Seyahatte Nefret Ettiğimiz 10 Şey

Seyahat etmek insanı mutlu, motive eden bir etkinliktir. Ama hayatımızda ne yaparsak yapalım, en mutlu olduğumuz şeyi bile yapıyor olsak arada pürüzler çıkmıyor değil. Seyahatte nefret ettiğimiz 10 şey nedir bunları sıralayacağız ama bu demek değil ki seyahatimizi büyük bir aşkla gezmemize engel. Yine aynı hevesle aynı tutkuyla gezmeye devam ediyoruz.

1-Rötarlı Uçuşlar

Rötar yapan uçuşlardan sıkkın olmayan kimse yoktur. Tüm planlar, ara ucuşlar ayarlanmış ve uçağınız rötar yapıyor. Haliyle ara uçuşu kaçırmakta pek mümkün oluyor. O yüzden rötar ve olası aksilikleri de göz önüne alıp ara uçuşlarınızın saatlerini ona göre ayarlamakta fayda var.

2-Jetlag

Yolculuk uzak rotalara olacaksa ara uçuşlar ve otobüs yolculukları kaçınılmaz oluyor. Yeri geliyor 24 saatten fazla hava ve karayolu ulaşımı sağladığımız oluyor. Buna çözüm var mı? Ne yazık ki gülü seven dikenine katlanır misali yol almakta fayda var.

3-Yapışkan Satıcılar

Avrupa ülkelerinde değil de Uzakdoğuda sürekli karşılaşılan bir durum. Taksi diye tuk-tuk’a binip çoook mağazalara götürüldüğümüzü biliriz  Uzak durmakta fayda var. Hiç bulaşmayın yapışıyorlar.

4-Çok İnsan

Ülkelerin bazı şehirlerinin ikonik yapıları haliyle insan akınına uğruyor. Örnek vermek gerekirse Roma aşk çeşmesi, Pekin Yasak Saray, Singapur Merlion heykeli gibi yerler. Sıkıntı şurada rahat fotoğraf çekemiyorsunuz.

5-Vize

Vize isteyen ülkelere gitmeyi kafaya koyduysanız işin içine Schengen Vizesi giriyor. Zorlanan çok insan olduğu gibi çok rahat alanlarda var. Ama sonuç itibariyle evrak hazırlama, randevu alma, vizeyi ne kadar süreliğine verirler kaygılarından ve hazırlıklarından kaçamıyoruz.

6-Ranzalı Odalar

Evli bir çift için ranza da neymiş  Bırakın ranzayı tek yatakları birleştirmeleri bile sevmediğimiz şeylerden. Yaşasın French Bed. Ya bu işin şakası da ne öyle anaokulundaymışız gibi onlarca insan, bu insanların horlamaları, gürültü vs say say bitmeyecek türden beğenmediğimiz şeyler. Ama bütçesi az olanın, parayı otel odalarına harcamak istemeyenlerin en talep gösterdiği konaklama türü olduğunun da altını çizmeliyiz.

7-Havalimanında Uyumak

Uzun süren transferler sonucu ekstra konaklama ücreti vermemek için havalimanında uyuduğumuz çok olmuştur. Rahatsız koltuklar yüzünden güne ağrıyan bir bel, halsiz bir surat ve yorgun bir vücutla başlayabilirsiniz. Bu da bizim hiç sevmediğimiz bir şey.

8-Kirlenmek

Seyahatte kirlenmek güzeldir. Ama kirli kalmak hiç güzel değildir. Sırtımızda kimi zaman 20 kilo yükle oradan oraya koştururken kan ter içinde kalmak kaçınılmaz. Bunun sonucunda da insanoğlunun en çok ihtiyaç duyduğu şey sıcak bir suda doya doya duş almak. Ama gezgin olmak her zaman bu kadar konforlu olmuyor. Konakladığınız otel sıcak suya sahip değilse hoplaya zıplaya duş almak zorunda kalabilirsiniz.

9-Taharet Musluğu

Kaldığımız otellerde ilk baktığımız daha doğrusu Orkun’un ilk kontrol ettiği şey taharet musluğu oluyor. Ola ki musluk yoksa onun için ciddi bir kabus başlıyor. İmdadına ya pet şişe yetişiyor ya da mecburi banyo yapmak.

10-Az Çeken Wi-Fi

Sosyal medya hesaplarımızı ve blogumuzu güncel tutabilmek adına sürekli paylaşım yapmak durumunda kalıyoruz. Öyle yerlere denk geldiğimiz oluyor ki full çeken wi-fi’den eser yok. O kadar fotoğraf, video çektikten sonra bir şey paylaşamamak tüm moralleri altüst ediyor.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...