SEARCH

Uzakdoğu Turları Yılbaşı Filipinler Turu

Uzakdoğu Turları Yılbaşı Filipinler Turu

2017 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU – (28 ARALIK 2016– 8 OCAK 2017)

BAŞTAN SONA TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI – FİLİPİNLER

TUR TÜKENMİŞTİR!

MANİLA

CORON (BUSUANGA)

EL NİDO

PUERTO PRİNCESA

CEBU

BOHOL

BORACAY

(TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI MEVCUTTUR)

*ÖDEME DETAYLARI SAYFANIN EN AŞAĞISINDA DETAYLANDIRILMIŞTIR

*YILBAŞI GECESİ EL NİDO’DA  PARTİ!

 

VİZESİZ!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

TURLAR BEYTOUR TURİZM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

YILBAŞINDA, DÜNYANIN YÜKSELEN YENİ TRENDİ, TROPİKAL ADALARI, ÇİKOLATA TEPELERİ, BEMBEYAZ KUMSALLARIYLA ÜNLÜ FİLİPİNLER’E GİDİYORUZ.

TROPİKAL FİLİPİNLER TURUMUZDA, BİRBİRİNDEN MUHTEŞEM PLAJLAR, UNESCO DÜNYA MİRASI ÖZEL ALANLAR BİZLERİ BEKLİYOR.

Yılbaşı Filipinler Turu

CORON ŞEHİR TURU, CORON ÇEVRE ADALAR BOT GEZİSİ, KAYANGAN GÖLÜ, EL NİDO KÖY TURU, EL NİDO TAM GÜN LAGÜN TURU (BOT TURU, BÜYÜK – KÜÇÜK VE SAKLI LAGÜNLER), PUERTO PRINCESA UNDERGROUND RIVER (YERALTI NEHRİ, UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDE, DÜNYANIN YENİ 7 DOĞA HARİKASINDAN BİRİ), PUERTO PRINCESA ŞEHİR TURU, BOHOL TAM GÜN ÇİKOLATA TEPELERİ, PANGLAO ADASI, BORACAY PLAJLARI…

 

NOT: AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ DETAYLI TUR PROGRAMINDA TÜM OTELLER, TRANSFERLER, ÖZEL TURLAR, YEREL REHBERLER, İÇ HAT UÇUŞLARI, FERİBOTLAR, FERİBOT TRANSFERLERİ, MİLLİ PARK TURLARI, TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ, BÖLGELER İÇİN DAĞITILACAK OLAN TÜM İNFO KİTAPÇIKLAR “FİYATA DAHİLDİR”

 

1.GÜN

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuyoruz. (Uçuş saatlerimize göre 1 gün Manila’da konaklanabilir)

2.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Manila – Busuanga direk uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Tropikal adalar turumuz başlıyor.

Coron Palawan adasının kuzeyinde bulunuyor, Filipinler’in son dönemde popüler olmaya başlayan fakat hala çok az sayıda turistin ziyaret ettiği, muhteşem güzellikleri olan bir ada.

Busuanga Havaalanı’na vardıktan sonra otelimize check in yapıyoruz ve Busuanga şehir merkezini dolaşıyoruz.

Filipinler’in en turistik yerinde dahi lokal hayatı, köyleri hissetmeniz ve yaşamanız mümkün.

Sonrasında teknelerimiz ile tam bir doğa harikası olan Kayangan Gölü’ne geçiyoruz ve milli parkın içinde muhteşem zaman geçiriyoruz.

Konaklama Coron’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

3.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve tam günlük, barbekülü bot turumuza başlıyoruz.

Bot turumuzda Coron lagünlerini ziyaret edeceğiz. Pek çok noktalı bu turumuzda Coron civarında muhteşem adalar topluluğu manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Dileyenler için çeşitli noktalarda dalış duraklarımız da olacak.

Profesyoneller için Coron tam bir cennet, Amerikan savaş uçaklarının bombaladığı Japon savaş gemilerini profesyonel dalışlarla görmek mümkün. (Bu dalışları yapmak isteyenler lütfen bizimle irtibata geçsin)

Konakalama Coron’daki otelimizde…

 

4.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve 6 saat sürecek , adalar arasında yapacağımız feribot seferi ile Palawan adasının kuzeyindeki, Filipinlilerin gözde tatil cenneti El Nido’ya varış.

