Sömestr Turları Filipinler

2017 SÖMESTR FİLİPİNLER – (20 OCAK – 1 ŞUBAT 2017)

BAŞTAN SONA TROPİKAL FİLİPİNLER GEZİSİ 

TUR TÜKENMİŞTİR

MANİLA

CORON (BUSUANGA)

EL NİDO

PUERTO PRİNCESA

CEBU

BOHOL

BORACAY

*ÖDEME DETAYLARI SAYFANIN EN AŞAĞISINDA DETAYLANDIRILMIŞTIR

 

VİZESİZ!  

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

TURLAR BEYTOUR TURİZM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

SÖMESTRDA, DÜNYANIN YÜKSELEN YENİ TRENDİ, TROPİKAL ADALARI, ÇİKOLATA TEPELERİ, BEMBEYAZ KUMSALLARIYLA ÜNLÜ FİLİPİNLER’E GİDİYORUZ.

TROPİKAL FİLİPİNLER TURUMUZDA, BİRBİRİNDEN MUHTEŞEM PLAJLAR, UNESCO DÜNYA MİRASI ÖZEL ALANLAR BİZLERİ BEKLİYOR.

Yılbaşı Filipinler Turu

CORON ŞEHİR TURU, CORON ÇEVRE ADALAR BOT GEZİSİ, KAYANGAN GÖLÜ, EL NİDO KÖY TURU, EL NİDO TAM GÜN LAGÜN TURU (BOT TURU, BÜYÜK – KÜÇÜK VE SAKLI LAGÜNLER), PUERTO PRINCESA UNDERGROUND RIVER (YERALTI NEHRİ, UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDE, DÜNYANIN YENİ 7 DOĞA HARİKASINDAN BİRİ), PUERTO PRINCESA ŞEHİR TURU, BOHOL TAM GÜN ÇİKOLATA TEPELERİ, PANGLAO ADASI, BORACAY PLAJLARI…

NOT: AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ DETAYLI TUR PROGRAMINDA TÜM OTELLER, TRANSFERLER, ÖZEL TURLAR, YEREL REHBERLER, İÇ HAT UÇUŞLARI, FERİBOTLAR, FERİBOT TRANSFERLERİ, MİLLİ PARK TURLARI, TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ, BÖLGELER İÇİN DAĞITILACAK OLAN TÜM İNFO KİTAPÇIKLAR “FİYATA DAHİLDİR”

1.GÜN

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuyoruz. (Uçuş saatlerimize göre 1 gün Manila’da konaklanabilir)

2.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Manila – Busuanga direk uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Tropikal adalar turumuz başlıyor.

Coron Palawan adasının kuzeyinde bulunuyor, Filipinler’in son dönemde popüler olmaya başlayan fakat hala çok az sayıda turistin ziyaret ettiği, muhteşem güzellikleri olan bir ada.

Busuanga Havaalanı’na vardıktan sonra otelimize check in yapıyoruz ve Busuanga şehir merkezini dolaşıyoruz.

Filipinler’in en turistik yerinde dahi lokal hayatı, köyleri hissetmeniz ve yaşamanız mümkün.

Sonrasında teknelerimiz ile tam bir doğa harikası olan Kayangan Gölü’ne geçiyoruz ve milli parkın içinde muhteşem zaman geçiriyoruz.

Konaklama Coron’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

3.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve tam günlük, barbekülü bot turumuza başlıyoruz.

Bot turumuzda Coron lagünlerini ziyaret edeceğiz. Pek çok noktalı bu turumuzda Coron civarında muhteşem adalar topluluğu manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Dileyenler için çeşitli noktalarda dalış duraklarımız da olacak.

Profesyoneller için Coron tam bir cennet, Amerikan savaş uçaklarının bombaladığı Japon savaş gemilerini profesyonel dalışlarla görmek mümkün. (Bu dalışları yapmak isteyenler lütfen bizimle irtibata geçsin)

Konakalama Coron’daki otelimizde…

4.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve 6 saat sürecek , adalar arasında yapacağımız feribot seferi ile Palawan adasının kuzeyindeki, Filipinlilerin gözde tatil cenneti El Nido’ya varış.

El Nido hala lokal özelliğini koruyan, lagünler arasında ufacık bir balıkçı kasabası. Son dönemde Asya turizm pazarında adından söz ettirmesinin sebebi ise kesinlikle çevresindeki doğal kireçtaşı oluşumu lagünler.

Otelimiz El Nido’ya 3km mesafedeki Corong Plajı’nda bulunuyor. Tüm bungalovlar direk olarak plajın içinde, önünüzde de muhteşem bir lagün manzarası uzanıyor. Bu plaj El Nido’nun en güzel konaklama bölgesi, otele gitmek için ormanın içinden 10 dakika yürümeniz gerekiyor, herhangi bir araç girişi dahi bulunmuyor.

