Hangi ülkeye, şehre gidersek gidelim ilk işimiz havalimanından şehre ulaşım yolu nasıldır bunun araştırması içine gireriz. Yeri gelir taksi yeri gelir otobüs kullanılırız. Ama bu tercihlerimizde muhakkak en büyük etken ulaşıma ödeyeceğimiz ücrettir. En düşük maliyetli ulaşım şekli bütçeli gezenler için ilk tercih olmasıyla birlikte bütçeyi çok önemsemeyip rahatına düşkünlerin ise öncelikli olarak taksi ile ulaşımı tercih etmektedir.

İşte Bangkok havalimanından Bangkok Şehir Merkezine Ulaşım Yolları

Taksi : Muhakkak en rahat ve konforlu olan ulaşım seçeneğidir. Ancak yalnız seyahat ediyorsanız pahalıya mal olabilir. Şehir merkezinden havalimanı 28 km uzaklıktadır. Taksilerin taksimetre açılışı 35 THB ve her kilometre için 5,25 THB uygulanmaktadır. 2015 yılı otoban ücretleri dahil toplam tutar 300 THB’dir.

Havalimanı Tren Hattı : Kişi başı 150 THB ödeyerek havalimanından Phaya Thai istasyonuna ulaşılabilmektedir. Şöyle; Önce havalimanı varış terminalinde valizlerini aldıktan sonra B katına çıkmalısınız. Bu katta tabelaları talip edip Railway Link’e ulaşacaksınız. Makkasan’a alacağınız bilet ile havalimanından duraksama yapmadan 15 dakika sonra Makkasan durağına varınca inin. Makkasan istasyonunda MRT’e doğru ilerleyin. Buradan istediğiniz yere biletinizi alıp ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 2 kişi seyahat ediyorsanız bu kadar eziyet çekmenize gerek yok aynı paraya taksi ile şehir merkezine varmak mümkündür.

Otobüs : Kısıtlı bütçe ile seyahat edenler için en uygun ulaşım şeklidir. Bangkok havalimanının varış terminalinden dışarı çıkıp yolun karşısına geçince buradaki otobüs durağından otobüslere binebilirsiniz. Transfer merkezine varınca büyük tabelalardan otobüs numaralarının nereye gittiğine bakıp hangi bölgeye gidecekseniz ona göre o numaralı otobüse binmelisiniz. Otobüslerin şehir içi ve dışı olmak üzere toplam 11 adet rotası bulunmaktadır. Otobüs rotalarının detaylarını görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız 3 ulaşım şeklinden başka şehre ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Taksi halk otobüsü ulaşımı 24 saat sağlamaktayken tren hattı ulaşımı 06:00 ila 24:00 saatleri arası mümkündür.

 

Summary
Article Name
Bangkok Havalimanından Şehre Ulaşım
Description
Hangi ülkeye, şehre gidersek gidelim ilk işimiz havalimanından şehre ulaşım yolu nasıldır bunun araştırması içine gireriz. Yeri gelir taksi yeri gelir otobüs kullanılırız. Ama bu tercihlerimizde muhakkak en büyük etken ulaşıma ödeyeceğimiz ücrettir. En düşük maliyetli ulaşım şekli bütçeli gezenler için ilk tercih olmasıyla birlikte bütçeyi çok önemsemeyip rahatına düşkünlerin ise öncelikli olarak taksi ile ulaşımı tercih etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here