2024 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU 

BAŞTAN SONA FİLİPİNLER TURLARI

 ARALIK 2023 – OCAK 2024

2024 Yılbaşı Filipinler turu ile her yıl olduğu gibi bu sene de Filipinler’in olmazsa olmak adalarına gidip unutulmaz, Filipinler’in en can alıcı adasında muhteşem bir yılbaşı kutlayacağız. Dünya’da eşi benzeri olmayan Filipinler rotası ile Filipinler’de görülecek yerler nereler hepsini göreceğiz.

MANİLA

CORON ADASI

EL NIDO

BORACAY ADASI

VİZESİZ!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

İLETİŞİM 0530 403 55 87 ORKUN OZKAYA

filipinler turu gezgincift

NOT: AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ DETAYLI TUR PROGRAMINDA TÜM OTELLER, TRANSFERLER, ÖZEL TURLAR, YEREL REHBERLER, İÇ HAT UÇUŞLARI, FERİBOTLAR, FERİBOT TRANSFERLERİ, MİLLİ PARK TURLARI, TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ, BÖLGELER İÇİN DAĞITILACAK OLAN TÜM İNFO KİTAPÇIKLAR “FİYATA DAHİLDİR”

TUR PROGRAMI

1.GÜN 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuyoruz. 

2.GÜN

Manila otelimize transfer. Otelimizin Manila’nın en iyi 10 rooftoplarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Dileyenler rooftop’taki havuzda veya restaurant kısmında vakit geçirebilir, dileyenler Manila’nın sokaklarını keşfedebilir.

Konaklama Manila’daki otelimizde.

3.GÜN 

Manila – Coron adası uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Tropikal adalar turumuz başlıyor. Coron Adası yapılan Filipinler turlarında ne yazık ki eklenmeyen rotadır. Ama biz farkımız olsun diye 2013 yılında keşfettiğimiz bu cennet adayı sizler de görün ve bu güzellikten mahrum kalmayın diye Filipinler Turu rotamıza ekledik. Böylece Coron adası sayesinde dünyada eşi benzeri olmayan bir Filipinler Turu organize etmiş oluyoruz.

Muhteşem bir tam gün turu bizi bekliyor. Otele yerleştikten sonra Coron’un en güzel otelinin havuzunda bir kaç saat vakit geçirdikten sonra Coron adasında yerel yaşamı, su üstünde yaşayan insanları görmek için yerlilere karışmaya gidiyoruz. Sonrasında hayatınızda belki ilk olacak bir gün batımı deneyimi yaşatacağız. Dünyanın sayılı tuzlu su kaplıcalarından olan Maquinit Kaplıcasında 40 derece sıcak su içinde mangrov ormanların çevrelediği ve önümüzde okyanusun uzandığı bir manzara eşliğinde unutulmaz bir gün batımı gerçekleştireceğiz.

Konaklama Coron’daki otelimizde.

4.GÜN 

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Coron adasının limanına transferimiz olacak ve bu andan itibaren tropikal filipinler turumuz başlamış olacak. Google’da Filipinler diye aratınca karşınıza ilk çıkan manzaranın içine götüreceğiz sizi. Yani Kayandan Lake – Kayangan Göl’üne. Tüm gün sürecek olan tekne turunda sadece Kayandan Lake’i görmekle kalmayacak bir o kadar güzelliğe sahip yerlere ziyaretimiz olacak. Öğle yemeği tekne turuna dahildir.

Konaklama Coron’daki otelimizde.

5.GÜN

Coron adasına veda edip limandan kalkan feribotlar ile Palawan bölgesinin göz bebeği olan El Nido için yolculuğumuz başlayacak. Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonunda El Nido’ya ayak bastığımız gibi şehrin merkezi konumda bulunan otelimiz geçeceğiz.  

El Nido son yıllarda turizm patlaması yaşanan Filipinler’in en gözde noktalarından bir tanesidir. Zaten Coron’dan başlayan yolculuğumuzun sonunda El Nido’ya yaklaşırken kireçtaşı oluşumlarını görünce daha karaya ayak basmadan El Nido’ya aşık olacaksınız.

