Bohol Adasına Ulaşım

AsyaFilipinlerBohol Adasına Ulaşım

Filipinler tam merkezinde yer alan Bohol adası ülkenin görülmeye değer en güzel adalarından yalnızca bir tanesidir. Berrak ve cam gibi kristal suları, bembeyaz un gibi incecik kumsalları, ada hayatı ve flora/faunasıyla ziyaretçilere keyifli anlar yaşatan bir destinasyondur.

Bohol adasına ulaşım uçak ve feribot ile rahatlıkla sağlanmaktır. Birkaç yıl öncesine kadar ekonomik uçuş imkanı sunan Zestair ‘in buraya seferleri bulunmaktayken artık Air Asia Zest markası altında birleştiğinden çok komik rakamlara uçuş yapılabilmekteyken birleşme sonucu fiyatlar önceye nazaran artış göstermiştir.

Hani ülkeden gelecek olursanız olun Bohol adasına (Tagbilaran) ulaşmak için direk uçuş imkanı Manila ve Cebu şehirlerinden gerçekleşmektedir.

Uluslararası uçuşlar için Air Asia, Cathay Pasific, Silk Air, Malaysia Airlines tercih edilebilir. Manila yada Cebu’ya vardıktan sonra iç hatlar için Air Asia, PAL, Cebu Pasific, Air Philippines tercih edilmektedir.

Manila’dan uçak ile 1 saat 15 dakika’da varılan Tagbilaran şehrine feribot (Superferry) ile gelmek isteyen 25 saatte ancak ulaşabilmektedir.

Cebu’dan yine uçakla çok rahat ulaşım sağlanmak iken feribot’ta bir diğer ve ucuz alternatiftir. 1,5 saatte hızlı feribot ile Tagbilaran iskelesine varılabilmektedir.

Ocean Jet

Cebu’dan Tagbilaran’a 2 saatte ulaşım sağlayan firmanın feribot ücreti Tourist Class için 800 PHP, Business Class için 1000 PHP’dir. Adadaki limanın 1.iskelesine yanaşmaktadır.

Cebu’dan Tagbilaran’a kalkış saatleri : 06:00, 08:00, 09:20, 11:40, 14:00, 16:20, 18:35

Tagbilaran’dan Cebu’ya kalkış saatleri : 07:05, 09:20, 11:40, 14:00, 16:20, 17:30, 18:30

Supercat

Supercat firmasının da yolculuk süresi 2 saattir. Seferler her gün düzenlenmektedir. Adadaki limanın 4. İskelesine yanaşmaktadır.

Cebu’dan Tagbilaran’a kalkış saatleri : 08:45, 13:45, 18:40

Tagbilaran’dan Cebu’ya kalkış saatleri : 06:30, 11:15, 16:30

Erken rezervasyon ve gidiş-dünüş bilet almanız halinde çok daha uyguna bilet bulabileceğiniz gibi olası kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Limana vardıktan sonra Tagbilaran’dan Panglao bölgesine gçtmek için Jeepney adı verilen yerel otobüslere, taksilere ya da tricycle yani tuk tuk olarak bildiğimiz araçları kullanabilirsiniz. Otelinizin shuttle hizmeti olup olmadığını önceden öğrenirseniz otel ile irtibata geçip sizi karşılamalarını da talep edebilirsiniz. Bizim kaldığımız otelin ücretsiz shuttle hizmeti vardı ve saatinde bizi gelip almışlardı. Hem maddi külfeti hem de ulaşım aracı bulma derdinden de kurtulmuştuk böylelikle.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Coron Adası Gezilecek Yerler

Coron adası, Filipinler'in Busuanga adası olarak bilinen bir dalış...

Filipinlere Gitmek İçin 5 Neden

Asya kıtasının son yıllarda git gide popüleritesi artan ülke...

Filipinler Turu Satın Alırken Dikkat Edin

Filipinler Turları son yıllarda gittikçe popüler olmaya başladı. Hatta...

En Ucuz Yılbaşı Filipinler Turu

Her yıl gelenek haline getirdiğimiz Yılbaşı Filipinler Turu için...