El Nido hala lokal özelliğini koruyan, lagünler arasında ufacık bir balıkçı kasabası. Son dönemde Asya turizm pazarında adından söz ettirmesinin sebebi ise kesinlikle çevresindeki doğal kireçtaşı oluşumu lagünler.

Dileyen misafirlerimiz otelimizin yanında bulunan zipline’ı deneyebilir, muhteşem lagün manzarasında eğlenebilirler.

Akşam tuktuklarla hep birlikte El Nido merkezine geçiyor ve birbirinden güzel ve ucuz balık restoranlarında akşam yemeği yiyoruz. Kasabada kısa bir yürüyüş yapma imkanımız da olacak.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

5.GÜN

Sabah erken saatlerde bot turumuza başlayacağız. Herhangi bir yere transfer olmanıza gerek yok, botumuz bizi kumsala yanaşarak alacak ve muhteşem lagün turumuza başlayacağız.

El Nido’da bot turları çeşitlilik gösteriyor ve hepsi A,B,C,D şeklinde ayrılıyor. Bunlardan en meşhuru bizim de yapacağız Tour A, bu tam günlük turda 7 Komando Plajı’nı, Büyük – Küçük Lagünleri, Saklı Lagünü görecek ve muhteşem bir plajda barbekü yapacağız.

Büyük lagünde kanolarımızı kiralayıp 2 km lagünün içinde muhteşem bir tur yapacağız.

Akşamında otelimizin önünde ateşler yanmaya başlayacak, şezlonglarınızda dünyanın en güzel günbatımlarından birini izlemenin keyfini yaşayın.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

6.GÜN

Sabah erken saatlerde bu sefer Tour C’yi yapmak için uyanıyoruz.

Tour C, A’dan sonraki en popüler tur rotası. Bugün de bir önceki günkü gibi pek çok lagünü, farklı plajları, gizli plajı , Helikopter adasını ziyaret edeceğiz. Yine aynı şekilde bir adada barbekü duraklaması yapacak ve birbirinden lezzetli etlerin, balıkların tadını çıkaracağız. (Tüm öğle yemeği barbekülerimiz açık büfe – sınırsız şekildedir)

Akşam gün batımında otelimize dönüş.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

7.GÜN

Sabah 5’te Palawan adasının başkenti Puerto Princesa şehrine bağlı Sabang Köyü’ne doğru yola çıkacağız.

Ortalama 3 saatlik bir yolculuktan sonra Sabang’a varacağız. Bu köyde açık büfe olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra özel teknelerimize binip milli parka yaklaşık 20 dakikalık bir transfer gerçekleştireceğiz.

Bu transferden sonra milli parkın içinde ortalama 10 dakikalık bir yürüyüş ile Underground River (Yeraltı Nehri) turumuzu yapacağımız özel botlarımıza bineceğiz. 45 dakika boyunca Dünyanın 7 Yeni Doğa Harikası olan bu yeraltı nehrinde, rehberimiz eşliğinde muhteşem bir tur gerçekleştireceğiz. (Klostrofobisi olanlara önermiyoruz)

Bu turumuz sırasında üzerindeki dağ sularıyla beslenen ve birbirinden ilginç kaya oluşumlarının değişik renkleriyle süslenen yeraltı nehrine hayran kalacaksınız.

Yılbaşı Filipinler Turu

Turumuz sonrasında Sabang Köyü’ne dönüyoruz ve ortalama 2 saatlik sürüşle gece ateşböceği turumuzu yapacağımız alana varıyoruz.

2 saatlik sürüş sırasında bir balıkçı köyünde fotoğraf molası vereceğiz.

Firefly watching olarak geçen ateşböceği turu ada başkenti Puerto Princesa’ya yakın bir nehirde, 3 kişilik kanolarla gerçekleşiyor.

Açık büfe akşam yemeğimizden sonra teknelerimize biniyoruz. Her teknede İngilizcesi çok iyi bir rehber bulunuyor ve turumuz ortalama 45 dakika sürüyor.

