Havalimanında Vakit Geçirmenin Yolları

Tatil, iş seyahati nedeniyle sık sık uçmamız gerekebiliyor. Ama bu uçuşların ve beklemelerin en güzeli muhakkak tatil ve uzunca bir seyahat için olanıdır. Sık uçuşlar yüzünden insan zamanla havalimanında vakit geçirmenin yollarını ister istemez buluyor. Yurtdışı uçularından uçak kalkışından minimum 2 saat önce havalimanına vardığımız için terminalde bolca vaktimiz oluyor. Bazen bu da yetmezmiş gibi rötar söz konusu olunca bu vakit epey bir uzuyor.

Sizlere havalimanında sıkılmadan nasıl vakit geçirebileceğinize dair bir liste çıkardık. Listeden mutlaka işinize yarayacak bilgiler olduğu şüphesiz.

İNSANLARI İZLEYİN

Eğer sosyal olmaktan, alışveriş yapmaktan yana değilseniz uçağınızı beklerken vakit geçirmenin en güzel yolu insanları izlemektir. Uçağa yetişmek üzere telaş içinde olanlar, kavga edenler, kitap okuyanlar, alışveriş yapanlar farklı farklı ruh hali içinde olan insanları izleyebileceğiniz gibi bunu bir oyuna dahi çevirebilirsiniz. İnsanların kıyafetlerine ve dış görünüşlerine göre nereye gittiğine, iş amaçlı mi yoksa gezi amaçlı mı gittiklerine dair tahminlerde bulunarak insan izlemeyi eğlenceli hale çevirebilirsiniz.

ŞEHİR TURUNA KATILIN

Bazı havalimanları transit yolcularını düşünüp yolcuların bu kısa mola süreleri içinde şehirleri tanıtmak amaçlı turlar düzenlemektedirler. Bekleme süresi 5 sat ve üzeri olan yolcular Doha, İstanbulSingapur, Chicago, Hong Kong, Sydney şehirlerinden birindeyse şehir turuna katılıp panoramik bir gezi yapıp şehri tanıma fırsatına kavuşabilir.

OYUN OYNAYIN

Sudoku, iskambil yada tabletinizde bulunan oyunları oynamakta vakit geçirmenin bir diğer yoludur. İskambil oyunu aslında bizim de tercih ettiğimiz bir vakit geçirme yöntemidir.

TERMİNALİ KEŞFEDİN

Terminal içerisindeki free-shop bir çokları için en iyi vakit öldürme seçeneğidir. Aslında yurtdışına gidipte free-shop’a uğramayanı yoktur. Hele ki alışveriş işin içine girince üstüne bir de kasa kuyruğu derken en az 1 saat burada geçirilebilir. Uçağı beklerken para harcamaktan yana olmayanlardansanız terminal içindeki mağazaları, kitapçıları, free-shop’u gezebilirsiniz.

İNTERNET KULLANIN

Bulunduğunuz havalimanının Wi-Fi hizmeti varsa yanınızdaki telefon, tablet veya lap-top’unuzdan internete girip size gelen maillere cevap yazabilir, sosyal paylaşım sitelerinde gezinebilir yada bloğunuza yeni yazılar yazabilirsiniz. Böylelikle uçak beklerken oluşan vakit boşluğunuzu üretken ve sosyal bir hale dönüştürmüş olursunuz.

KİTAP OKUYUN

Aslında en faydalı olan vakit geçirme çeşitidir. Terminalin en sessiz yerine geçip kendi kabuğunuza çekilerek sakin kafayla okuyacağınız kitap sayesinde bir bakmışsınız boarding-time gelmiş çatmış bile.

YOLCULAR İLE SOHBET EDİN

İnsanlar uçaklarını beklerken aynı sizin durumunuz gibi sıkılgan bir ruhu hali içindedir. Oturduğunuz yerde sizin gibi gezgin birini bulursanız hele ki konuşkanına denk gelirseniz vakit su gibi akar geçer.Sosyalliğinizin size vermiş olduğu en en güzel şey yeni insanlar tanıyıp sohbet etmektir.

LOUNGE’LARDAN ve CIP’DEN YARARLANIN

Havalimanlarındaki lounge’lardan veya CIP salonundan yararlanma hakkı olanlar buralarda rahat koltuklarda yemek yiyerek veya içeceğiniz yudumlayarak çok hoş vakit geçirebilir.Uyuyun :Baktınız bu listedeki hiçbirşey sizi cezbetmedi o zaman vurun kafayı uyuyun

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...