Dileyen misafirlerimiz otelimizin yanında bulunan zipline’ı deneyebilir, muhteşem lagün manzarasında eğlenebilirler.

Akşam tuktuklarla hep birlikte El Nido merkezine geçiyor ve birbirinden güzel ve ucuz balık restoranlarında akşam yemeği yiyoruz. Kasabada kısa bir yürüyüş yapma imkanımız da olacak.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

5.GÜN

Sabah erken saatlerde bot turumuza başlayacağız. Herhangi bir yere transfer olmanıza gerek yok, botumuz bizi otelimizin önüne yanaşarak alacak ve muhteşem lagün turumuza başlayacağız.

El Nido’da bot turları çeşitlilik gösteriyor ve hepsi A,B,C,D şeklinde ayrılıyor. Bunlardan en meşhuru bizim de yapacağız Tour A, bu tam günlük turda 7 Komando Plajı’nı, Büyük – Küçük Lagünleri, Saklı Lagünü görecek ve muhteşem bir plajda barbekü yapacağız.

Büyük lagünde kanolarımızı kiralayıp 2 km lagünün içinde muhteşem bir tur yapacağız.

Akşamında otelimizin önünde ateşler yanmaya başlayacak, şezlonglarınızda dünyanın en güzel gün batımlarından birini izlemenin keyfini yaşayın.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

6.GÜN

Sabah erken saatlerde bu sefer Tour C’yi yapmak için uyanıyoruz.

Tour C, A’dan sonraki en popüler tur rotası. Bugün de bir önceki günkü gibi pek çok lagünü, farklı plajları, gizli plajı , Helikopter adasını ziyaret edeceğiz. Yine aynı şekilde bir adada barbekü duraklaması yapacak ve birbirinden lezzetli etlerin, balıkların tadını çıkaracağız. (Tüm öğle yemeği barbekülerimiz açık büfe – sınırsız şekildedir)

Akşam gün batımında otelimize dönüş.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

7.GÜN

Sabah 5’te Palawan adasının başkenti Puerto Princesa şehrine bağlı Sabang Köyü’ne doğru yola çıkacağız.

Ortalama 3 saatlik bir yolculuktan sonra Sabang’a varacağız. Bu köyde açık büfe olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra özel teknelerimize binip milli parka yaklaşık 20 dakikalık bir transfer gerçekleştireceğiz.

Bu transferden sonra milli parkın içinde ortalama 10 dakikalık bir yürüyüş ile Underground River (Yeraltı Nehri) turumuzu yapacağımız özel botlarımıza bineceğiz. 45 dakika boyunca Dünyanın 7 Yeni Doğa Harikası olan bu yeraltı nehrinde, rehberimiz eşliğinde muhteşem bir tur gerçekleştireceğiz. (Klostrofobisi olanlara önermiyoruz)

Bu turumuz sırasında üzerindeki dağ sularıyla beslenen ve birbirinden ilginç kaya oluşumlarının değişik renkleriyle süslenen yeraltı nehrine hayran kalacaksınız.

Yılbaşı Filipinler Turu

Turumuz sonrasında Sabang Köyü’ne dönüyoruz ve ortalama 2 saatlik sürüşle gece ateşböceği turumuzu yapacağımız alana varıyoruz.

2 saatlik sürüş sırasında bir balıkçı köyünde fotoğraf molası vereceğiz.

Firefly watching olarak geçen ateşböceği turu ada başkenti Puerto Princesa’ya yakın bir nehirde, 3 kişilik kanolarla gerçekleşiyor.

Açık büfe akşam yemeğimizden sonra teknelerimize biniyoruz. Her teknede İngilizcesi çok iyi bir rehber bulunuyor ve turumuz ortalama 45 dakika sürüyor.

45 dakika boyunca zifiri karanlığın içinde, sağda – soldaki ağaçlarda yaşayan ateşböceklerinin muhteşem ışık şovuna tanıklık edeceğiz. Rehberimiz kano sürüşleri sırasında gökyüzündeki takımyıldızlar hakkında da ilginç bilgiler verecek. Muhtemelen daha önce gökyüzünü hiç bu kadar temiz görmediniz!

Ayrıca kano sürüşü sırasında elinizi suya sokmayı unutmayın, planktonların ışıkları yol boyunca size eşlik edecek.

Sonrasında ada başkenti Puerto Princesa’daki otelimize transfer.

Konaklama otelimizde. (Puerto Princesa)

8.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Puerto Princesa – Cebu uçuşunu gerçekleştiriyoruz. (Direk uçuş, 1 saat 15 dakika)

Cebu havaalanına varır varmaz limana transfer ve 2 saat sürecek yolculuğumuzla Bohol adasının limanına varış, buradan da konaklayacağımız Panglao adasına 1 saatlik transfer.

