Songkran Festivali

Seyahat RehberiSongkran Festivali

SPLISH SPLASH!

Songkran” Dünyanın en büyük su savaşı…

Tayland’a gitmek için bir sebep mi arıyorsunuz? Suya düşkünseniz işte size Songkran Festivali.

Songkran kelimesi Sanskritçe’den gelmektedir. Kelime anlamı ise “Yeni Yıl” demek olup Tayland’da Ay Yeni Yılının kutlanmasıdır. Dünyanın en büyük su festivali olan Songkran dönemi boyunca binlerce insan sokaklara dökülüp bu çılgın festivali kutlamaktadır.

Her yıl Nisan ayının 13, 14 ve 15. günleri 3 gün boyunca kutlanan festival boyunca ülkenin her yerin curcuna içinde olur. Ülkenin bazı bölümlerinde festival 3 gün yerine 7 ila 10 güne kadar uzamaktadır.

Binlerce insan ellerinde hortumlar, fıçılar, içi buz dolu kovalar ve su tabancaları ile sokakları doldurmakta yoldan kim geçerse geçsin ıslatılmaktadır

Songkran Tayland’ın en önemli ve saygı gören festivallerinden bir tanesidir. Tüm aile festival boyunca bir araya gelir, birlikte vakit geçirirler. Ve hep birlikte buda yıkanır, arıtılır. Bu kutsama yöntemi ile iyi şans geleceğine ve gelecekte refaha kavuşulacağına inanılır.

Siz de çocuklar gibi eğlenmek, çocukluğunuzu bir an olsun anımsamak istiyorsanız mutlaka bu festivalde yerinizi almalısınız.

Festival boyunca ülkenin her yeri vıcık vıcık su içinde olduğundan kişisel eşyalarını korumanızı, plastik ve su geçirmeyen çantalar kullanmanızı ve hatta bikini ya da deniz şortu giymenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...