Zanzibar ve Mauritius

Zanzibar ve Mauritius turları için en güzel zamanlar geldi!

Zanzibar, Zangibar ve Pemba Adası olmak üzere ikiye ayrılan Tanzanya’ya iki adadan oluşmaktadır. Zanzibar’ın başkenti Stone Town’dır. Para birimi Şilin olan Zanzibar’ın en önemli şehirlerinden olan Ngezi Forest, Misali Adası, Pujini Ruins, beit el-Ajaib ve Stone Town gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Zanzibar Turları özellikle doğa sporlarını sevenler için muhteşemdir. Uzun uzun yürüyüşler yapabilir, dalış yapabilir, tekne turlarına katılabilir, kültürel turları da incelemeye başlayabilirsiniz. Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ise 34 dereceye kadar çıkar ancak ortalama sıcaklık 20-35 derece arasındadır. Dilediğiniz zaman Zanzibar turlarına katılabilirsiniz.

Old Fort Amfitiyatro, House Of Wonders, Barış Müzesi, Persian Hamamı, Kizimkazi Camii Zanzibar’da görmeniz gereken yerler arasındadır. Zanzibar’da özellikle cumartesi geceleri çok meşhurdur. Şehir içinde özel mekanlar, hareketli zamanlar ve tabi ki sahildeki en güzel mekanları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca alışveriş için Zanzibar halk pazarları meşhurdur. Moto ve Memories of Zanzibar alışveriş yapabileceğiniz yerler arasındadır.  Zanzibar mutfağında en güzel lezzetleri yakalamak için seçimlerinizi yöresel restoranlardan yana yapabilir ve tur içinde karşınıza çıkacak yöresel güzelliklerin tadına bakabilirsiniz.

Mauritius Turları içinden tercihinizi yapın!

Afrika kıtasına bağlı bir ada ülkesi olan Mauritius, Madagaskar ve Hint Okyanusu arasında kalmaktadır. Mauritius başkenti Port Louis’dir. Mauritius para birimi Mauritius rupisidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeleirn başında gelen Mauritius’e vizesiz gidebilirsiniz.

Mauritius önemli şehirleri arasında Port Louis, Flic en flac, Beau Bassin ve Rose Hill bulunmaktadır. Ayrıca denizi ile önemli turların başında gelen Mauritius plajlarını gezmelisiniz. Black River Doğal Parkı, Ramgoolam Botanik Bahçesi, Ganga Gölü, Tamarind Şelalesi, Trou aux Yanardağ, Eurka Müzesi ve Mare aux Vacoas vadisi kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır.

Tropikal iklimin etkisinde olan Mauritius’e gitmek için en uygun zamanları yakalamalısınız. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım ayları kış aylarına denk gelmektedir. Bu zamanların dışında kalan zamanlarda Mauritius turlarını tercih edebilirsiniz.

Mauritius balayı tatilleri, Mauritius turları arasında en çok tercih edilenlerdendir. . Fransa, Hindistan, Çin ve Afrika mutfağının karışımı olan Mauritius mutfağının farklı lezzetlerini yakalamalısınız. Tabi ki deniz ürünleri oldukça ünlüdür. Ahtapot ve ıstakoz kesinlikle yemeniz gereken lezzetlerdendir. Ayrıca Ayrıca Rougaille, Camaron, Hint kekleri ve Afrika şekerlemelerinin tadına da bakmalısınız.

Mauritius turları ya da Zanzibar turları ile kendiniz için harika fırsatları yakalamak isterseniz, erkenden araştırmaya başlamalı ve bu kez zamanlarınızı değerlendirmek için önceden araştırmalısınız. Erken rezervasyon seçenekleri ile her an karşınıza çıkabilecek ve hayal ettiğiniz turu size getirecek olanları yakalamalısınız.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...