Bu yorucu günün ardından dileyenler deniz kıyısındaki otelimizde dinlenebilir, dileyenler ise gece Alone Beach üzerine kurulmuş olan publarda eğlenebilirler.

Konaklama Panglao’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

9.GÜN

Sabah erken saatlerde otelimizden alınış ve komşu ada Bohol’e doğru yola çıkış.

Muhteşem bir tam gün turu bizi bekliyor.

Öncelikle Bohol adasındaki, dünyada sadece bu bölgede ve Endonezya’nın doğusundaki ormanlarda bulunan Tarsier’leri ziyaret edeceğiz. Bu hayvanlara bayılacaksınız!

Sonrasında birbirinden güzel pirinç tarlaları ve köyden geçerek UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Çikolata Tepeleri’ne varış.

Çikolata Tepeleri’ni ziyaretimiz sırasında milli park içerisinde bulunan çeşitli aktiviteler sizi bekliyor, dilediğinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar ürkütücü dursa da muhteşem manzara sunan zipbike’ı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çikolata Tepeleri ziyaretimizin ardından Loboc Nehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Loboc Nehri’nde açık büfe öğle yemekli muhteşem bir nehir turu yapacağız. Bu turumuzda yerel müzisyenler bize eşlik edecek.

Loboc Nehri turumuzun ardından hemen 10 dakika sürüş mesafesinde bulunan zipline alanına geçiyoruz. Daha önceki grubumuzun deneyimlerini söylemek gerekirse, bu hayatınızda yapabileceğiniz en çılgın şey!

Loboc Vadisi üzerinde, nehir manzarası sizlere eşlik ederken 250 metre yükseklikte 65 km hızla uçmak ister misiniz? Korkmayın, sadece 22 saniye sürüyor 🙂

Sonrasında Asya’nın en büyük 2. pitonunun da bulunduğu bir çiftliği ziyaret ediyoruz.

Ve Panglao’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Panglao’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

10.GÜN

Panglao’dan sabah saatlerinde ayrılıyoruz, Bohol limanına transfer ve Cebu adasına 2 saatlik feribot yolculuğu.

Aktarma süremize bağlı olarak zamanımız olursa Cebu adasının hemen komşu adası olan Mactan’da şehir turu. Bu turumuzda ünlü kaşif Macellan’ın öldürüldüğü yeri , anıt mezarını ziyaret edeceğiz.

Sonrasında Cebu – Boracay (Kalibo) adası direk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Kalibo Havaalanı’nda Boracay arası ortalama 2 saatlik yolculuğumuzu yaptıktan sonra Boracay’ın kalbi, Station 2’de, denize 2 dk yürüme mesafesindeki otelimize varış. (Otelimiz dünyanın en iyi 4 numaralı plajı White Beach’ın hemen yanında yer almaktadır)

Dileyen misafirlerimiz ile akşam Boracay’ın balık pazarında akşam yemeği yiyoruz.

11.GÜN

Tam gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz tuktuk kiralayarak adanın kuzeyini keşfedebilir, dileyen misafirlerimiz ise White Beach’te denizin ve kumun tadını çıkarabilir.

Yılbaşı Filipinler Turu

12 GÜN
Sabah havaalanına transfer, transfer sonrası Manila’ya direk uçuş ve Singapur aktarmalı olarak İstanbul’a dönüş.

BU TURUN DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJI NEDİR?

-Bu gezimiz tamamen bizim tarafımızdan çizilen çok özel bir rotadır. Filipinler’in tüm tropikal adalarını kapsamaktadır.

-Bu gezimizde aktarmalı uçuş bulunmamaktadır.

-Gezimizdeki kalış süreleri ve yol mesafeleri özel olarak ayarlanmıştır. Filipinler ulaşım konusunda büyük sıkıntısı olan bir ülke ve bir yerden bir yere gidiş – gelişler tahmin ettiğinizden çok daha fazla sürelere çıkabiliyor.

-Gezimizde Filipinler’in en özel lagün adaları tekne turlarımıza dahil oluyor. Toplamda El Nido’da 2 tam gün, Coron’da tam gün tekne turlarımız mevcut.

-11 gece konaklamalı, 13 günlük bu gezimizde 9 farklı adaya ayak basmış olacağız. Bu anlamda Türkiye’deki tek gezi!

-Gezilerimizde otelimize çekilip serbest zaman anlayışımız hiçbir zaman olmuyor. Sizlere bölgedeki en iyi restoranları, en iyi barları, en iyi alışveriş yerlerini de göstererek bütçenize yardımcı oluyor, hatta sizler için pazarlık dahi yapıyoruz. Hiçbir turistik yere, ederinin 10 katı ücretler ödenmesine izin vermiyoruz!

