Ürdün Turu

Ürdün Turu yapmaya karar vermeden önce 2017 yılı içinde gittik gördük ve Ürdün’ün sonsuz güzelliklerine hayran kaldıktan sonra sizler için Büyük Ürdün Turu yapmaya karar verdik. Tabi her zaman olduğu gibi en ucuz fiyat garantisi sunarak. En ucuz Ürdün turu yaparak 7 gece konaklama ve Ürdün’de gezilecek yerler listesindeki her yeri göreceksiniz.

BÜYÜK ÜRDÜN TURU

21-28 NİSAN 2018

AMMAN

ÖLÜDENİZ (MADABA)

WADI MUJIB

PETRA

WADI RUM

AQABE

TÜKENMİŞTİR

(çift kişilik odada kişi başı konaklama)

TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ VE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL

TUR ANKARA ÇIKIŞLIDIR! 

VİZESİZ TUR!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

İLETİŞİM : 0530 403 55 87 ORKUN BEY

JJ TURİZM ACENTA İLETİŞİM : 0534 294 63 63 – 0326 613 31 32

TURLAR JJ TURİZM (Türsab No 8054 A Grubu) TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

 

ÜRDÜN TURU PROGRAMI

1.GÜN / 21 NİSAN 2018 / CUMARTESİ

Ankara Esenboğa Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Buluşma sonrası check-in işlemleri yapılıp Ankara – Amman uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Amman havalimanından bizi alacak olan özel aracımıza binip otelimize transferimiz gerçekleşecek. Ve herkese ilk gün dinlenmek için serbest zaman.

2.GÜN / 22 NİSAN 2018 / PAZAR

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Jerash, Ajlun ve Umm Qais için ayrılıyoruz. Amman’a yalnızca 48 km mesafede bulunan Antik şehir Jerash dünyanın en iyi korunmuş Roma şehirlerinden bir tanesidir. Roma dönemine ait tiyatro, tapınaklar ve sütunlarla donatılmış caddeleri görüp kısa bir tarihi yolculuk yapacağız. Jerash gezimizin hemen ardından 21 km uzaklıktaki Aclun şehri için yine yola koyulup bu sefer Selahaddin Eyubi döneminde Kudüs’ü Haçlı saldırılarına korumak amacıyla yapılmış olan Aclun kalesini göreceğiz. 

Konaklama ve akşam yemeği Medeba bölgesinde.

3.GÜN / 23 NİSAN / PAZARTESİ

Medeba bölgesi ölüdenizi yanı Lut gölü ve Nemo dağı ile ünlüdür.

Ölüdeniz deniz seviyesinden 427 metre aşağıda olup dünyanın da en çukur noktası olma özelliğine sahiptir. Göldeki tuz oranı % 32.4 olduğundan suyun kaldırma gücünü varın siz düşünün! Tuz oranının çok yüksek olmasından dolayı gölde hiçbir canlı yaşamamaktadır. Sahilde kayaların tuz kapladığını görmek mümkündür. Ürdün’ün Petra’dan sonra en çok turist çeken noktası olduğunu söyleyebiliriz. Kahvelerimizi, dergilerimizi alıp hep beraber su üstünde keyif yapacağız. Nemo dağı Hz.Musa’nın mezarına ev sahipliği yaptığı için çok önemli bir yere sahiptir. Bölgedeki gezilip görülecek yerleri gezdikten sonra Nemo dağına çıkıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Ölüdeniz’deki otelimizde. 

4.GÜN / 24 NİSAN 2018 / SALI

Wadi Mujib Wadi Rum gibi bir çöl değildir. Burası bildiğiniz bir vadidir. Ve vadi içindeki yarıktan kanyon suyu akmaktadır. Bugün diğer günlere göre daha aktive ağırlıklı geçecektir. Wadi Mujib içinde trekking macerası ile unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Ürdün turumuzun bir artısı da diğer Ürdün Turlarına artı olarak Wadi Mujib’deki trekking turumuzun dahil edilmesidir.

Konaklama ve akşam yemeği Petra bölgesindeki otelimizde.

5.GÜN / 25 NİSAN 2018 / ÇARŞAMBA

Sabah kahvaltı sonrası yerel rehberimiz eşliğinde Petra Antik Kentine giriş yapıyoruz. Nebatilerin Petra şehri, medeniyetten uzak Shara dağlarının ortasında bulunmasına rağmen geçmişte eski Mezopotamya ve Mısırı bağlayan ana ticaret yolunun önemli bir parçasıydı. Nebati tüccarlar zenginleşmiş ve buraya şatafatlı ön cepheleriyle taştan bir şehir inşa etmişlerdir. Sürekli değişen renkleriyle büyülü bir yer olarak kalmıştır. Petra’nın yerini benimseyen tek medeniyet sadece Nebatiler değildi elbette. Petra aynı zamanda Roma ve Bizans’tan büyüleyici kalıntılara da ev sahipliği yapmaktadır. Petra’daki gündüz turumuzu tamamladıktan sonra otelimizde akşam yemeğimizi yiyoruz ve akşam ışıklar ile süslenmiş Petra kentini tekrar ziyaret edip bu şehrin hem gündüz hem gece atmosferini görmüş oluyoruz. Ayrıca gündüz gerçekleştirecek olduğumuz Petra kentinde kısa süreli at sürüşü de turumuza dahildir.

