Incheon Havalimanı

Üçüncü kez gerçekleştireceğimiz Filipinler gezimizde bu sefer yolculuğumuzu Asiana Havayolları ile gerçekleştirdik. Asiana havayolları ile ilk kez uçuş yaptığımız gibi ilk kez de 10 saatten fazla aktarma yaşadık.

Dünyanın pek çok ülkesinde aktarmalarımız olmuştu ancak bu kadar uzun süreli bir aktarma yaşamamıştık. Deneyimlerimizden yola çıkarak önceden Havalimanında Vakit Geçirmenin Yolları diye bir makale yayına almıştık. Ama bu sefer ki çok farklı bir deneyimdi bizler için.

İstanbul’dan önce Güney Kore Incheon Havalimanına uçtuk. Buradaki 12 saat bekleme süresinden sonra yine Asiana Havayolları ile Filipinler Cebu Mactan Havalimanına devam ettik.

Sizlere asıl anlatmak istediğimiz Incheon Havalimanı ve misafirlerine sunduğu hizmetler.

Incheon Havalimanı transit yolcular için şunları sunuyor;

Duş : Her gün 07:00 ila 21:30 arası hizmet vermekte olup, havlu, şampuan, diş fırçası, fön makinasına kadar yolcuların rahatlığı için her şey düşünülmüş. Kapısındaki görevli tüm sıcak kanlılığı ile sizlere hizmet etmek için beklemekte. Biz bu hizmeti kullanmadık ama sizler için kısa bir videosunu çektik.

Yolcu Terminali 4F

İnternet : Toplamda 12 bilgisayar ile çok güzel dekore edilmiş bir salonda, gürültüden uzakta vaktinizi geçirmek için tasarlanmış ideal bir bölüm. 24 saat hizmet verdiği için bol bol vakit öldürebilirsiniz.

Yolcu Terminali 4F

Koltuklar : Bu koltuklar tam rahatlamak, uyumak için tasarlanmış. Tüm koltuklar camekan bölümün arkasında dizili olduğu için ister uzanıp yolcuları izleyin ister yatıp uyuyun. 24 saat hizmete açık bir bölümdür.

Yolcu Terminali 4F

Çocuk Alanı : Çocuklu yolcular için en ideal bölüm diyebiliriz. Hemen koltukların yan tarafında bulunuyor. Çocuğunuz burada oyuncaklarla eğlenirken sizde bir koltuğa çekilip dinlenebilirsiniz. Her iki alanında yan yana olmasından dolayı gözünüz çocuğunuzun üzerinde olur. 24 saat hizmete açık bir bölümdür.

Yolcu Terminali 4F

Vaktinizi yukarıda belirttiğimiz şekilde geçirebileceğiniz gibi farklı deneyimler yaşayarak ve eğlenerek de geçirebilmeniz için Incheon havalimanı yine yolcularını düşünmüş.

Kore Kültür Müzesi : 4F Terminal salonunda her gün 07:00 – 22:00 arası açıktır.

Kore Kültür Galerisi : Duty Free alanındadır.

Walk of the Royal Family : Duty Free alanında saat 11:30, 14:00 ve 16:00 gerçekleştirilen bu şovu izleyebilirsiniz.

Geleneksel Kore Kültür Deneyim Merkezi : Duty Free alanında saat 09:30, 10:30, 11:00, 12:00, 13:30, 14:30, 15:30 ve 16:30’da gerçekleştirilen etkinlik ile Kore kültürünü daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Klasik Müzik Konseri : Duty Free alanında saat 11:00, 12:30, 15:30, 16:30 ve 17:30’da gerçekleştirilen etkinlik ile ruhunuza gıda alabilirsiniz ?

Kore Kültür Sokağı : 4F Yolcu Terminalinde 11:30, 13:00, 14:00 ve 15:00’de gerçekleşen konsere aynı zamanda saat 15:00’deki Walk of the Royal Family gösterisini izleyebilirsiniz.

Bizim en beğendiğimiz ve vaktimizin nasıl geçtiğini anlamadığımız etkinlik ise Incheon havalimanının transit yolculara ücretsiz sağladığı Kore Transit Turuydu. Toplamda yedi seçenek olduğundan bekleme sürenize hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz. Biz gitmeden önce Incheon havalimanının resmi web sitesinden 3.5 saatlik tur için bilet numaralarımızı yazıp rezervasyonumuzu yaptırmıştık. Havalimanına vardıktan sonra Transit Tur bölümüne gidip listeden adımızı işaretledik ancak görevli sizin vaktiniz var isterseniz 5 saatlik olan tura çıkın deyince hayır demedik tabi. Ve saatimiz gelince bir rehber eşliğinde yaklaşık 15 kişi güzel bir Kore turu gerçekleştirdik. Yolculuğumuz Filipinler olduğu için yanımıza mont vs almamıştık. Ama Incheon bunu bile düşünmüş. Her tur otobüsünde misafirlere yetecek kadar şişme montlar vardı. Gerçekten işimize yaradı ama Filipinler’e vardığımızda 1 hafta yataktan kalkamadık. Artık hava değişikliğinden mi yolsa montlardan aldığımız virüsten mi bilemiyoruz ?

Tur Seçenekleri

1 Saat : Yonggungsa Tapınağı

Tur saatleri :07:00, 08:00, 11:00, 12:00, 14:00

2 Saat : Incheon Tapınağı

Tur Saatleri : 09:00, 13:00, 15:00

3 Saat : Incheon Kültür Turu (Shingi Marketi, Dohobu Belediye Binası)

Tur Saatleri : 15:00

3.5 Saat : Incheon Şehir Turu (Incheon Köprüsü, Wolmi Parkı, Shinpo Marketi)

Tur Saatleri : 10:00, 14:00

5 Saat : Seoul City Tour (Gyeongbok Sarayı,Insadong Sokağı, Chenggye Deresi, Jogyesa Tapınağı)

Tur Saatleri : 08:00

5 Saat : Seoul Kültür Turu ( Dongdaemun, Changdeokgung Sarayı)

Tur Saatleri : 10:00

5 Saat : Seoul Alışveriş Turu ( Myeongdong, Namsangol Hanok Kasabası)

Tur Saatleri : 13:00

Incheon Havalimanının hizmetleri yalnızca bunlarla sınırlı değil diğer hizmetleri ise şöyle;

SKY Hub Lounge : 4F yolcu terminalinde yer alıyor. Kişi başı 39 USD.

Masaj : Yalnız masaj hizmeti vermekle kalmayıp aynı zamanda tırnak bakımınızı da burada yaptırabilirsiniz. 4F yolcu terminalinde 07:00 – 20:30 arası hizmete açıktır.

Transit Hotel 

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...