45 dakika boyunca zifiri karanlığın içinde, sağda – soldaki ağaçlarda yaşayan ateşböceklerinin muhteşem ışık şovuna tanıklık edeceğiz. Rehberimiz kano sürüşleri sırasında gökyüzündeki takımyıldızlar hakkında da ilginç bilgiler verecek. Muhtemelen daha önce gökyüzünü hiç bu kadar temiz görmediniz!

Ayrıca kano sürüşü sırasında elinizi suya sokmayı unutmayın, planktonların ışıkları yol boyunca size eşlik edecek.

Sonrasında ada başkenti Puerto Princesa’daki otelimize transfer.

Konaklama otelimizde. (Puerto Princesa)

 

8.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Puerto Princesa – Cebu uçuşunu gerçekleştiriyoruz. (Direk uçuş, 1 saat 15 dakika)

Cebu havaalanına varır varmaz limana transfer ve 2 saat sürecek yolculuğumuzla Bohol adasının limanına varış, buradan da konaklayacağımız Panglao adasına 1 saatlik transfer.

Bu yorucu günün ardından dileyenler deniz kıyısındaki otelimizde dinlenebilir, dileyenler ise gece Alone Beach üzerine kurulmuş olan publarda eğlenebilirler.

Konaklama Panglao’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

9.GÜN

Sabah erken saatlerde otelimizden alınış ve komşu ada Bohol’e doğru yola çıkış.

Muhteşem bir tam gün turu bizi bekliyor.

Öncelikle Bohol adasındaki, dünyada sadece bu bölgede ve Endonezya’nın doğusundaki ormanlarda bulunan Tarsier’leri ziyaret edeceğiz. Bu hayvanlara bayılacaksınız!

Sonrasında birbirinden güzel pirinç tarlaları ve köyden geçerek UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Çikolata Tepeleri’ne varış.

Çikolata Tepeleri’ni ziyaretimiz sırasında milli park içerisinde bulunan çeşitli aktiviteler sizi bekliyor, dilediğinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar ürkütücü dursa da muhteşem manzara sunan zipbike’ı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çikolata Tepeleri ziyaretimizin ardından Loboc Nehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Loboc Nehri’nde açık büfe öğle yemekli muhteşem bir nehir turu yapacağız. Bu turumuzda yerel müzisyenler bize eşlik edecek.

Loboc Nehri turumuzun ardından hemen 10 dakika sürüş mesafesinde bulunan zipline alanına geçiyoruz. Daha önceki grubumuzun deneyimlerini söylemek gerekirse, bu hayatınızda yapabileceğiniz en çılgın şey!

Loboc Vadisi üzerinde, nehir manzarası sizlere eşlik ederken 250 metre yükseklikte 65 km hızla uçmak ister misiniz? Korkmayın, sadece 22 saniye sürüyor 🙂

Sonrasında Asya’nın en büyük 2. pitonunun da bulunduğu bir çiftliği ziyaret ediyoruz.

Ve Panglao’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Panglao’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

10.GÜN

Panglao’dan sabah saatlerinde ayrılıyoruz, Bohol limanına transfer ve Cebu adasına 2 saatlik feribot yolculuğu.

Aktarma süremize bağlı olarak zamanımız olursa Cebu adasının hemen komşu adası olan Mactan’da şehir turu. Bu turumuzda ünlü kaşif Macellan’ın öldürüldüğü yeri , anıt mezarını ziyaret edeceğiz.

Sonrasında Cebu – Boracay (Kalibo) adası direk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Kalibo Havaalanı’nda Boracay arası ortalama 2 saatlik yolculuğumuzu yaptıktan sonra Boracay’ın kalbi, Station 2’de, denize 2 dk yürüme mesafesindeki otelimize varış. (Otelimiz dünyanın en iyi 4 numaralı plajı White Beach’ın hemen yanında yer almaktadır)

Dileyen misafirlerimiz ile akşam Boracay’ın balık pazarında akşam yemeği yiyoruz.

 

11.GÜN

Tam gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz tuktuk kiralayarak adanın kuzeyini keşfedebilir, dileyen misafirlerimiz ise White Beach’te denizin ve kumun tadını çıkarabilir.

Yılbaşı Filipinler Turu

12.GÜN

Sabah havaalanına transfer, transfer sonrası Manila’ya direk uçuş ve Singapur aktarmalı olarak İstanbul’a dönüş.