Konaklama Petra’da.

6.GÜN / 26 NİSAN 2018 / PERŞEMBE

Petra’daki otelimizde kahvaltı sonrası check-out yaparak Wadi Rum için yola çıkıyoruz. Yüksek tepeleri, kumlu vadileri ve kırmızı dik kayalıkları Wadi Rum bölgesini açık çölden ayırmaktadır. Rum Vadisi’nin dağ çölleri Bedevilik olarak bilinen eşsiz bir göçebe Arap kabilesi kültürüne ve türüne az rastlanan bir ekosisteme ev sahipliği yapar. 

Uzak geçmişte günümüz Ürdün topraklarını oluşturan bölge birbirini takip eden ve kumtaşı toprakları oluşturan hareketlenmelere maruz kalmıştır. Depremler, yağmur suları ile kayalardan süzülen ve kum yüklü aşındırıcı rüzgarlar bir erozyon sürecine yol açmıştır. 700 metre kalınlığında kumtaşı katmanlarının çatlaması üzerine başlayan süreç Rum Vadisi ve Disi kanyonlarını ve koridorlarını oluşturmuştur. Wadi Rum’ı yakından görmek için en güzel noktalara jeep safari gerçekleştireceğiz.

Konaklama ve akşam yemeği Wadi Rum’daki bedevi kampında.

7.GÜN / 27 NİSAN 2018 / CUMA

Wadi Rum’dan ayrılıp tüm günü Aqabe şehrine ayırdık. Ürdün’e kadar gelip denize kıyısı olan küçük şehir Aqabe’de gezilecek her yere ayak basıp Ürdün’de gezmedik yer bırakmayacağız. Aqabe günlük turun ardından özel aracımızla Amman için yola çıkıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Amman’daki otelimizde.

8.GÜN / 28 NİSAN 2018 / CUMARTESİ

Kahvaltı sonrası check-out işlemlerini tamamlayıp saat 15:25’deki Amman – Ankara uçağı için havalimanına transferimiz gerçekleşecek.

UÇUŞ SAAT VE GÜNLERİ

21 Nisan 2018 Ankara-Amman 12:50-14:45

28 Nisan 2018 Amman-Ankara 15:25-17:20

ÜRDÜN TURU OTELLERİ

Amman – 3 gece – Olive Hotel

Ölüdeniz – 1 gece – Ramada Resort

Petra – 2 gece – Seven Wonders Hotel

Wadi Rum – 1 gece – Rahayeb Camp

ÜRDÜN TURU FİYATA DAHİL OLANLAR

Tüm transferler

Tüm Konaklamalar

Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri

Tüm giriş ücretleri

Petra Antik Kentinde at sürüşü

Wadi Rum Jeep Safari

Türkçe rehberlik hizmeti

 

ÖNCEKİ TURLARIMIZDAN KARELER

İZLANDA GRUBUMUZ

KÜBA 1 MAYIS 2016 GRUBUMUZ

AFRİKA SAFARİ 2017 GRUBUMUZ

BALİ SİNGAPUR TURU GRUBUMUZ

AFRİKA SAFARİ 2016 GRUBUMUZ

safari grubu

SRI LANKA – MALDIVLER GRUBUMUZ

sri lanka grubu

FİLİPİNLER YILBAŞI GRUBUMUZ

filipinler yılbaşı grubu

FİLİPİNLER SÖMESTR GRUBUMUZ

filipinler somestr grubu

FİLİPİNLER GRUBUMUZ

kapalı grup filipinler

More from the blog

Faroe Adaları Turu

Faroe Adaları Turu ile bir ilki daha gerçekleştirmeye karar verdik. Nasıl ki İzlanda gibi müthiş bir ülkeyi keşfedip onlarca gezme merakı olan insanları gezdirdiysek...

Afrika Zanzibar Turları Ramazan Bayramı

AFRİKA ZANZİBAR TURU 9-17 MAYIS 2021 TUR DOLMUŞTUR THY İLE Afrika Safari Turu ile 2021 Ramazan Bayramı için yine çok güzel bir Zanzibar turu programı hazırladık. Son...

Filipinler Turu

2020 FİLİPİNLER TURU – (1-12 NİSAN 2020) TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI - FİLİPİNLER TURU 11GÜN TÜM TURLAR DAHİL 2020 Filipinler turları için talep fazla olunca Filipinler Turları listesine bir yenisini daha eklendik. Filipinler Turu ile muhteşem...

Bali Turu Gili Adaları

Bali Turu ile Uzakdoğu Turları listemize bir yenisini daha ekleyip yıllardır gittiğimiz ve hakim olduğumuz Bali adası turunu benzersiz yapmaya karar verdik.  9 GECE 11...