İstanbul Yeni Havalimanının açılmasıyla akla takılan onlarca soru doğdu. Bunlardan biri de İstanbul Havalimanı otopark ücretleri hakkında. 7 Nisan 2019 itibariyle aktif duruma gelen İstanbul Yeni Havalimanında otopark ücretli hale geldi.

Ulaşım olarak şahsi araç, taksi ve Havaist dışında başka seçeneğimiz olmadığı Yeni Havalimanına eğer şahsi aracınızla giderseniz katlı otopark ve açık otopark seçenekleriniz olduğunu belirtmek isteriz. Havalimanındaki araç kapasitesi toplam 40.000’dir.

Yeni Havalimanı Otopark Ücretleri

Kapalı Otopark Ücreti

0-1 saat : 23 TL

1-3 saat 25 TL

3-6 saat 39,50 TL

6-12 saat 47 TL

12-24 saat 63 TL

Aylık 444 TL

Açık Otopark Ücreti 

0-1 saat : 18 TL

1-3 saat 19 TL

3-6 saat 29 TL

6-12 saat 32 TL

12-24 saat 44,50 TL

Aylık 332 TL Günlük kapalı otopark ücreti 63 TL, kapalı otoparkın günlük ücreti ise 44,5 TL’dir.

İstanbul Yeni Havalimanında Vale Hizmeti

İstanbul Yeni Havalimanının gidiş katında iç ve dış hatlar olmak üzere hepsinde 1’er adet, CIP bölümünde yine 1 adet olmak üzere toplam 3 adet vale teslim alma noktası vardır.

Dış hatlarda vale teslim alma noktası kırmızı otopark olan P3 katı,

İç hatlarda vale teslim alma noktası yeşil otopark olan P3 katı,

Vale hizmeti bedeli otopark ücretinin haricinde ekstra 35 TL’dir.

İstanbul Yeni Havalimanı İrtibat Numarası

444 1 442

Yeni Havalimanı Çevresindeki Otoparklar

İSTPARK

Genelde aldığımız başlıca soru Yeni Havalimanında İspark Var Mı ? oluyor. Yeni Havalimanında İspark yoktur. Yeni havalimanı çevresinde bizim araştırıp bulduğumuz tek otopark İSTPARK’tır.

İstpark’ın havalimanına araçla mesafesi 5 dakika sürmektedir. İstpark’tan her 20 dakikada bir ücretsiz servis imkanı olup günlük otopark ücreti 20 TL’dir. 3 gün, 5 gün ya da 10 gün aracınızın kalması halinde her günün 20 TL olarak hesaplandığını belirtiriz. Eğer buraya aracınızı park edecekseniz 1 gün önceden mutlaka arayıp otoparkı bilgilendirmeniz gerekiyor. Muhtemelen yoğunluk olduğu için bu şekilde bilgilendirme yapıyorlar.

Yeni Havalimanındaki otopark ücretlerine kıyasla çok daha makul fiyata olduğu aşikar. Sizler için araştırıp en doğru ve tasarraflu otoparkı araştırıp işinizi görsün diye tüm detaylarını yazdık. İlerleyen dönemlerde yeni otoparklar açılması halinde yazımızın altına bilgileri mesaj olarak belirtmeniz halinde okyucularımız da bilgi sahibi olacaktır.

İSTPARK hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

PARK&GO

Yeni havalimanına yakın tavsiye edeceğimiz bir diğer otopark ise Park&Go’dur. Havalimanına sadece 10 dakika uzaklıktadır. Aracı park alanına bıraktıktan sonra her 20 dakikada bir kalkan ücretsiz servisler ile havalimanına ulaşımız da sağlanmaktadır. Günlük otopark ücreti 25 TL’dir. Daha fazla bilgi ve rezervasyon için buradan irtibata geçebilirsiniz.

İSTANBUL YENİ HAVALİMANINA TOPLU TAŞIMA VE ÖZEL ARAÇLA NASIL GİDİLİR

Yeni Havalimanına nasıl gidileceğine dair tüm toplu taşıma (metro-havaist-otobüs) ve özel araç için rota bilgisini öğrenmek için İstanbul Havalimanına Nasıl Gidilir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Summary
Article Name
İSTANBUL YENİ HAVALİMANI OTOPARK ÜCRETLERİ
Description
İstanbul Yeni Havalimanında Otopark Ücretleri, Yeni Havalimanında İspark Var Mı, Yeni Havalimanı çevresinde başka otoparklar var mı?

1 YORUM

  1. Merhabalar bizde İstanbul yeni havalimanı yakınında otopark hizmeti veriyoruz Havalimanı transfer için vale hizmetimizde vardır 24 saat 20 tl Tayakadın Otopark ve yıkama
    Adres: Tayakadın-Yassıören Cad. No : 148 Arnavutköy
    İletişim: 0553 034 22 39

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here