BU TURUN DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJI NEDİR?

-Bu gezimiz tamamen bizim tarafımızdan çizilen çok özel bir rotadır. Filipinler’in tüm tropikal adalarını kapsamaktadır.

-Gezimizdeki kalış süreleri ve yol mesafeleri özel olarak ayarlanmıştır. Filipinler ulaşım konusunda büyük sıkıntısı olan bir ülke ve bir yerden bir yere gidiş – gelişler tahmin ettiğinizden çok daha fazla sürelere çıkabiliyor.

-Gezimizde Filipinler’in en özel lagün adaları tekne turlarımıza dahil oluyor. Toplamda El Nido’da 2 tam gün, Coron’da tam gün tekne turlarımız mevcut.

-10 gece konaklamalı, 12 günlük bu gezimizde 9 farklı noktaya ayak basmış olacağız. Bu anlamda Türkiye’deki tek gezi!

-Gezilerimizde otelimize çekilip serbest zaman anlayışımız hiçbir zaman olmuyor. Sizlere bölgedeki en iyi restoranları, en iyi barları, en iyi alışveriş yerlerini de göstererek bütçenize yardımcı oluyor, hatta sizler için pazarlık dahi yapıyoruz. Hiçbir turistik yere, ederinin 10 katı ücretler ödenmesine izin vermiyoruz!

-Gezilerimizde kullandığımız tekne , kano turları ya da günlük turlar herhangi bir tura katılmamızla oluşmuyor. Tamamen tarafımıza tahsis edilen botlarla, otobüslerle gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

-Fiyat politikası konusunda her zaman en duyarlı gezi ekibi olmaya özen gösteriyoruz.

-Kalacağımız tüm tesisler deniz kenarı (pek çoğu havuzlu), merkezi, temiz ve güvenilir. Bir çok lüks konaklamadır.

-Son olarak, ekip olarak beğenmediğimiz, hayran kalmadığımız, deneyimlemediğimiz hiçbir adaya herhangi bir kişiyi götürmüyoruz!

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

-İstanbul – Singapur – Manila alanında Singapur Airlines ile ekonomi sınıfında gidiş – dönüş uçak biletleri

-Aktarma saatine bağlı olarak Singapur’da 2 saatlik şehir turu

-Manila 1 gece konaklama

-Manila – Coron direk uçuşu

-Coron 2 gece konaklama

-Coron tam gün tekne turu

-Coron şehir ve Kayangan Gölü turu

-Coron – El Nido feribot biletleri

-El Nido 3 gece konaklama

-El Nido 2 tam gün tekne turu

-Underground River transferleri, gezi ve milli park giriş biletleri

-Puerto Princesa 1 gece konaklama

-Firefly Watching tur biletleri

-Puerto Princesa – Cebu uçuşu

Cebu- Bohol Feribotu

 

-2 gece Panglao adasında konaklama

-Tam gün Çikolata Tepeleri turu, Loboc nehir turu

-Bohol – Cebu feribot biletleri

-Cebu – Boracay direk uçuş

-Boracay 2 gece konaklama

-Seyahat sigortası

-Tüm havaalanı – otel – liman transferleri

-Türkçe rehberlik hizmeti

-Coron (2 gece), El Nido (3 gece), Puerto Princesa (1 gece) konaklamalarımız oda – kahvaltı şeklindedir, yine aynı şekilde Coron, El Nido, Puerto Princesa, Bohol Çikolata Tepeleri turlarımızın içerisinde öğle yemeklerimiz açık büfe şeklindedir. Firefly Watching turu esnasında da açık büfe akşam yemeği mevcuttur. Bu belirtilenler dışındaki yemekler misafirlerimize aittir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-75 USD rehberlik ücreti, (Gezi günü, havaalanında rehbere ödenir)

-Filipinler’in bazı havaalanı ve limanlarında uygulanan vergiler (Ortalama 2 dolar civarı oluyor)

ÖNEMLİ BİLGİLER

-Tüm uluslar arası uçuşlarımız dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile gerçekleşmektedir.

-Tüm iç hat uçuşlarımız Asya’nın önde gelen havayollarından Cebu Pasific ile gerçekleşmektedir.

-Gezimiz öncesinde tüm detayları anlatacağımız brifing toplantımız olacaktır. Gerçekleştirildi!

ÖDEME KOŞULLARI

Öncelikle her gezimizde olduğu gibi bu gezi için de ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ön kayıt yaptıracağınız irtibat bilgisi 0554 959 82 00 Neslihan Hanım’dır.

Kredi kartı ile ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır. Tek çekimde %3, Bonus ve Axess kartlara %4 komisyon oranıyla 5 taksit yapılmaktadır.

Summary
Article Name
Uzakdoğu Turları Yılbaşı Filipinler Turu
Description
2017 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU – BAŞTAN SONA TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI - FİLİPİNLER

Karayiplerde bir ada ülkesi olan Küba'ya sık sık turlar düzenlenmektedir. Küba Turu

You May Also Like

8 Comments

 • Aslı Şirin 15 Ocak 2017 10:39

  Benim en büyük hayalimdi filipinlere gitmek! Ve bunu en ince detayına kadar düşünerek hiç bir noktasını atlamadan yapmak istedim. Turlarla hiçbir zaman biryere gitmeyen bir çift olarak bu geziyi nasıl yapacağımız için araştırma yapmaya başlamıştık. Gezgin çift i takip ederken hayatımın fırsatını yakaladığımı fark ettim. İşte benim adıma en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir rota. Ve onların kamera arkasında bulunma ve onlarla tanışma fırsatı. Hiç kaçırılır mı?? Hayatımda aldığım en iyi karardı. Mükemmel bir 12 gün geçirdik. İnanılmaz eğlenceli ve dopdolu. Bu kadar süreye bu kadar bölgeyi gezebilmek ancak onlarla gerçek olabilirdi. Onları yakından tanıdığımız için ve bana hayallerime ulaşmama yardımcı oldukları için çokkk teşekkürler? Başka bir gezi de tekrar görüşmek üzere ? ? Biz “Şirin Çifti” olarak sizi çok sevdik Gezgin Çift?

 • Sevinç ERKUL 15 Ocak 2017 10:40

  Sevgili Neslihan&Orkun sizlerin son derece keyifli eğlenceli rehberliğiniz eşliğinde harika bir tatil yaşadım. Herşey çok mükemmel ve organizeydi. Hayattan şahane bir gezi çaldık. İnanılmaz anılar,güzellikler ve dostluklarla döndüm.
  Yaşam motivasyonum TAVAN ?
  Yine böyle bir ekiple tekrar güzellikler yaşamak, farklı adreslerde buluşmak dileğiyle. Herşey için çok teşekkürler.
  Seyahatlerimde bundan böyle MY NUMBER ONE …..’ımsınız. Sevinç ERKUL

 • Aslı ŞENTÜRK 15 Ocak 2017 18:23

  Bilmediğin bir yere gitmek, bilmediğin bir yönünü keşfetmektir. Martin Burber
  ? Üstad bu tatilimin özetini yapmış sanki.
  Sevgili gezginçift, sayenizde hayatımın muhteşem gezilerinden birini yaşadım. Cesaret edemediğim ancak çok istediğim Filipinler’i kusursuz rehberliğiniz ve candan,samimi,sıcak arkadaşlığınızla bana yaşattığınız için size teşekkürlerin en büyüğünü ediyorum ?
  Mükemmel organizasyonunuz sayesinde kısıtlı zamanımda görmek istediğim tüm lokasyonları keşfederken kendimi,insanları ve hayatıda yeniden keşfettim adeta ?
  “Uzakdoğu bağımlılık” yapar sözümü “Uzakdoğu gezginçift ile bağımlılık yapar” olarak değiştiriyorum ?
  En kısa zamanda yeni seyahatlerinizde sizinle tekrar yola çıkmak ve yeni yerler keşmek dileğiyle…. ☀️??‍♀️?

 • Aynur YILDIZ 16 Ocak 2017 12:57

  Kış ortasında dünyanın diğer bir bölgesinde yazı yaşıyan Filipinler’e gitmemde katkısı, emeği olan GEZGİN ÇİFT’e şükranlarımı sunuyorum. Unutamayacağım bir gezi oldu. Filipinlerin bütün doğal güzelliklerini nerdeyse bütününü görmek harika bir duyguydu. Sizinle böyle bir gezide bulunmak çok güzeldi. Daha nice gezilerde birlikte olmak dileğiyle….

