Uzakdoğu turları pek çoğumuzun tek başına gitmeye cesaret edemediği yanına yol arkadaşı ihtiyacı duyduğu ya da tur programlarına başvurduğu bölgelerdir. Çalışan kitlenin izinleri çok kısıtlı bir zaman dilimi içerisine sığdırıldığı için ne yazık ki insanlar tek başına uzun süreli uzakdoğu turları yapmak yerine erken rezervasyon ile bir tur firmasına başvuruyor. Hem bu sayede bu kısıtlı süre daha verimli ve yoğun geziler ile doldurulmuş olurken hem de tatil öncesi programlama yapmanıza gerek kalmıyor.

uzakdoğu turları 1

Biliyorsunuz 2008 yılından bu yana her sene bir kaç kez uzakdoğu ülkelerine seyahatler gerçekleştiriyoruz. Yıllar geçtikçe bu seyahatlerimizin de süreleri uzamaya başladı ve gittiğimiz ülkede 20-30 gün kalmak yerine aylarca kalır hale geldik. Hem bu sayede gittiğimiz ülkeyi daha rahat koşturmadan geziyor hem de kültürünü daha yakından tanıma şansımız oluyor.

Uzakdoğu Turları Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Madem uzaklara gitmeye karar verdiniz. Ki bu karar sonucu cebinizden çıkacak olan para öyle az bir şey de değil. O zaman paranın hakkını almanız için aklınızdan çıkarmamanız gereken bir kaç tavsiye vereceğiz.

✔️Kalış Süreniz Minimum 7 Gece Olmalı : Uzakdoğu’nun neresine giderseniz gidin gidiş ve dönüş günleriniz yollarda geçiyor. Hele ki uçağın gideceğiniz ülkeye varışı /dönüşü öğle veya akşam saatlerine denk geliyorsa iki gün kafadan ölüyor. Yani siz 6 gece olan paket tur alırsanız bu demek oluyor ki dolu dolu 4 gününüz oluyor. Hele 5 gece 7 günlük uzakdoğu turlarından olabildiğinizce uzaklaşın.

✔️Ekstra Tur ödemeyin : Bazı Uzakdoğu turları var ki sizi düşük fiyatlarıyla cezbeder. Halbuki bu düşük fiyatları turların içinde gideceğiniz yerlerde katılacağınız ekstra turlar dahil değildir. Eeee oraya kadar gittiniz günlük turlardan mahrum mu kalacaksınız. Tabi ki kalmak istemezsiniz. O zaman tur için vereceğiniz fiyat ve günlük ekstra turlara vereceklerinizi mutlaka hesap edip turun totalde size kaça mal olacağını hesaplayın. Ya da en güzel yöntem ekstra turlar dahil uzakdoğu turları satın alın.

✔️Şehir Konaklaması Olmasın : Bir çok Uzakdoğu turları programlarının içine 2-3 gün şehir konaklaması koyar. Siz zaten yılın vermiş olduğu iş yükü ve modern şehir yaşamının stresinden kısa süreliğine de olsa kurtulmak, kafa dağıtmak için seyahat etmiyor musunuz? O zaman niye o kadar uzağa gitmişken yine aynı stres, trafik ve şehir yaşamının içine giresiniz ki! Daha bakir şehirler, kasabalar, adalar ve doğal güzellikler içinde tatil yapmak sizin de hakkınız değil mi? İşte ona siz karar vereceksiniz. O yüzden tavsiyemiz şehir konaklaması olan turları satın almamanız. Yok şehir görmek iyidir derseniz inanın İstanbul’un keşmekeşliğinden farklı değil göreceğiniz yerler….

✔️Doğru Mevsim Tercihi : Tatile çıkmak olsun diye önünüze gelen turu satın almayın. Gideceğiniz yere karar verdikten sonra oranın en iyi mevsimi, gidilecek en iyi dönemi ne zaman araştırın. Tur firmaları için mevsim fark etmez. Onlar yaptığı işe bakar. Ama siz onca parayı ödeyeceğiniz için tatilinizin yağmur ve çamur altında, kapkara hava içinde geçmemesi için kararınızı verebilirsiniz.

✔️Turları Karşılaştırın : Tur satın almaya karar verdikten sonra google’dan başka tur firmalarının sayfalarına girip mutlaka kıyaslama yapın. Bir önceki gezinizde örneğin A firması ile tura katıldığınız için bir sonraki gezinizi de onunla yapacağınız anlamına gelmez. Hangi tur kaç gün kalıyor, ekstra turlar dahil mi gibi farkları mutlaka ama mutlaka kıyaslayın. Tek kriter olarak fiyatı baz almayın. Ucuz turlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Size listelemiş olduğumuz tavsiyeler dışında çıkmadan bir gezgin olarak farklı bir anlayışla ve eğlenceli olacak şekilde mükemmel turlar düzenlemeye karar verdik. Özellikle insanın tek başına gitmeye cesaret edemediği destinasyonlar olmasına karar verdik ve işe koyulduk. Neresi neresi derken 2016 kurban bayramı için 9 gecelik Kenya-Tanzanya turu düzenledik. Bir baktık 28 kişi olmuşuz. Deli dolu, akıllardan çıkmayacak bir tur gerçekleştirdik. 

safari öncesi hazırlık 4

Sonra baktık talepler devam ediyor o zaman yine değişik bir rota olsun dedik ve geçen yıl yılbaşını Gezgin Çift olarak kutladığımız Filipinler’i listemize aldık. 

Turlarımızın detaylarını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Summary
Article Name
Uzakdoğu Turları
Description
Uzakdoğu turları pek çoğumuzun tek başına gitmeye cesaret edemediği yanına yol arkadaşı ihtiyacı duyduğu ya da tur programlarına başvurduğu bölgelerdir.

6 YORUMLAR

 1. Merhaba gezgin çift,

  iyi yıllar diliyorum.
  2019 eylül-ekim aylarında düzenleyeceğiniz bir uzak doğu turu var mı?
  Bilgilendirirseniz memnun olurum.
  İyi günler.
  Mücella – Metin DİRİM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here