El Nido hala lokal özelliğini koruyan, lagünler arasında ufacık bir balıkçı kasabası. Son dönemde Asya turizm pazarında adından söz ettirmesinin sebebi ise kesinlikle çevresindeki doğal kireçtaşı oluşumu lagünler.

Kısa bir dinlenmeden sonra dileyenler ile otelimizden adımımızı sokağa attığımız gibi El Nido çarşısına çıkıyor ve birbirinden güzel ve ucuz balık restoranlarında akşam yemeği yiyoruz. Kasabada kısa bir yürüyüş yapma imkanımız da olacak.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

6.GÜN

Sabah erken saatlerde bot turumuz ile lagün turumuza başlayacağız. 

El Nido’da bot turları çeşitlilik gösteriyor ve hepsi A,B,C,D şeklinde ayrılıyor. Bunlardan en meşhuru bizim de yapacağız Tour A, bu tam günlük turda birbirinden güzel koylar, plajlar ve lagünler göreceğiz.

Büyük lagünde kanolarımızı kiralayıp 2 km lagünün içinde muhteşem bir tur yapacağız.

Öğle yemeği tur fiyatına dahildir.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

yilbasi filipinler turu

7.GÜN 

Sabah erken saatlerde bu sefer Tour C’yi yapmak için uyanıyoruz.

Tour C, A’dan sonraki en popüler tur rotası. Bu sefer dünkü tekne turunu aratmayacak bir tur gerçekleştireceğiz. Yani denize doymanız için elimizden geldiğini yaptığımıza şüpheniz olmasın. Snake Island turumuzun en güzel noktası diğerleri ise Pingabuyutan Adası, Mağaralar ve yine müthiş kumsallardan oluşuyor.

Akşam otelimize dönüş. Ve Filipinler’in en güzel adasında unutamayacağınız bir yılbaşı kutlaması için belirlediğimiz buluşma saatinde buluşup El nido’nun sahilinde yılbaşını kutlayacağız.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

8.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve El Nido – Boracay uçuşunu gerçekleştiriyoruz. 

Boracay en güzel bölgesinde  yer alan otelimize yerleşiyoruz. Boracay, kumsaldaki bar ve cafeleri ile fazlasıyla eğlenceli bir adadır. Aynı zamanda dünyanın en iyi günbatımı manzarası sunmasıyla da meşhurdur. Otele yerleşip, dinlendikten sonra hep birlikte gün batımı için kendimizi White Beach’e atacağız.

Konaklama Boracay’daki otelimizde

9.GÜN

Adanın tadını dilediğiniz gibi çıkarabilmeniz için serbest zaman.

Konaklama Boracay’daki otelimizde

10.GÜN 

Tam gun serbest zaman veriyoruz. Bugünü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Filipinler yılbaşı turu boyunca full serbest olacağınız gün bugün. Tadını çıkarın 🙂 

Konaklama Boracay’daki otelimizde

11.GÜN 

Sabah havaalanına transfer, transfer sonrası Manila’ya direk uçuş ve Singapur aktarmalı olarak İstanbul’a dönüş. Ve müthiş Filipinler turunun sonuna varış.

UÇUŞ DETAYLARI 

Singapur havayolları ile İstanbul – Singapur, Singapur – Manila aktarması

DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJLAR

BU TURUN DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJI NEDİR?

-Bu gezimiz tamamen bizim tarafımızdan çizilen çok özel bir rotadır. Filipinler’in en önemli tropikal adalarını kapsamaktadır.

-Filipinler turumuzu satın almadan önce lütfen diğer acentaların Filipinler turlarını da araştırın ve kıyası kendiniz yapın. Gideceğimiz bölgeler ve katılacağımız turlar ayrıca yılbaşını geçireceğimiz bölge dolayısıyla aradaki farkı anlayacağınızdan şüphemiz yok.

-Gezimizdeki kalış süreleri ve yol mesafeleri özel olarak ayarlanmıştır. Filipinler ulaşım konusunda büyük sıkıntısı olan bir ülke ve bir yerden bir yere gidiş – gelişler tahmin ettiğinizden çok daha fazla sürelere çıkabiliyor. Bu nedenle El Nido – Puerto Princesa arasındaki yol mesafesi uzun olduğundan ve 2019 yılı itibariyle Puerto Princesa’daki yeraltı nehri ve ateş böceği turundaki saatlerce bekleme kuyruğu söz konusu olduğundan önceki Filipinler rotamızın aksine ufak oynamalar yaparak, Filipinler turunun daha az yorucu, konforlu geçmesi için Puerto Princesa ve Bohol programdan kaldırılmıştır.