-Bölgeye toplamda 6 kere gittik, ekip olarak 4 televizyon programı çektik, aldığımız tüm yerel hizmetler bölgenin alanında uzman kişilerince bizlere özel olarak hazırlanıyor.

-Gezilerimizde kullandığımız tekne , kano turları ya da günlük turlar herhangi bir tura katılmamızla oluşmuyor. Tamamen tarafımıza tahsis edilen botlarla, otobüslerle gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

-Fiyat politikası konusunda her zaman en duyarlı gezi ekibi olmaya özen gösteriyoruz.

-Kaldığımız hiçbir otel 4-5 yıldız kategorisine girmiyor. Filipinler’de bu kadar lükse ihtiyaç duyulmadığına inanıyoruz, buna rağmen kaldığımız tüm tesisler deniz kenarı (pek çoğu havuzlu), merkezi, temiz ve güvenilir.

-Son olarak, ekip olarak beğenmediğimiz, hayran kalmadığımız, deneyimlemediğimiz hiçbir adaya herhangi bir kişiyi götürmüyoruz!

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

-İstanbul – Singapur – Manila alanında Singapur Airlines ile ekonomi sınıfında gidiş – dönüş uçak biletleri

-Aktarma saatine bağlı olarak Singapur’da 2 saatlik şehir turu

-Manila 1 gece konaklama

-Manila – Coron direk uçuşu

-Coron 2 gece konaklama

-Coron tam gün tekne turu

-Coron şehir ve Kayangan Gölü turu

-Coron – El Nido feribot biletleri

-El Nido 3 gece konaklama

-El Nido 2 tam gün tekne turu

-Underground River transferleri, gezi ve milli park giriş biletleri

-Puerto Princesa 1 gece konaklama

-Firefly Watching tur biletleri

-Puerto Princesa – Cebu direk uçuş

-Cebu – Bohol adası feribot biletleri

-2 gece Panglao adasında konaklama

-Tam gün Çikolata Tepeleri turu, Loboc nehir turu

-Bohol – Cebu feribot biletleri

-Cebu – Boracay direk uçuş

-Boracay 2 gece konaklama

-Seyahat sigortası

-Tüm havaalanı – otel – liman transferleri

-Türkçe rehberlik hizmeti

-Coron (2 gece), El Nido (3 gece), Puerto Princesa (1 gece) konaklamalarımız oda – kahvaltı şeklindedir, yine aynı şekilde Coron, El Nido, Puerto Princesa, Bohol Çikolata Tepeleri turlarımızın içerisinde öğle yemeklerimiz açık büfe şeklindedir. Firefly Watching turu esnasında da açık büfe akşam yemeği mevcuttur. Bu belirtilenler dışındaki yemekler misafirlerimize aittir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-75 USD rehberlik ücreti, (Gezi günü, havaalanında rehbere ödenir)

-Filipinler’in bazı havaalanı ve limanlarında uygulanan vergiler (Ortalama 2 dolar civarı oluyor)

ÖNEMLİ BİLGİLER

-Tüm uluslar arası uçuşlarımız dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile gerçekleşmektedir

-Tüm iç hat uçuşlarımız Asya’nın önde gelen havayollarından Cebu Pasific ile gerçekleşmektedir

-Gezimiz öncesinde tüm detayları anlatacağımız brifing toplantımız olacaktır

ÖDEME KOŞULLARI

Kredi kartı ile ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır. Tek çekimde %3, Bonus ve Axess kartlara %4 komisyon oranıyla 5 taksit yapılmaktadır.

More from the blog

Faroe Adaları Turu

Faroe Adaları Turu ile bir ilki daha gerçekleştirmeye karar verdik. Nasıl ki İzlanda gibi müthiş bir ülkeyi keşfedip onlarca gezme merakı olan insanları gezdirdiysek...

Afrika Zanzibar Turları Ramazan Bayramı

AFRİKA ZANZİBAR TURU 9-17 MAYIS 2021 TUR DOLMUŞTUR THY İLE Afrika Safari Turu ile 2021 Ramazan Bayramı için yine çok güzel bir Zanzibar turu programı hazırladık. Son...

Filipinler Turu

2020 FİLİPİNLER TURU – (1-12 NİSAN 2020) TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI - FİLİPİNLER TURU 11GÜN TÜM TURLAR DAHİL 2020 Filipinler turları için talep fazla olunca Filipinler Turları listesine bir yenisini daha eklendik. Filipinler Turu ile muhteşem...

Bali Turu Gili Adaları

Bali Turu ile Uzakdoğu Turları listemize bir yenisini daha ekleyip yıllardır gittiğimiz ve hakim olduğumuz Bali adası turunu benzersiz yapmaya karar verdik.  9 GECE 11...