 • Sevgi Tekeli 16 Ocak 2017 20:19

  Gezgin çift ile Filipinler turunu hafızama kazıdım, ömür boyu unutamayacağız bir tatil geçirdik eşimle.

  Bize göre kısa gelen süre de çok şeyler yaşadık, çok eğlendik, çok güldük, onca güzel yerlere gittik, yer yüzünde cenneti temsil eden okyanusun ortasında en güzel adaları gördük. Çok güzel insanlarla tanıştık.
  Yılbaşını denize girerek kutladık havai fişekleri izleyerek, muhteşem bir geceydi!

  Neslihan & Orkun, bu sizinle ilk tatilimiz ama inşallah tekrar sizle görmediğim diğer güzel ülkeleri görmek isterim.

  Herşey için çok teşekkür ederim.

 • Faruk Zorba 17 Ocak 2017 20:38

  ilkin binlerce adacıklarıyla masallardan dünyamıza bağışlanmış bir dünyaya geldiğimi düşündüm. tabiat bütün görkemiyle adeta orta dünyadan bir ziyafet sunuyordu gözlerimize. bu büyülü ortamda ücra bir köşeden beyaz giysileriyle bir elf prensesi çıkmasını bile beklediğim anlar oldu. tabi ne bir deniz kızı gördüm nede bir elf prensesi. tek eksik şey buydu bence. 🙂

  bu süslü dünyayı temaşayla yetinmeyenler koşullu refleks etkisiyle olsa gerek durmadan fotoğraf çekiyorlardı. çoğu kişinin hayatları boyunca bakamayacakları kadar çok fotoğraf çektiklerine şahidim:)

 • Faruk Zorba 17 Ocak 2017 20:39

  12 gün gibi filipinleri tanımak için kısa ama şehir insanları için uzun bir ara dönemi kapsayan organizasyonda nerdeyse hiçbir aksaklığın yaşanmaması ise ayrı bir güzellikti. ulaşım şartlarının zorlu olduğu bu ülkede nerdeyse saniyelik! aralarla bağlanmış uçak, gemi vs transferlerinde hiç bir aksama olmamasına hala şaşırıyorum. bu bağlamda sevgili neslihan ve orkuna sonsuz teşekkürler ederim.

  sonuç olarak herşey çok güzeldi. damağımda çocukken uzun kış gecelerinde ninemden dinlediğim masalların tadı kaldı. özellikle yeme, içme ve keyfetme konusunda hoşsohbet mihmandarlara rast geldiyseniz şanslısınız. akşam yediğiniz leziz deniz nimetleriyle gün boyu telezzüz etmek hoş bir duyguydu. bu arada herşey o kadar bol ve ucuz ki felekten bir istanbul akşamında yediğiniz iki lokmanın hesabıyla 12 gün en leziz balıkları doyasıya yiyebilirsiniz. karın ağrısı da çekmezsiniz.

  yolunuz düşerse filipinlere sadece balık yiyin sonra acıkırsanız yine balık yiyin. ama pizza yemeyin. 🙂

 • Sıdıka ŞAŞIRTAN 18 Ocak 2017 16:22

  Neresinden anlatsam, nasıl ifade etsem 🙂 2017 ye muhteşem bir giriş yaptım, hayatımın en güzel tatillerinden birini yaşadım diyebilirim. Filipinler maceram Kayangan gölü manzaralarını internette görmemle başladı. Mutlak gitmeliyim, nasıl gidebilirim diye araştırırken size rastladım. ? ? ? İyi ki bu olmuş…Enerji olayları yine işte 😉

  Yorum okuyan arkadaşlara tavsiyem; tek başınıza da olsanız bu takımla her yere gidilir, kimseyi tanımıyorum diye düşünmeyin, hayallerinizden vazgeçmeyin.

  Sevgili Neslihan&Orkun her konuda göstermiş olduğunuz yakın ilgi-alaka çok iyi hissettirdi, arkadaş değil akraba gibiyiz sanırım 🙂 Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Daha nice gezilerde beraber olacağımıza inanıyorum…Sevgili Gezginçift’e her şey için çoooooook teşekkürler…2017 hep böyle mutlulukla geçsin…

Leave a Reply