-Gezimizde Filipinler’in en özel lagün adaları tekne turlarımıza dahil oluyor. Toplamda El Nido’da 2 tam gün, Coron adasında ise 1 tam gün tekne turlarımız mevcut.

-9 gece konaklamalı, 11 günlük bu gezimizde birbirinden farklı noktaya ayak basmış olacağız. Farklı nokta derken Coron adası ve Boracay’dan bahsediyoruz. Bu anlamda Türkiye’deki tek gezi! Coron adası ve Boracay adasının birlikte olduğu başka tur programı Türkiye’de yoktur.

-Gezilerimizde otelimize çekilip serbest zaman anlayışımız hiçbir zaman olmuyor. Sizlere bölgedeki en iyi restoranları, en iyi barları, en iyi alışveriş yerlerini de göstererek bütçenize yardımcı oluyor, hatta sizler için pazarlık dahi yapıyoruz. Hiçbir turistik yere, ederinin 10 katı ücretler ödenmesine izin vermiyoruz!

-Gezilerimizde kullandığımız tekne , kano turları ya da günlük turlar herhangi bir tura katılmamızla oluşmuyor. Tamamen tarafımıza tahsis edilen botlarla, otobüslerle gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

-Son olarak, ekip olarak beğenmediğimiz, hayran kalmadığımız, deneyimlemediğimiz hiçbir adaya herhangi bir kişiyi götürmüyoruz!

ÜCRET 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

-İstanbul – Singapur – Manila alanında Singapur Airlines ile ekonomi sınıfında gidiş – dönüş uçak biletleri

-Tüm konaklamalar

-Tüm ara uçuşlar

-Tüm günlük turlar

-Seyahat sağlık sigortası

-Tüm havaalanı – otel – liman transferleri

-Günlük tekne turlarındaki öğle yemekleri

ÖDEME SİSTEMLERİ

-KREDİ KARTI TAKSİTLİ ÖDEMELERİNDE VADE FARK UYGULAMAKTADIR.

ÖNEMLİ BİLGİLER

-Tüm uluslar arası uçuşlar dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile gerçekleşmektedir.

-Tüm iç hat uçuşlar Asya’nın önde gelen havayollarından Cebu Pasific ve/veya AirAsia ile gerçekleşmektedir.

ÖDEME KOŞULLARI

Ön kayıt yaptıracağınız irtibat bilgisi 0530 403 55 87 Orkun Bey’dir.

OTELLER

Manila – City Garden Grand Hotel – 5 yıldız

Coron Adası – Westown Resort – 4 yıldız

Boracay Adası – 4 yıldız 

Otellerde doluluk oranlarına göre aynı standartlarda değişim olabileceğinizi belirtmek isteriz.

[/wptabcontent]

VİZE 

Filipinler turu için vize almanıza gerek yoktur. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Pasaportunuzun süresi 6 aydan az ise lütfen seyahat tarihinden 2 ay önce yeni pasaportunuzu çıkarınız.

[/wptabcontent]

GRUPLARIMIZDAN KARELER

2008 yılında hayatımızı birleştirip, 2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

1 Yorum

  1. Gezgin Çift ile muhteşem bir İzlanda turu yapmıştık. Neslihan ve Orkun çok sempatikler ve sizi en yakın arkadaşlarını ağırlıyormuş gibi keyifle gezdiriyorlar. Gene onlarla gezmek için büyük bir hevesle diğer turları da inceledik ve Filipinler’i seçtik. Filipinler tur programı çok başarılıydı. Kelimenin tam anlamıyla cennet gibi yerlerde gezdik, doyasıya yüzdük ve dalış yapmaya gerek olmadan rengârenk balıkları ve mercanları seyrettik. Çok güzel otellerde kaldık. Filipinler turu; tropikal adaların bütün doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak için ideal bir tur. Neslihan ve Orkun ile seyahat etmek ise, her şeyi daha da güzelleştiren bir ayrıcalık!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz