php

Ziyaret Saatleri : 06:00 – 22:00

 

Summary
Article Name
Coron Adası Maquinit Kaplıcası
Description
Filipinler Palawan eyaletinin kuzeyinde yer alan Manila'nın güneybatısında 310 km deniz mili uzaklığında yer alan Coron adasındayız. Adanın en önemli özelliği II.Dünya Savaşındaki Japon gemisi batıkları ve bu batıklara yapılan dalışları ile ünlüdür. Adada katılacağımız turların hepsini programladık. Turların haricinde gidilecek yerlerin başına Maquinit Kaplıcasını koymadan geri kalmıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here