Hepsi birbirinden akıcı ve bilgi verici nitelikteki kitapları Hindistan seyahatinizden önce okuyup Hindistan’ı daha iyi anlamıza neden olacaktır.

Katherine Boo – Sonsuz Güzelliklerin Ardında

Hindistan’nın Mumbai şehrinde geçen yoksulluğu, hukuk sistemini Hindistan’nın etnik yapısını anlatan bir başyapıttır.

Larry Collins / Dominique Lapierre – Bu Gece Özgürlük

Hindistan’ın bağımsızlık tarihinin resmi belgeler ve tanıklar ile kaleme alınmış okunması gereken bir kitap. İngiltere’nin Hindistan üzerindeki etkisi, Hindistan liderlerinden Gandhi, Nehru ve Cinnah ve Hindistan’ın parçalanışı hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Gregory David Roberts – Shantaram

Gerçek bir hikayeden yola çıkıp kaleme alınan kitap her ne kadar 863 sayfa kalınlığıyla sizleri korkutsa da etkileyici bir kitap.

Arundhati Roy – Küçük Şeylerin Tanrısı

Zengin bir ailenin kızı ile ailenin yanında çalışan genç çocuğun aşkını, dolayısıyla sınıf farkının gerçekliğini ortaya koyan, Hindistan’ın gelenek ve göreneklerini öğrenebileceğiniz sürükleyici bir romandır.

Salman Rushdie – Geceyarısı Çocukları

Hint asıllı İngiliz yazar Hindistan’ın bağımsızlığından sonraki süreci anlatan acı dolu bir roman.

Edward Morgan Forster – Hindistan’a Bir Geçit

Hindistan’ın İngiliz yönetiminde ki süreci, farklı kültürlere sahip insanların ilişkileri, yakınlaşmaları anlatır. Batı ile Doğu’nun sorunlarını inceleyen bir kitaptır.

Elizabeth Gilbert – Ye Dua Et Sev

Kocasından boşanan New York’lu kadının Hindistan dahil bir çok ülkede yaşadıklarını anlatan bir roman. Bu romanın filmi de çekilmişti.

Lonely Planet – Hindistan
Zafer Bozkaya – Hindistan Gezi Rehberi

Hindistan seyahatinizden önce bir çok bilgiye sahip olmanıza yardımcı olmakla beraber seyahatiniz boyunca kitap içerisindeki bilgiler, haritalar, öneriler sayesinde seyahatinizin planlı ve bilgili geçmesine katkısı olan bir kitaptır.

 

Summary
Article Name
Hindistana Gitmeden Önce Okunması Gereken Kitaplar
Description
Hindistana Gitmeden Önce Okunması Gereken Kitaplar, hepsi birbirinden akıcı ve bilgi verici nitelikteki kitapları Hindistan seyahatinizden önce okuyup Hindistan'ı daha iyi anlamıza neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here